Autor Wątek: Final Fantasy Versus XIII  (Przeczytany 16508 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« dnia: Października 08, 2006, 03:21:03 am »


Final Fantasy Versus XIII to druga pozycja z kompilacji Fabula Nova Crystalis. Gra tak jak i FFXIII zaprezentowana została podczas tragów E3 w 2006 roku. Jak na razie niezbyt wiele o niej wiadomo. Square Enix zaprezentowało kilka screenów na których widać świetnie zaprojektowanego głównego bohatera który wreszcie nie jest miłym blondynem ;]
Produkcją zajmuje się Tetsuya Nomura oraz jego Kingdom Hearts team, ma to być coś w rodzaju action RPG z tym że Nomura zapowiada, iż będzie to zupełnie coś nowego, coś czego ten gatunek jeszcze nie widział.
Square-Enix podaje, iż gra ta nie będzie ani sequelem ani prequelem Final Fantasy XIII, lecz osobną historią dziejącą się w innym świecie i z innymi postaciami. Gra najprawdopodobniej opowiadać będzie tragiczną historię, zawarty w niej będzie między innymi "zaskakujący związek miłosny”, jednak nie wiadomo dokładniej o jaki związek chodzi. Jeśli chodzi o swiat w którym dzieje się akcja gry to jest on bardzo podobny do naszego wspołczesnego, z tym że znajdziemy tutaj troszke nawiązań do średniowiecza jak i futurystyczności.

Głównym kolorem gry w przeciwieństwie do Final Fantasy XIII jest czerń, gry zostały zaprojektowane tak, aby być całkowitymi przeciwnościami.

Sylwetka main charactera:


Credits:
Producer: Shinji Hashimoto (Kingdom Hearts series, Final Fantasy VII Advent Children)
Director and character designer: Tetsuya Nomura (Final Fantasy V - VIII, Final Fantasy VII: Advent Children, Kingdom Hearts)
Movie director: Takeshi Nozue (Final Fantasy IV, X, Final Fantasy VII: Advent Children, Kingdom Hearts)
Composer: Youko Shimomura (Parasite Eve, Seiken Densetsu: Legend of Mana, Kingdom Hearts)

Wszystkie dostepne do tej pory screeny:


Gra zmierza oczywiscie na PlayStation 3
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2006, 03:23:38 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 08, 2006, 04:34:35 pm »
Trailerek Final Fantasy Versus XIII juz w sieci. W sumie to prezentuje sie bardzo elegancko, nie uswiadczycie jednak nieczego czego nie bylo na screenach (ten trailer byl pokazywany chyba na E3 tylko nigdy nie trafil do sieci... tak mi sie wydaje). Spodziewalem sie troche wiecej no ale jest spoko, ta gra mnie mocno przyciaga do siebie. Bardziej niz FFXIII.
Linki do flesha i YouTube:

http://61.195.57.11/members/special/ffv13_...sus13_Movie.swf

http://www.youtube.com/watch?v=gSYawSLHH-M
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2006, 04:35:36 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2006, 11:05:44 pm »
Wygląda na to, że klimat będzie dość mroczny i nie będzie to ratowanie świata wraz ze swymi wesołymi przyjaciółmi. Czyli coś dla mnie na pewno. Również jRPG ale pewnie miał właśnie trafić do innych odbiorców niż na przykład fanów Seiken Densetsu.
Dobrze, że właśnie Square nie zapomina o graczach, którzy właśnie wolą cięższe tytuły.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 08, 2006, 11:34:10 pm »
W sumie nie mam jeszcze zdania na temat, ale zdaje mi sie ze bedzie fajny.

Cytuj
Dobrze, że właśnie Square nie zapomina o graczach, którzy właśnie wolą cięższe tytuły.

A jak ciezkie moga byc ^^ (sorki za offtop)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2006, 10:10:47 am »
Cytuj
Dobrze, że właśnie Square nie zapomina o graczach, którzy właśnie wolą cięższe tytuły.
Na jakies bardzo ciezkie to nie wyglada. Ot taki klimat IMO w stylu FFVII, a ten gosc to taki troche Sephirothowaty. Trailer jest niezly, ale nie jakis taki zebym sikal po nogach ze szczescia jak go zobaczylem. Aha - wokal w tle jest do dupy ;/
Cytuj
nie będzie to ratowanie świata wraz ze swymi wesołymi przyjaciółmi.
Moge sie z Tobą założyć, że będzie ;]

