Autor Wątek: Cześć Najlepsza  (Przeczytany 17218 razy)

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 23, 2008, 10:11:52 pm »
Owszem, ale te umiejętności nie były tak potrzebne jak właśnie White, czy Black Magic. Poza tym system magiczny w FFVI zmusza do niepotrzebnego grindowania, jeśli chce się mieć drużynę z dobrymi czarami.

To jak najbardziej prawda, trzeba było się pomęczyć by drużyna miała dobre czary, jednak nie jest to konieczne by ukończyć grę, moim zdaniem specjale naszych postaci jak najbardziej wystarczają by ją ukończyć, mi najbardziej przypadły do gustu Capture Locka i Blitz Sabina, poza tym Strago swoimi niektórymi czarami Lore też robił spore wrażenie, myśle że jak najbardziej White magic jest najleprzym atutem w grze bo leczy wszystkie postacie z drużyny co ratuje nam często skure, jednak nie koniecznie dla wszystkich postaci, wystarcza jak jedna-dwie postacie w drużynie potrafią ją to wystarczy, a podoba mi się że mogą mieć wszystkie postacie dane zaklęcia, co daje nam możliwość bardziej swobodnego formowania drużyny, i nie jesteśmy zmuszeni brać konkretnej postaci tylko dla tego że inne nie potrafia leczyć.

A teraz bardziej do tematu, to myśle że FFVI przewyższa swoje poprzednie części serii, jednak tylko o grubość włosa, bo każda z części miała to coś w sobie że mnie trzymała godzinami a nawet dniami przy każdej z tych gier :). A jeśli mam oceniać gry pod względem fabuły to szczelam bez wachania na FFVI.

Offline Saturin

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 05, 2010, 11:51:05 am »
Oczywiście wybrałem V najbardziej mi się spodobała, poza tym IV też była dobra a z klasyki to jeszcze do końca nie przeszłem VI.

Offline freddy

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
  • Powietrzny pogromca Fryców
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 05, 2010, 05:38:15 pm »
Najbardziej spodobało mi się FF VI. A tak z innej beczki, to najlepsze finale według mnie :
- FF VII
- FF VI
- FF IX
Czasem ludzie muszą dokonać wyboru, który zmieni ich życie po wsze czasy ...

Offline krausser666

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 07, 2010, 09:48:20 pm »
Ulubiona część pod względem fabuły to wg. Mnie 4. Ale pod względem bossów(Omega, Shinryuu) i rzeczy do zrobienia ff 5. I ten rewelacyjny system Jobów. ;x lepszy ma tylko ff tactics. ; )

Offline wilczątko

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 17, 2010, 10:22:34 pm »
Szóstka najlepsza pod wieloma względami.

Offline Korowód Marchewek

  • Troll Berserker Lv. 54
  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 23, 2011, 09:14:17 pm »
Widzę, że zawężony ukłuad tu mamy. Ja z tych częścli lubię jedynkę najbardziej. Choć grafika to taka płaska jak klata mojego taty, ale sama gra gładka jak jego glaca. I ten. Można wybrać klasy postaci. takie różne, wiecie. Naprzykład mogę grać magiem. Ale nie jednym. Bo pewnie nie da sobie rady gdzieś za miastem. Tylko magiem i wojem  i złodziejem i drugim magiem, ale takiego nie niebieskiego tylko tego białego! Bo nie wiem jak to jest, ale one tak jakby nie kożystają z tego samego zaklęcia.

jedynjka też jest fajna, bo nie ma żadnych buraczanych dziewczynek ktorymi się gra. I to najlepsza gra na świecie! Ale tylko dosuedłem do tego mostu wybudowanegpo.
Nie ma czegoś takiego jak głupi post, dopóki nie napisze go ktoś inny

