Autor Wątek: Seria Star Ocean  (Przeczytany 47323 razy)

MarvelliX

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 12, 2008, 01:58:44 am »
tez mialem stary chlam ktory nie mial tej opcji i musialem sciagnac nowsza wersje i o dziwo tez uwazalem wszystkie romy za uszkodzone ;f a im tylko grafiki brakwalo

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 12, 2008, 02:11:57 am »
Marvell, ja te ROMy miałem już od dawien dawna... stwierdziłem w końcu, że nie potrafię dobrze buszować w sieci i jakieś g***na ściagam;/ Dopiero wczoraj ujrzałem jedyneczkę na własne oczy.Póki co jednak, mam romans z TTEOT <3

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 12, 2008, 11:47:51 am »
Jak się miało słaby komputer można było znieść każdy chłam  :D.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 12, 2008, 02:11:05 pm »
Ay, Marvovi nie chodziło o słaby komputer, tylko o brak pliku, bez którego, tak jak i u mnie zresztą - snes9x nie wyświetlał grafiki w tych ROMach do Star Ocean 1. Tzn wyświetlał, ale można było porównać to do kaszki na telewizorze ;/ O kompa na bank tu nie chodziło. Zresztą - sam mam sprzęt dość dobry, a z przyjemnością (dzięki Wam) zabiorę się nareszcie za działającą mi w końcu, pierwszą część serii :P   
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2008, 03:54:52 pm wysłana przez emiel_ »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 12, 2008, 03:12:43 pm »
Słyszałem, że jest lepsze tłumaczenie tego romu na angielski niż to którym dysponujemy ale za Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć z której strony można je było ściągnąć. ( przy okazji pliki z tłumaczeniami do romów ze Snesa mają rozszerzenie IPS)

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 12, 2008, 04:09:18 pm »
A swoją drogą wpadła mi taka myśl do głowy - skoro drugie imię Square, to "remake". mógłby powstać takowy SO1 na DS :P W końcu na PSPka wzięli się za 2, mogliby i 1 ruszyć. Kto wie, czy nie wykrakam :D

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 13, 2008, 11:01:49 pm »
Znalazłem lepsze tłumaczenie do gry Star Ocean1 i ciągnie mnie by przejść ją jeszcze raz.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 16, 2008, 07:47:50 am »
Nasza dyskusja wpływa pozytywnie na popularność tej gry aysnel :D Wczoraj zostałem poproszony o przesłanie rom z SO1 ;P  Tylko się cieszyć...Anyway, przechodziłeś SO3 Till The End of Time, na Earth czy Galaxy level? Ja wziąłem się za Galaxy,żeby odblokowa Universe- bo jestem baaaardzo ciekaw co tam będzie nowego (oprócz poziomu trudności rzecz jasna). 

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 16, 2008, 09:15:55 am »
Też przechodziłem na poziomie Galaxy. Jak przejdziesz Universe to odkrywa ci się podobno ostatni poziom - 4D, który jest masakryczny. Btw, zdobył ktoś syćkie stroje? Ja na razie odkryłem jedne dodatkowe, przechodząc grę jednokrotnie. Może kiedyś zabiorę się za New Game + by poodkrywać battle trophies, stroje i inne dupsiki.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 16, 2008, 10:39:04 am »
No ja teraz gram dla przyjemności, planuję później zabrać się jeszcze raz, ze względu na mnogość "smaczków" do odkrycia i opisania. Battle trophies już staram się zdobywać, choć żeby mieć wszystkie...może następnym razem ;]     

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 16, 2008, 10:57:43 am »
. Battle trophies już staram się zdobywać, choć żeby mieć wszystkie...może następnym razem ;]    
Po zdobyciu określonego procentu ich odkrycia dostaje się różne bonusy i chyba właśnie dzięki nim odkrywa się 4D, a nie przejściu na Universe. Zdobycie wszystkich jest prawie niemożliwe i to nawet dla największych hardkorowców. Jak zobaczyłem ich listę to już wiedziałem, że wszystkich nie wykonam heh.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 16, 2008, 11:00:14 am »
" Moved a total distance of 42.195km in battles" - zastanawiam się czy kiedyś do tego dojdę  :o

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 16, 2008, 11:26:52 am »
Jeśli chodzi o Battle Trophy mam ich bardzo mało bo ledwo 74 czyli 25%. Co ciekawe dostajemy je też za np. częste ginięcie bądź często ucieczkę z pola walki. Najbardziej zaskoczył mnie ten za 100 000 razy naciśnięcie guzika ataku czy np. 1 godzinę ciągłych walk bądź wydanie miliona FOL. Gram na poziomie galaxy po to by zdobywać te trofea ale by się specjalnie nie przemęczyć. Aha Battle Trophy dostajemy też za pokonanie bossów w czasie poniżej 1 minuty a jeśli nie odniesiemy też żadnych obrażeń to otrzymujemy jeszcze jedno.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2008, 11:30:40 am wysłana przez aysnel »