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2006, 10:43:50 am »
No seria FF raczej nie może istnieć bez ratowania świata;]. Dobrze że główny bohater ma w końcu jakiś mroczniejszy design i pewnie będzie miał ciekawszy charakter niż Tidus czy Vaan. Chyba panowie ze Square projektując tą postać zajrzeli do topica "Tidus" na naszym forum ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2006, 10:44:57 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2006, 11:19:51 am »
A kto wam powiedział, że to jest główny bohater? =p

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 09, 2006, 11:23:05 am »
Cytuj

Dobrze, że właśnie Square nie zapomina o graczach, którzy właśnie wolą cięższe tytuły.
No mi sie wydaje ze zpaomina. Raczej zadko robia takie tytuly... no ale cos sie zmienia, ostatnio byl DoC, teraz to w sumie VPtez raczej mroczniejsze...

Cytuj
Aha - wokal w tle jest do dupy ;/
Zajebisty jest. A piosenka dodajen iesamowitego klimatu, wogole caly trailer jest przeklimatyczny. Nie jest jakis zajebisty tak jak mowisz ale jest bardzo wporzo... o i klimatyczny na maxa ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 09, 2006, 11:23:34 am »
To raczej nie jest glowny hiroł. Zbyt mroczno-potezny ;/

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2006, 12:03:08 pm »
Cytuj
To raczej nie jest glowny hiroł. Zbyt mroczno-potezny ;/

No, Final Fantasy, to nie God of War, tutaj bohater musi być wyzuty ze wszystkich ciekawych elementów charakterystyki. W takim świecie żyjemy... no ale pisałem o tym 2 razy w temacie o Tidusie.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2006, 01:27:37 pm »
Cytuj
A kto wam powiedział, że to jest główny bohater? =p
Cytuj
To raczej nie jest glowny hiroł. Zbyt mroczno-potezny ;/
Nie wiem czy zauważyliście panowie, ale Gipsi napisał nad screenem "Sylwetka main charactera";]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 09, 2006, 01:34:40 pm »
No i co z tego, ze tak napisal?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 09, 2006, 02:09:03 pm »
Narazie jest on traktowany jako główny bohater i raczej na pewno nim bedzie.
Versus XIII to gra ktora ma opowiadac historie mlodego krola ktory ma strzedz ostatniego krysztalu.
No i ten ziomek na trailerze to jest raczej ten krol, jego panstwo jest podbijane przez jakies inne bardziej rozwiniete technologicznie i on teraz chce ich wszystkich zlac za to co spotkalo jego panstwo no i po to aby wlasnie chronic krzysztal. To walka pomiedzy starozytna i nowoczesna technologia.
Kiedys w newsie pisalem ze kolorem przewodnim 13 jest biel tutaj zas czern. Wcale nie jest powiedziane ze my bedziemy po dobrej stronie, zreszta tak jak glosza slowa na poczatku trailera nie ma nic zlego nie ma tez nic dobrego.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 09, 2006, 08:52:07 pm »
Wiesz - w Suikodenie V tez teoretycznie prawie wszyscy sa dobrzy, ale jest to przedstawione tak, ze wiadomo ze Godwin to skur**syn ;] I tu sadze bede tak samo
Cytuj
Wcale nie jest powiedziane ze my bedziemy po dobrej stronie
To jest gra Nomury. Goscia od Kingdom Hearts i DoC ;/ Nie wierze zeby glowny bohater byl tu niedobry ;]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 09, 2006, 10:32:33 pm »
Cytuj
To jest gra Nomury. Goscia od Kingdom Hearts i DoC ;/ Nie wierze zeby glowny bohater byl tu niedobry ;]

Zgodzę się z Serge'm, nie ma siły, żeby główny bohater był badass'em... chociaż.... może Nomura właśnie chciał pójść w kierunku bohaterów takich jak Dante czy inny bishoneński mroczniak.... może nas Square chce czymś zaskoczyć. Ale przypuszczam, że to taki pic na wode. Jak dawno temu czytałem coś o FFXII, to podobno miał być tam pierwszy w historii FF motyw erotyki. No fajnie, jeżeli dla Square erotyka to Fran w stringach, to przypuszczam, że pan ze zdjęcia Versusa będzie mroczny mniej-więcej tak, jak Donkey Kong...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2006, 10:32:57 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 09, 2006, 10:44:37 pm »
Cytuj
może Nomura właśnie chciał pójść w kierunku bohaterów takich jak Dante czy inny bishoneński mroczniak....
Grales kiedys w DMC? Bo Dante ni wala mroczny nie jest. A juz porownywanie go do goscia z trailera jest kompletnie nie na miejscu ;]

