Autor Wątek: Final Fantasy III na Nintendo DS  (Przeczytany 7688 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy III na Nintendo DS
« dnia: Października 06, 2005, 12:49:37 pm »
Na TEJ stronie, są pierwsze info o nowej grze S-E, mianowicie remaku 3 części "finala". Znajdują się tam screeny z konferencji, na której zostało zaprezentowane poraz pierwszy FF III.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2005, 01:06:33 pm »
No grafika wygląda fajnie całkiem, z tym że pod względem fabularnym to pewnie wcześniejsze Finale jakieś cudownen ie były... anyway S-E ma dałna, remake FF1i2 na Advence, 3 na DS, męczenie 7 częsci, 5 i 6 chyba remaków nie będzie bo to było na SNESa to se jeszce mogą bezpośredni ort wydać na GBA ;/

P.S. Musiol zagadaj do Tanta żeby cię enwsmanem zrobił i pisz takie dupsiki na main stronie, bo widze że tam szukasznewsów.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2005, 01:09:05 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2005, 01:30:45 pm »
zapowiedziane to to było od dawien dawna więc żadna nowość, ale wkońcu screeny jakieś są.. tylko niewyraźne coś... może gdybym miał DSa to by mnie troche zainteresowało, ale tak to łach ;] od S-E to już tylko na KH2 czekam.. noi może FFXII ale to i tak dopiero jak naprawie ps2 wreszcie ;\ wzieli by sie za zupełnie nowe projekty a nie taką lipe odstawiają... -_-''

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2006, 04:47:43 pm »
Pograłem 3 minuty w japońca i wyłączyłem. Grafika ładna, bo w 3D, muzyka ta sama, ale w lepszym wydaniu, fabuła lekko zmieniona, bo zaczynamy jedną postacią. Co najbardziej boli ? To, że SE olało system walki. Mamy pełno opcji, z których nie wiem do czego jakakolwiek służy (tzn. wiem, że pierwsza służy do atakowania). Postać zadaje ciosy stojąc w miejscu, a wszelkie oznaczenia straty HP itp. to jakiś żart...wygląda to jak jakiś 3-klatkowy gif. Napis na dole-u góry-na dole. WHAT THE FUCK ?!
Czarno widzę tego remake'a.

UPDATE
Pograłem jakieś 2-3h w FFIII amerykańskiego. Po bardzo cliche intrze (początek - latają sobie ptaszki, pojawiają się nasi bohaterowie na czokobach, w tle wyłania się airship itd. oryginalne i długie ;/ da się przeminąć). Wkońcu wiem co do czego służy. Dużo tego...Fight, Guard (tu zależy od profesji), Magic, Item, Equipment, Run. Animacje nie zostały zmienione, ale da się przyzwyczaić po dłuższym czasie. W fabule chyba zmienili jedynie sam początek - zaczynamy grać jedną postacią, a potem dołącza się z czasem reszta. Profesje dostajemy też nieco później. NPCty, które za nami łażą nie są już tak bezużyteczne jak w NESowej wersji. Od czasu do czasu wspomogą nas jakimś czarem ofensywnym. Zauważyłem, że gra ma coś w stylu barier levelowych. Przeciwnik może cię zabić na 4 levelu, a na 5 jest już banalny. Muzyka to przerobione kawałki z FFIII jak już pisałem. Czary nie wyglądają źle, nawet bardzo ładnie. Nie jest zła ta gra na jaką na początku wyglądała. Ma chyba póki co najładniejszą grafikę (obok Metroid Prime Hunter). Jedyne co w systemie klasowym różni się od pierwowzoru to to, że jak zmienimy klasy to musimy poczekać określoną ilość walk, żeby nam statystyki wróciły do normy i nie ma już Job Pointów. Są za to levele dla profesji. Nie wiem co dokładnie robią, pewnie nowych umuejętności się możemy nauczyć dla tych klas.
Whatever...