Offline Gabriel_Celeste

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 23, 2011, 09:19:18 pm »
Nie zgodzę się z Tobą, że jedynka jest najlepsza. Według mnie najlepsza jest dwójka, bo po prostu została bardziej dopasiona. Od trójki zaczęły się jakieś udziwnienia z summonami i innnymi, więc uważam że kolejne części to już typowa komercha na maksa, i choć jedynkę bardzo cenię, bo bez niej nie byłoby dwójki, to jednak uważam, że dwójka jest taką "lepsiejszą wersją pierwszej częsci". Fajnie się w to gra na 8calowym monitorku pod kołderką w nocy. Ale do meritum, muzyka w dwójce to istna poezja, Nobuo wspiął się tutaj na wyżyny swoich możliwości, gdzie później to już była tylko równia pochyła. Gra warta polecenia i szkoda, że tak mało popularna. Ale to peewnie ze względu na grafikę, która do najpiękniejszych nie należy. Ja jednak na wygląd nie patrzę, tylko na to co ukryte w głębi. Z części jeden do sześć, dwójkę stawiam jako najlepszą. Później jedynkę.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 30, 2011, 03:18:02 am »
Uważam, że najlepszą fabularnie częścią są części IV-VI. Nie mogę jednoznacznie określić która jest najlepsza. Ale pod względem gameplayu-Wygrywają u mnie V i VI.

VI-Rewelacyjny system nauki czarów, później w podobny sposób zrobiono Junction. Fabuła, istny majstersztyk, nie ma co.
V-Jobs! Czyli to, co przy III, V, Tactics, Tactics Adv. trzymało mnie krótko. Mogłeś mieć team zróżnicowany(Knight, Monk, White Mage i Black Mage, dodatkowo Knight z HP+50% od Monka, Monk z eq. armor, W. Mage z summonami, B. Mage z Blue Magic), jak i jednolity(czterech wojów), dzięki czemu można było opracować nowe, przenajróżniejsze strategie.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 12, 2011, 04:09:22 pm »
Final Fantasy VI był dla mnie lepszy od VII, a VIII stawiam wyżej wyłącznie ze względu na osobisty sentyment. Szóstka ma wszystko, co powinna mieć dobra gra - jest rozbudowana, ma mnóstwo sekretów, mnóstwo wyzwań dla dociekliwych graczy, ma świetną fabułę, genialne postacie (co jest niezwykłe szczególnie jak zobaczymy ile ich jest), świetną muzykę. Gdyby tą grę zrobiono trochę później i wydano jako pierwsze FF na PSX'ie, to dzisiaj nie byłoby takiej rzeszy fanboyów siódemki heh.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 12, 2011, 08:48:28 pm »
Popieram

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:20:27 pm »
Final Fantasy VI był dla mnie lepszy od VII, a VIII stawiam wyżej wyłącznie ze względu na osobisty sentyment. Szóstka ma wszystko, co powinna mieć dobra gra - jest rozbudowana, ma mnóstwo sekretów, mnóstwo wyzwań dla dociekliwych graczy, ma świetną fabułę, genialne postacie (co jest niezwykłe szczególnie jak zobaczymy ile ich jest), świetną muzykę. Gdyby tą grę zrobiono trochę później i wydano jako pierwsze FF na PSX'ie, to dzisiaj nie byłoby takiej rzeszy fanboyów siódemki heh.

Ja również popieram. Niedawno grałem w VI i byłem ponownie zachwycony. Jest to ogólnie pierwszy jRPG jakiego skosztowałem, ale w mojej ocenie sentyment nie gra roli. Gra jest naprawdę bardzo dobra. A co do siódemki, to raczej nie należy ona do czołówki wg mnie.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 13, 2011, 07:52:25 am »
Do czołówki z PSX'a można dać FF9. I już. A jak nie mówimy o fajnalu to Chrono Cross i Star Ocean 2. Aczkolwiek odbiegłem kawałek od tematu. :)

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 15, 2011, 07:29:10 pm »
Szóstka > Czwórka > reszta
Nie biorąc pod uwagę psxowych ofkoz.

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 06, 2012, 06:41:00 pm »
Prosze o pomoc!
Podobno ta gierka jest zajefajna i chcial bym w ktoras zagrac mam do dyspozycji ps2 i pc. Wiec ktora czesc jest najlepsza i oco w niej chodzi odpowie mi tos?
The Frendzel

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 06, 2012, 10:50:54 pm »
Na PS2 są części X, X-2( nie polecam ), XII. XII i X to mus jak masz PS2. A na PC są VII i VIII,  ale optymalizacja jest tak do dupy, że lepiej ściągnąć emulator PSX i kupić sobie FF VII-IX. Nie podam Ci niestety linku do BIOS'a potrzebnego do odpalenia emulatora, czy do obrazów płyt tych gier, gdyż to piractwo, a ja za takowym nie przepadam.