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 16, 2008, 11:31:00 am »
Taaa... wiem,że jedno jest za ucieczkę z pola walki 100 razy :D Poza tym, co napisałeś o wciśnięciu guzika sto tysięcy razy - jest też battle trophy za  MILION wciśnięć :D (trza się zaopatrzyć w zapasowego sisaxisa) 

MarvelliX

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 16, 2008, 12:37:19 pm »
Cytuj
" Moved a total distance of 42.195km in battles" - zastanawiam się czy kiedyś do tego dojdę
ofkos se tylko wyobrazam jak to wyglada (pewnie cos jak emblemy w Tactics Ogre) ale ten nie jest trudny... wchodzisz w walke z kiepskim mobem druzynie kazesz sie bronic lub tylko leczyc a sam biegasz w kolko ;x a jak masz makro to ustawiasz zeby samo biegalo i wracasz na drugi dzien ;f

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 16, 2008, 02:20:16 pm »
Lol, Marvell - zabiłeś mnie takim podejściem do sprawy :D Wiem, że są trudniejsze BT, ale ten wydaje mi się po prostu cholernie dłuuuugi <do przebiegnięcia>

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 16, 2008, 08:16:13 pm »
Nie trzeba nic kombinować z czasem kilometraż sam się nabije podczas normalnego przechodzenia gry. Gra jest wystarczająco długa by nie trzeba było akurat specjalnie siedzieć nad osiągnięciem tego Battle Trophy.

EDIT

Poziom Universe odblokowywuje się po zdobyciu 25% Battle Trophy. Ale po co ja to pisze jak pewnie Star Ocean 3 mało kogo interesuje. *sigh*
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2008, 07:51:27 pm wysłana przez aysnel »

Offline iLuMinatos

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 01, 2008, 08:32:38 pm »
Ale, za to wielu interesuje Star Ocean "1". Nooo... przypuszczalnie choćby mnie. A widze, że kilka osób wdało się w dyskusje na temat tej gry, to chyba nie będziecie mieć nic przeciwko jeśli poprosze Was o pomoc. Nie macie ?? Tak, też myślałem ;p A problem tkwi w tym iż... zdała by mi się jakaś solucja w wersji Polskiej do SO 1. Niestety mój Angielski kuleje, i niewiele pomoże mi tu choćby gamesfaq. Aha, "napisze" też Wam, ze nie stworzyłem nowego wątku ponieważ już tutaj widzę, jak przeprowadzacie dyskusję choćby na temat fabuły czy rozgrywki, więc nie będzie problemu jeśli zamieszcze tu swoją prośbę... A jęsli nie to... prosze mnie zlinczować.
Pozdrawiam.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 01, 2008, 08:45:40 pm »
Solucja do Star Ocean 1 nie jest aż tak strasznie potrzebna bo gra jest dosyć liniowa raczej trudno się gdziekolwiek zaciąć. Bohaterowie dość wyraźnie wskazują gdzie należy się udać. Ale jak coś znajdę w sieci to podam linka. (Na marginesie czynie starania dostania się do redakcji gdzie chciałbym prowadzić właśnie kącik o SO1, więc z czasem mógłbym pokusić się o napisanie solucji do tej gry ale do dopiero pieśń przyszłości).

PS. To jest wątek o całej serii Star Ocean nie tylko o części 3.


EDIT

Chyba nie ma jednak zbyt wielu miłośników tej sagi, będę pewnie musiał mocno popracować nad zmianą tego stanu rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2008, 08:42:10 pm wysłana przez aysnel »

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 29, 2008, 03:50:58 pm »
Patryk przypomnij mi, bo nie pamietam - ile BT w SO3 zdobyles? Nie majac netu spedzam wiecej czasu przy konsoli i coraz bardziej ciagnie mnie do zdobycia jednego z najbardziej po***banych BT, pokonania 'Lucka' postaciami na lv.1  :D Nigdy nawet sie nie zastanawialem nad jego zdobyciem, teraz natomiast mysle o tym powaznie. Cholera, jesli udalo Ci sie to na poziomie Universe to szacunek (bo na tym poziomie zamierzam zdobyc to BT)

« Ostatnia zmiana: Lutego 29, 2008, 03:51:55 pm wysłana przez emiel_ »