EDIT
I nie ma sejwpointów ;/
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2006, 09:16:03 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2006, 09:30:24 pm »
Cytuj
EDIT
I nie ma sejwpointów ;/
OMG, co za debil robi w dzisiejszych czasach gre bez save'ów ;]

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2006, 09:57:15 pm »
Cytuj
Cytuj
EDIT
I nie ma sejwpointów ;/
OMG, co za debil robi w dzisiejszych czasach gre bez save'ów ;]
No wiesz...trochę wkurzające jest jak przez 20 minut łazisz po jednym dungeonie rozwalając przeciwników jednym ciosem po czym boss rozwala cię w kulku kolejkach nie dając nawet Phoenix Downa użyć. Tzn. można zrobić quicksave, ale automatycznie wychodzisz z gry i znika ten sejw jak załadujesz grę.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 18, 2006, 11:14:48 am »
Ja nie zwazajac na wasze wypowiedzi i tak przejde ja . BTW dla tej gry kupilam DS wiec MUSZE w nią zagrac (chociarz)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 18, 2006, 12:59:48 pm »
Cytuj
(chociarz)
Mhm...
Cytuj
Ja nie zwazajac na wasze wypowiedzi i tak przejde ja . BTW dla tej gry kupilam DS wiec MUSZE w nią zagrac
Gdzie napisałem, że ta gra jest zła ? Pomijając część "recenzji" japońca (która się raczej nie liczy już).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2007, 02:35:00 pm »
szczątkowa, banalna fabuła, system jobów jakiś zrypany<ten z FFV jest 100 razy lepszy>, i
Cytuj
No wiesz...trochę wkurzające jest jak przez 20 minut łazisz po jednym dungeonie rozwalając przeciwników jednym ciosem po czym boss rozwala cię w kulku kolejkach nie dając nawet Phoenix Downa użyć.
w sumie jedyne zalety gry to świetna grafika i muzyka... po jakiś 30 godzinach rzuciłem w kąt ;] <tiaa mimo wszystko wciąga ;]> i "może kiedys skończe jak się będę nudził" ;] Magical Starsign jest 1000 razy lepszy ;]

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 26, 2007, 04:32:45 pm »
No tak. Wreszcie mam FF3 :) Przekonałam się jaka jest udręka z tymi save'ami ( a właściwie z brakiem ich <_<), ale nie jest źle. Poprostu trza być dobrze przygotowanym. Teraz zaciełam się na jednym miejscu (Cave of Darkness), tzn. to jest taki "mały" labirincik. Jesli ktoś przesszedł to jest moim master'em xD

emiel_

  • Gość
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 15, 2007, 05:32:27 pm »
Hm, nie rozumiem o co Wam chodzi z brakiem save pointów - grę posiadam,przeszedłem już dosyć dawno.Zapisywanie stanu gry jest możliwe praktycznie w każdym miejscu na mapie świata - mam na myśli normalny save, nie quicksave. Co do samej gry - ładna konwersja - tak można to ująć.Był to jedyny Final, w którego wcześniej nie grałem,aczkolwiek wiele o nim słyszałem.Kilka profesji "na siłę", summony debiutują,aczkolwiek nie są zbyt użyteczne (design mają całkiem całkiem).Poza tym gra jest strasznie łatwa, rzekłbym nawet - zbyt łatwa.Póki co - dokładam do kolekcji Finali. Do przejścia "na raz" - nie wiem,może sięgnę po nią ponownie za  rok,bądź dwa;>

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 08, 2008, 09:02:56 pm »
mnie najbardziej denerwoje ostatni boss jak ja mam postacie okolo 54 lvl i kazda po 3000 hp a ten jednym atakiem zabija mi cala druzyne 9999hp od lebka :S

emiel_

  • Gość
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 08, 2008, 10:52:56 pm »
Ja przy końcowym bossie miałem lv 67-68 - jakoś tak i problemów z końcowym bossem nie miałem, ot taki tam leszczyk;> grałem ninją, dwoma sage i dragoonem. Trudno nie było - i chyba tylko raz użyłem shurikena (9999dmg) tak z ciekawości, żeby zobaczyć ile zadaje. EOT.

