Autor Wątek: Final Fantasy IV  (Przeczytany 1704 razy)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Final Fantasy IV
« dnia: Listopada 29, 2012, 09:56:35 pm »
Podobnie jak dawniej Musiol, dziwię się, że na tym forum nie ma tematu poświęconego Final Fantasy IV. Na pewno nie jest to najlepsza część Final Fantasy, ani jeden z najlepszych jRPG, ale jak najbardziej godny uwagi, tym bardziej że jest remake na Nintendo DS (który bardzo mnie ciekawi) i ostatnio pojawiła się na PSP kolekcja wszystkich FF4-ów jakie kiedykolwiek zostałe wydane. Na temat samej gry mogę powiedzieć tyle, że bardzo przyjemnie śledziło mi się fabułę, jest dość prosta w odbiorze i dzieje się dużo ciekawych (nawet dramatycZnych) wydarzeń, aczkolwiek niektórzy twierdzą, że przez dużą częstotliwość epickich zdarzeń, fabuła traci na wartości. Mi tam podobne podejście pasowało. Grę niedawno ukończyłem, ale na razie tylko wersję na PSa, nie znam więc The After Years itp. Teraz jeszcze tylko pozostaje polować na Pink Puffy by zdobyć najlepsze zbroje i dobić do maksymalnego poziomu doświadczenia, bo nic innego w grze do roboty już nie mam.

Ogólnie, może i gra stara, ale można coś pogadać na jej temat. Jak to się mówi: stara, ale jara.

Niedawno też na łamach SquareZone pojawiła się moja solucja. Dla zainteresowanych link do niej
http://squarezone.pl/final_fantasy_iv,solucja_19,articles.html

Starałem się opisać miejsce i dojście do każdej skrzynki, ale jakaś mogła mi umknąć. Gdyby ktoś przyuważył która, to byłbym wdzięczny za info, wtedy się poprawi tą solucję.

No i zapraszam do dyskusji :D

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IV
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 30, 2012, 12:40:57 am »
Ile to? Trzy lata temu ta czesc konczylem? Moim zdaniem jedna z najlepszych czesci FF jakie powstaly. Fabula, klimat, swiat gry, bossowie i ofkoz Cecil Harvey! Dobilem chyba do 68-70 lvl cala druzyna. Expienie po 60 wyglada jeszcze gorzej niz w Dragon Quescie 8. Ale ostatniego bossa byle czym przywitac nie wypada.

Offline B4ran

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
  • Kweeh!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IV
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 30, 2012, 12:53:45 pm »
Ile to? Trzy lata temu ta czesc konczylem? Moim zdaniem jedna z najlepszych czesci FF jakie powstaly. Fabula, klimat, swiat gry, bossowie i ofkoz Cecil Harvey! Dobilem chyba do 68-70 lvl cala druzyna. Expienie po 60 wyglada jeszcze gorzej niz w Dragon Quescie 8. Ale ostatniego bossa byle czym przywitac nie wypada.

Próbowałeś może wersje na PSP FF IV Complete Collections ?  To jes dopiero miażdzyciel :]
"If you don`t aim at anything you achieve nothing"

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IV
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 30, 2012, 01:49:09 pm »
Czytasz w moich myslach, bo lezy u mnie na polce. Jednak - sam sie sobie dziwie - jeszcze Jej nie dotknalem. Slyszalem, ze mozna czlonkow druzyny zmieniac. Obilo mi sie tez, ze dodatkowy dungeon jest naprawde swietny, nawet lepszy od tego z PSP'kowej wersji Final Fantasy I.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2012, 02:50:12 pm wysłana przez DarkAura16 »

Offline B4ran

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
  • Kweeh!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IV
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 30, 2012, 02:24:31 pm »
Nie zapominaj o dołączonej wersji The After Years która też ma swój klimacik :) Pamiętam że też była w tej wersji opcja gry osobnymi wątkami z każdej postaci co dawało jeszcze większą grywalność tego tytułu i więcej godzin miodności tego tytułu :)
"If you don`t aim at anything you achieve nothing"

Offline DrepagPL

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
  • If you want fight, just say!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IV
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 13, 2013, 02:19:55 pm »
Mój pierwszy Final i jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Cecil i Kain są świetni (1000 obrażeń atakiem fizycznym na 25 poziomie).
Mój ranking:

1. Golden Sun.
2. KOTOR (Star Wars: Knights of the Old Republic)
3. KH: Birth By Sleep
4. Final Fantasy IV
5. CC: FFVII