Edit: polecam jeszcze części I i III na emulator NES a także IV-VI na emulator SNES.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2012, 10:53:15 pm wysłana przez DarkAura16 »

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 07, 2012, 09:36:31 am »
zostaje CI polowanie na allegro ja wszystkie finale na psx-a łyknąłem w zestawie za 100zł, a ps2 po 10zł czyli mnie 30zł wyszło, takę nie są to jakieś ogromne koszta.
]


Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 07, 2012, 04:28:30 pm »
zostaje CI polowanie na allegro ja wszystkie finale na psx-a łyknąłem w zestawie za 100zł, a ps2 po 10zł czyli mnie 30zł wyszło, takę nie są to jakieś ogromne koszta.

Szkoda że i ja takiego szczęścia nie miałem. Mam tylko FF6 na PSX i CT + FF4 w jednym zestawie ale w wersji NTSC. I kosztowały mnie od 60zł do 80zł i jak patrzę teraz na oferty to ceny są podobne. Ale spokojnie mogę wydać na wszystkie fajnale po 60zł za sztukę :)

(Poza tymi na ps2 bo one mnie od 15 do 45zł kosztowały z tego X-2 mam od aysnela)
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2012, 04:29:25 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline DrepagPL

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
  • If you want fight, just say!
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 28, 2013, 07:01:54 pm »
Ja ostatecznie zagłosowałem na FFIV bo historia o mrocznym rycerzu,który oddaje się światłu jest naprawdę ciekawa. Na dodatek to mój pierwszy Final...
Final Fantasy VI też może być,ale jeden wielki minus:

Nie znoszę Kefki...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2013, 02:15:38 pm wysłana przez Megafil666 »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 21, 2013, 12:10:18 am »
Ja ostatecznie zagłosowałem na FFIV bo historia o mrocznym rycerzu,który oddaje się światłu jest naprawdę ciekawa.
Final Fantasy VI też może być,ale jeden wielki minus:

-KEFKA PALAZZO!!!!!!

LOL, jak dla mnie Kefka to jest majstersztyk. Nie wiem na kim wzorowali tę postać, ale i bez tej wiedzy muszę stwierdzić, że jest on przyciągającą uwagę personą. W sumie to jest on niby zlepkiem utartych i karykaturalnych zachowań, ale w jego przypadku ten mix wychodzi nadzwyczaj oryginalnie. Przelatując przez wszystkie fajnale muszę stwierdzić, że przebija on wszystkich badgajów (tak, nawet Sephirotha). A dodatkowo dedykowany mu jest jeden z lepszych motywów muzycznych (w sumie to jestem nawet skłonny stwierdzić, że poświęcona mu kompozycja bardziej tworzy z nim spójną całość niż osławione One-Winged Angel z Sephirothem). Zresztą wchodząc na wikię poświęconą FF, i widząc przy jego opisie taki oto cytat: "Read my lips - mercy is for wimps! There's a reason "oppose" rhymes with "dispose"...If they get in your way, kill them!", uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy. Tak, ten niszczyciel światów miał z pewnością charyzmę. BTW, mi jego nonszalancki styl bycia przypomina trochę kreacje w jakie wcielał się Johnny Depp, jak uważacie?

Sorry za off-topa, ale wytypowanie najlepszej częśći I-VI, musiałbym przemyśleć i pewnie dokonać po kolejnym przejściu niektóryh pozycji, dlatego na ten moment nie pokuszę się o wybór.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2013, 12:24:15 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Cześć Najlepsza
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 21, 2013, 12:15:40 am »
Też uwielbiam Kefkę, był po prostu zły, tak bez celu, no chyba że chodziło o zniszczenie wszystkiego :). Niestety jeszcze nie przeszedłem gry do końca, ale byłem jakoś niedaleko. Musze to nadrobić jakoś niedługo.

Zgodzę się, że Kefka trochę przypomina postacie odgrywane przez chyba mojego ulubionego aktora (albo jednego z ulubionych) Johny'ego Deppa, ale raczej nigdy nie były to tak złe postacie :P