Autor Wątek: Valkyrie Profile 2 Silmeria  (Przeczytany 10996 razy)

Offline shinigami Peter

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 26, 2009, 08:39:26 am »
Front Mission to może zły przykład (chociaż też jakiś), ale np. FFVI to gra 2.5D, ze względu na użytą tam projekcję izometryczną przy lataniu samolotem.

Valkyria Profile 1 jest grą 2.5D, ze względu na to samo. VP2 jest 3D, nawet według twojej definicji - trójwymiarowe postacie poruszają się po trójwymiarowych planszach. Wszystko jest renderowane 3D, więc nie ma tu mowy o 2.5D. To, że postacie zazwyczaj mogą biegać tylko w dwóch wymiarach nie ma znaczenia.
Po pierwsze-FFVI nie ma elementów 3D, on tworzy co najwyżej iluzję trójwymiarowości. Nawet mapa w czasie lotów nie ma nawet piksela wychodzącego ponad poziom całej rerszty. ERGO-VI nie może być grą 2,5D.
Valkyrie Profile to (moim zdaniem) gra 2D z elementami 3D, co jednak nie czyni jej w żadnym wypadku grą 2,5D.
Po drugie-VP2 jest grą 2,5D. Przypomnij sobie grę Klonoa. Mimo faktu, że wszystko w niej było trójwymiarowe, postać porószała się w dwóch wymiarach, co definiuje 2,5D.Gra była uznana np. w PSX Extreme za platformówke 2,5D. Nie wierzyłeś Wikipedii- nie wierz dalej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2009, 08:44:48 am wysłana przez shinigami Peter »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 26, 2009, 06:00:22 pm »
Gra 2.5D to gra 2D, która tworzy iluzję 3D. Tzw. Pseudo-3D. Podobnie jest w VP 1 (chociaż są tam elementy renderowane w 3D, chociażby Save Point'y). Projekcja izometryczna, z którą mamy do czynienia w obu grach to sztandarowy przykład grafiki 2.5D. Obie te gry więc takie właśnie są.

Powtarzam, VP2 to gra trójwymiarowa, ponieważ grafika w niej jest w trzech wymiarach renderowana. Zamiast sprite'ów i tilesetów są poligony i tekstury, a skoro tak jest, to gra jest w pełni trójwymiarowa. To, że w niektórych elementach gry poruszamy się w 2D, jak w Klonoa, nic absolutnie nie zmienia. W końcu w trybie walki np. można w Silmerii biegać swobodnie w trzech wymiarach.

Przykro mi, ale to właśnie PSX Extreme się myli. Jak mówię, rozgrywka nie ma tu nic do rzeczy - wymiarowość gry, z oczywistych względów, jest cechą związaną wyłącznie z jej oprawą graficzną. Jeżeli graficznie gra jest renderowana w 3D, to znaczy, że to gra 3D. q.e.d.

EDIT:: Dobra, doczytałem, jednak coś w tym faktycznie może być, że gry, w których poruszasz się w dwóch wymiarach są grami 2.5D, bez względu na renderowanie wszystkiego. Według mnie to głupota, no ale co poradzę.

Nie mniej-jednak, VP2 dalej jest grą 3D, ze względu chociażby na wspomniany wyżej tryb walki gdzie, zanim dojdzie do ataku, gracz może poruszać się i planować ruchy w pełnych trzech wymiarach. Ponadto mamy tam do czynienia ze cutscenkami nie prerenderowanymi, a generowanymi w trzech wymiarach za pomocą występujących w grze postaci - kolejny element 3D.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2009, 06:15:39 pm wysłana przez Tantalus »

Offline shinigami Peter

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 28, 2009, 02:22:58 pm »
A może tak kompromis? VP2 jest hybrydą- eksploracja odbywa się w 2,5D, a walki w 3D. Tant, please, zgódź się z tym i skończmy tą dyskusję, bo zrobił się nam offtop. :F

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 04, 2011, 03:05:23 pm »
A ja odkupiłem sobie od aysnela zacną grę i jestem bardzo zadowolony. W oryginał nie grałem, ale to podobno prquel więc jakoś to przeżyję. Jedna z najlepszych gier z kategorii jRPG na ps2 jakie posiadam. Bardzo podoba mi się system walk, jest dynamiczny i... "fajerwerkowy". Dużo dzieje się na ekranie, dodatkowo można trochę pokombinować z potworem by zdobyć podczas walki więcej exp i kryształów używanych przy odsyłaniu sealstones. Grafika jest przepiękna przez co gra prezentuje wysoki poziom. Fabuły w całości nie poznałem jeszcze ale jest wciągająca. Zasiada mi w pamięci świetna muzyka z gry. No i można grać na dwóch :)

Co do dyskusji na temat 2D, 2,5D, 3D czy 600D... Dla mnie to raczej 3d w jakiejś konwencji 2d. Trójwymiarowe postacie poruszające się po trójwymiarowym świecie ale pokazane jakby była to gra 2d. Takie jest moje zdanie. Jeśli to wciąż nie jest 3d to jakieś zaawansowane 2d.
Może dyskusja wróci na swój tor.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 04, 2011, 03:18:53 pm »
moze i prequel ale pod koniec wystepuja w nim postacie z konca 1 czesci (time travel ftw) wiec lepiej by ci bylo zaczac od vp1 i zapoznac sie z 'szalencem' ;x

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 04, 2011, 06:08:10 pm »
Hm niestety nie mam takiej możliwości. Chyba że ściągnę sobie vp1 wersję na psx i przejdę na emulatorze.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 04, 2011, 08:05:47 pm »
zawsze coś, bo nie skumasz końcówki za bardzo bez vp1 A endinga

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 04, 2011, 09:27:33 pm »
Aha dzięki wielkie Marv. Gra się już ściąga ale coś ten MU(li).