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 23, 2011, 10:12:33 pm »
Gra w to ktos jeszcze? jezeli tak to dajcie wasze kody do mognetu

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 26, 2011, 11:29:46 am »
Nie miałem siły jakoś, trochę pograłem i wyłączyłem, tyle jest zacnych gier na DSa, że naprawdę nie chce mi się pierdzielić z trójką. Jak już to polecam raczej odświeżoną IV.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 26, 2011, 11:59:53 am »
FF III, to trochę pozmieniana wersja oryginału z lepszą grafiką. IMO oryginał ma ten swój klimat, dlatego ja także po kilku godzinach odpadłem.

Offline Sebusiowaty

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 23, 2013, 03:41:49 pm »
Hm, szkoda że gra dość rzadko pojawia się na allegro, bardzo chętnie bym zagrał, chociaz bardziej ciekawi mnie FF4 DS.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy III na Nintendo DS
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 19, 2013, 02:57:57 am »
Właśnie ukończyłem wątek fabularny w Final Fantasy III. Fabuła nie jest niczym wielkim, ot czterech bohaterów ma uratować świat przed mrokiem który chce go pochłonąć. Wszystko wygląda bardziej na zasadzie biegania z miasteczka do dungeonu i z dungeonu do miasteczka, aż w końcu docieramy do ostatniej lokacji i tam rozwalamy ostatniego przeciwnika. Nie ma nawet za bardzo o czym się rozpisywać, ale w zasadzie bardzo dobrze, że fabuła nie została szczególnie zmieniana względem oryginału i bardzo fajnie, że ten remake powstał. Zaskakujące że początkowo miał pojawić się na PS2 - ciekawe co by z tego wyszło. Grafika bardzo kojarzy mi się z FF7, postacie mają podobny design - też taki jakby dziecinny. Muzyka jest bardzo przyjemna, kilka utworków wpadło mi w ucho, a szczególnie utworek towarzyszący nam podczas ostatniej walki.
Final Fantasy III (DS) Music Cloud of Darkness EXTENDED
coś przecudnego. Chwalę sobie takie odlschoolowe brzmienia. Szkoda, że soundtrack tak trudno u nas dopaść i że tyle tego bootlegowego dziadostwa krąży po świecie.
Ogólnie ostatniego bossa pokonałem na 61 poziomie doświadczenia klasami takimi jak: Devout, Ninja, Black Belt i Dark Knight. Trudno nie było - jak zwykle kręciłem się zbyt długo i nazbierałem multum kasy (półtora miliona), której nie mam na co wydać nawet. Teraz pozostaje mi odwiedzić dodatkową lokację, w której zmierzyć się będę musiał z przeciwnikiem trudniejszym niż ten ostatni. Ale żebym mógł tam dotrzeć muszę jakieś listy w MogNecie wysyłać do innych graczy, ale nie za bardzo mam jak to zrobić, bo nie mam kumpli posiadających DSy. No cóż, pozostaje pokombinować z WiFi, bo oprócz zwiedzenia dodatkowego dungeonu, jest jeszcze klasa Onion Knight do zdobycia - tutaj też listy potrzebne -.-. I jak tylko wszystkie klasy i postacie dostaną 99lvl, będę mógł uznać grę za ukończoną w 100%. Niestety, od żadnego bossa nie kradłem, nie mam więc jakichś unikalnych broni itp.
Tak czy siak, bardzo dobrze bawiłem się przy trzecim Final Fantasy - kilka rzeczy bym poprawił - jak na przykład animacja postaci podczas walk no i dodałbym możliwość zapisywania wewnątrz dungeonów jak to miało miejsce w FF4 czy FF6 na PSXa - nie wiem jak na (S)NESie, nie grałem. Te 42h za zmarnowane nie uważam, gra dobra, wciągająca i przyjemnie się gra. Chyba można polecić byle nie bardziej wybrednemu fanowi gatunku. Moja ocenka to w porywach 8/10, bez porywów 7+.
No i brakło lepszego wykorzystania dwóch ekranów. Tylko na mapie świata mapy na górnym ekranie mapkę i podczas intra czy kilku scenek są dodatkowe obrazy. A szkoda, bo przydałoby się statystyki bohaterów podczas walk na górnym czy dolnym ekranie i mapka - podobnie jak w Kingdom Hearts. Ale nic to, pewnie dopiero przy późniejszych grach zaczęli myśleć o podobnych rzeczach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2013, 02:59:32 am wysłana przez kALWa888 »