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 09, 2006, 11:05:27 pm »
Nie wiem jak dla innych ale dla mnie fabuła zapowiada się całkiem elo. Wreszcie nie będzie jakiegoś nastolatka z jakimiś problemami emocjonalnymi który jest na tym świecie nie wiadomo po co, a gość z jakimś jasnym celem którym się kieruje. No i pewnie będzie jakiś spoko mroczny klimacik. Widać że Square robi tym razem wszystko by uwolnić się od starych schematów i IMO bardzo dobrze.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2006, 11:34:02 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 10, 2006, 12:40:30 am »
Mi przy obejrzeniu tego trailera raczej nie wydawało się zupełnie pewne czy to będzie główny bohater, trzeba jeszcze poczekać na inne trailery czy już screeny.
Zresztą za wcześnie aby cokolwiek wnioskować z tego trailera ale jestem dobrej myśli że to nie będzie ratowanie świata wraz ze swymi wesołymi przyjaciółmi albo chociaż będzie to ratowanie świata ale w jakimś innym sensie. Coś jak np. motyw "Pod jednym niebem" w "Hero", albo coś innego.
Cytuj
Wcale nie jest powiedziane ze my bedziemy po dobrej stronie, zreszta tak jak glosza slowa na poczatku trailera nie ma nic zlego nie ma tez nic dobrego.
Tak się zastanawiam czy przypadkiem nie będzie wyboru naszej ścieżki. Chociaż jeśli zamierzeniem było stworzenie czegoś co kontrastowałoby wyraźnie, co mają symbolizować miedzy innymi te kolory, czarny dla Versusa a biały dla FFXIII, to wyboru dobrej drogi prawdopodobnie nie powinno być tutaj. Więc pewnie będzie mieć mroczną fabułę i przedewszystkim klimat ale na pewno niezupełnie do końca wszystko będzie "złe".
Ale pożyjemy zobaczymy, ja na razie wielkich emocji z tym nie wiążę i tylko sobie tak przypuszczam. Wszystko okaże się w dniu wydania tej gry w języku angielskim jeśli się tego doczekamy.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 10, 2006, 12:49:24 am »
Cytuj
Tak się zastanawiam czy przypadkiem nie będzie wyboru naszej ścieżki. Chociaż jeśli zamierzeniem było stworzenie czegoś co kontrastowałoby wyraźnie, co mają symbolizować miedzy innymi te kolory, czarny dla Versusa a biały dla FFXIII, to wyboru dobrej drogi prawdopodobnie nie powinno być tutaj. Więc pewnie będzie mieć mroczną fabułę i przedewszystkim klimat ale na pewno niezupełnie do końca wszystko będzie "złe".
Mogli by pożyczyć system z AC0 (tak, znowu AC). Zależnie od twoich akcji (tutaj - czy rozwalisz wszystko co się rusza czy oszczędzisz niektóre rzeczy) będziesz walczył z innymi osobami. Zachęciło by to do wielokrotnego przejścia gry.
A mroczna fabuła będzie jak zwykle "Made in cliche" ;/ Mroczność ostatnio ssie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 10, 2006, 01:32:02 am »
Cytuj
A mroczna fabuła będzie jak zwykle "Made in cliche" ;/ Mroczność ostatnio ssie.
Jeśli mroczność ci się ostatnio nie podoba to znaczy, że tobie zbrzydła już po prostu. Może nawet nie tylko tobie ale i innym ludziom przez co wydaje ci się, że mroczność zobiła się cliche własnie. Myślę, że rzeczywiście tak nie jest tylko po prostu już to co wydawać ci się może cliche dla młodszych ludzi może wydawać się właśnie nowe.
Jeśli przypuśćmy jakiś 10-cio latek dorwie taki mroczny tytuł i będzie to właśnie pierwsza tak mroczna rzecz, to jemu to na pewno nie będzie się to wydawać objechane.
Wszystko jest względne od tego jak i kto na coś patrzy.

Btw. Ten dźwięk, który wydaje ten miecz brzmi podobnie jak V6, tylko gdzie tam jest te 6 garów? ;/

Edit:
Jeszcze lepiej ... Po drugim przesłuchaniu to może to nawet brzmiec jak V8 heh.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2006, 11:04:23 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...