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 04, 2011, 10:18:58 pm »
tylko pamietaj ze w vp1 na A ending cza wypelnic pewne wymogi wiec najlepiej go robic z solucja, chyba ze kcesz przechodzic gre kilka razy ;x
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 10:19:39 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 05, 2011, 11:41:33 am »
Więc najwidoczniej posłużę się solucją bo vp2 już zacząłem  i mam przegrane ponad 40h i jestem w momencie zaraqz po tym gdy król Dipanu został ścięty. Teraz mam chybaszukać matki Alicji w zamku. Jest więc ciekawie i chciałbym jak najszybciej ukończyć vp1. A czy Lenneth na PSP dużo różni się od oryginału z PSX?

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 05, 2011, 12:50:54 pm »
Cytuj
jestem w momencie zaraqz po tym gdy król Dipanu został ścięty
a w 1 bedziesz walczyl z duchem scietego krola dipanu ;d

nie gralem na psp ale nie powinno

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 05, 2011, 03:50:08 pm »
Zdecydowanie przejdź VP1 i tak jesteś trochę daleko w VP2, ale jeszcze nie dowiedziałeś się niczego co by zepsuło twój fun. Ta, bez solucji zdobyć Ending A jest niemożliwe za pierwszym razem w VP1, najprawdopodobniej skończyłbyś ze słabym Ending B...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 05, 2011, 03:52:45 pm »
Pokrótce pisane zdobycie A ending znalazłem na gamespot, jest tam opisane czego nie robić a co tak. Myślę że dam radę. W VP2 nie ma różnych zakończeń? Widzę że w jedynce są aż trzy.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 05, 2011, 04:31:08 pm »
no 2 ma jedno ale taki vp:cotp ma znowu 3

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 05, 2011, 05:16:35 pm »
Ta, tyle że z tego, co mi mówił znajomy, fabuła w COTP ostro kuleje, gra jest bardzo trudna(w sumie nie widzę w tym nic aż tak strasznego), muzyka nie jest dobra, jedynie gameplay jest niezły.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 05, 2011, 05:42:08 pm »
Z checią bym sobie zagrał i w tą na DS'a. Btw, jedynka dość ponuro wygląda. Nie to co w 2, ładne widoki, słonecznie itp. I nie chodzi mi o jakość grafiki tylko scenerie. I już wiem czego trochę brakuje w drugiej części. W silmerii ciągle śledzimy losy naszych 4 bohaterów (głównie) a w pierwszej jest tego więcej. Tam jakaś zakochana para, tu Arngrim itd. Nie mogę doczekać się aż dopadnę wersję PSP.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2011, 07:34:31 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline shinigami Peter

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 06, 2011, 05:11:40 pm »
ZackFair-grałem w COTP, i nie jest on aż taki zły(choć najgorszy z serii). Akurat fabuły bym się nie czepiał-jest bardzo interesująca, przedstawia lepiej świat ludzi i jego problemy. Dodatkowo różne linie fabularne(zależne od liczby poświęconych bohaterów) pozwalają poznać postacie z różnych stron. I jeszcze-jest to prequel jedynki, nie łączy się może bezpośrednio, ale przedstawia dawne wydarzenia. Audio jest spoko-w końcu w większości są to utwory z jedynki, więc co miałoby być tu kiepskiego? ;) Tylko wizualnie gra trochę kuleje, oczy może nie bolą, ale gra wygląda gorzej niż jedynka(co uważam za skandal). Dobrze, że chociaż walki są efektowne. Ogólnie-godne polecenia, szczególnie fanom serii.
kALWa888-co do VP 1 na PSP-różnice są niewielkie-obraz panoramiczny i kilka fajnych renderowanych scenek, pokazujących ważniejsze momenty fabularne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2011, 05:12:30 pm wysłana przez shinigami Peter »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 06, 2011, 10:35:33 pm »
Aha, myślałem że to remake a to tylko port. Teraz już sobie przypominam jak aysnel mi  o tym mówił. :) dzięki za info.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 12, 2011, 03:43:21 pm »
Skończyłem właśnie VP 1. Udana gra. Udało mi się również uzyskać zakończenie A i teraz pora ostatecznie wziąć się za drugą część. Mam zamiar kupić NDSa w niedalekiej przyszłości i wtedy od razu zabiorę się z CotP

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 12, 2011, 05:57:26 pm »
Seraphic Gate w VP1 da Ci sporo zabawy jeśli zbierałeś Flame Jewels(tak to się chyba nazywało). VP2 ma świetny klimat, nie mogłem się oderwać od konsoli jak w grałem w tą grę. CotP jeszcze nie zaliczyłem i nie mam zamiaru, podobno ssie.