Autor Wątek: Seria Star Ocean  (Przeczytany 47592 razy)

emiel_

  • Gość
Seria Star Ocean
« dnia: Stycznia 10, 2008, 10:47:57 am »
Forum jest już stare jak świat (mamy rok 2008),a tu nadal o serii ani widu, ani słychu.Możliwe, że dlatego, iż Star Ocean nie został doceniony na Starym Kontynencie należycie (w tym i w Polsce), a szkoda.
  Seria, swymi korzeniami sięga do legendarnego SNESa, na którego została wydana cześć pierwsza, w 1996 roku bodajże. Niestety - oficjalnej wersji, nie doczekaliśmy się poza Japonią - na szczęście jednak - powstała amatorska wersja, w języku zrozumiałym dla przeciętnego Europejczyka.Na moje nieszczęście, nie miałem okazji zagrać - wszystkie dostępne romy miałem uszkodzone;/
   Następnie wydano Star Ocean: The Second Story na szaraka (1998/1999 - w PAL 2000), które w wersji europejskiej nieznacznie zmieniono (imiona na przykład). Gra bardzo ciepło przyjęta w Japonii, nie okazała się sukcesem komercyjnym poza jej granicami.Ciekawa fabuła i nawiązania do filmowej serii Star Trek - to jest to co lubię w niej najbardziej.
  Sequel SC - Blue Sphere, wydano na GBC tylko w Japonii, tak więc o tej części powiedzieć zbyt wiele nie mogę.
  Nadszedł rok 2004, a z nim europejska premiera ostatniego jak dotąd Star Ocean - Till The End Of Time, na Playstation 2.Co można napisać o tej części?Gra świetna i jak to już w tej serii bywało - niedoceniana na naszym kontynencie;/ świetna fabuła, ciekawy design postaci, dialogi, które niekiedy zwalają z nóg...i przyjemna dla ucha muzyka." The Small Bird That Forgot How To Fly" mam w pamięci do dzisiaj;> Gra, która została wydana mniej więcej w tym samym czasie co FF X-2, bije Finala na głowę...Jeżeli nie mieliście okazji zagrać - spróbujcie, możliwe, iż się Wam spodoba.
   Co do nowości - ma się pojawić remake 2 części na PSP , a ja czekam z niecierpliwością na jakieś wieści o Star Ocean 4...

   Jeżeli graliście, podzielcie się wrażeniami, wiem, że gra nie ma zbyt wielu zwolenników, ale cóż, może ktoś (oprócz aysnela) się jeszcze znajdzie.

EDIT:
W jedynkę właśnie gram, dzięki uprzejmości użytkownika Marvellix, który uświadomił mi, że ROMy są ok :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2008, 03:23:44 pm wysłana przez emiel_ »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:11:05 am »
Wiedziałem, że metoda uderz w stół a nożyce się odezwą będzie skuteczna. :D Abstrahując od tego zauważyłem ciekawy patent. Mianowicie grając w sylwestra w Star Ocean 3 panna (Welsh) z item creation złożyła mi życzenia noworoczne. Nie powiem miło mi się zrobiło. :D

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:14:32 am »
Nieee, no żartujesz chyba? :D To naprawdę miłe...Ja tym razem chyba przejdę SO 3 z jakąś solucją, bo co mi się wydaje, że mogłem wiele przeoczyć grając wcześniej :) Co do SO4, właśnie znalazłem trailer, nie wiem czy to prawda, ale gra "się robi" i to pod moje kochane ps3 :D Ciekawe ile w tym projekcie będzie Tri-ace, a ile Square-Enix...

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:20:53 am »
Proszę bardzo http://guides.ign.com/guides/17107/index.html tu jest 99% wszystkiego.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:25:42 am »
O_O Thank U Aysnel :D ale nie zadowolę się 99% ;> muszę rozgryźć te Ancient Book, bo olałem totalnie, poza tym jest jeszcze wiele nowych rzeczy do odkrycia - na przykład, po Twoim poście na poważnie zastanawiam się, czy nie zagrać w Wielkanoc, a nuż dostanę życzenia? <smacznego jajka, loool > To naprawdę ciekawy patent... 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 11:29:23 am wysłana przez emiel_ »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:41:07 am »
Może zamiast czekać ustaw odpowiednią datę w konsoli. Ten brakujący 1% to nadzieja, ze zawsze będzie coś do odkrycia.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:47:40 am »
Heh, a zauważyłeś podobieństwa potworków z SO do FF, po fuzji Tri-ace ze Square?Nie mówię o wszystkich, ale na przykład taki Acid gel (z jego późniejszymi odmianami) od razu nasuwa konkretne skojarzenia :D
  Grałeś może w poprzednie części?Bo mam smaka na nieuszkodzonego, przetłumaczonego z krzaczków roma części pierwszej :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 12:02:20 pm wysłana przez emiel_ »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:56:31 am »
Akurat tak się składa że mam rom'a części 1 na Snesa i odpowiedni emulator. Motyw z Ameeną  najbardziej mnie zaskoczył, uderzające podobieństwo do Aeris z FFVII.

Do jakieś 20-stej czasu polskiego nie będę obecny w necie więc dłuższa rozmowa dopiero wieczorem.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:58:33 am »
To ja Cię baaaardzo proszę, byś mi wysłał, zanim będziesz offline. Mój adres radical-dreamer@o2.pl, kuuurdę, pogram sobie w końcu :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 12:01:38 pm wysłana przez emiel_ »

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 10, 2008, 02:18:02 pm »
Cytuj
Jeżeli graliście, podzielcie się wrażeniami, wiem, że gra nie ma zbyt wielu zwolenników, ale cóż, może ktoś (oprócz aysnela) się jeszcze znajdzie.
Ktoś się jeszcze znalazł xD Jest już podobny temat na drugiej stronie w tym dziale, ale tylko o 1 i 2 części.

Star Ocean 2 - Pamiętam że spędziłem kupę czasu na pakowaniu na arenie w koloseum by zdobywać punkty skill do rozwijania talentów tworzenia przedmiotów (najlepsi wymiatacze w walce to Claude i Ashton o ile pamiętam). Gra miała fajną fabułę, ładną grafikę, muzyka była niezła (choć nie rewelacyjna) no i przede wszystkim ogromną miodność i żywotność. Dwa scenariusze, duża ilość subquestów i postaci, naprawdę było nad czym przysiąść.

Star Ocean 3 - Jak dla mnie jeden z najlepszych jRPG na PS2. choć uważam że gra jest trochę słabsza od dwójki. Grafika bardzo ładna (zwłaszcza wygląd lokacji), muzyka podobna do pierwszej części, fabuła nienajgorsza, no i znowu ogromna żywotność. Zmieniono trochę słynny system tworzenia przedmiotów, ale nadal sprawdza się świetnie. System walki trochę rozbudowano, dodano wskaźnik fury, możliwość bloku i większej kooperacji walczących. Niby są to plusy, ale w walce z trudniejszymi przeciwnikami gdzie trzeba szybko reagować, a wszystko wokół wybucha i wali laserami, robi się troche chaotycznie. Ogólnie, też fajna gra.

P.S. Przydałby się jakiś dział ktorejś z części na głównej xD
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 04:31:20 pm wysłana przez RadicalDreamer »

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 10, 2008, 03:53:54 pm »
Yume - ponownie mnie zaskakujesz (w pozytywnym sensie).Co do tematu - zauważyłem (nie mogłem przegapić nazwy "Star OCEN"  - masakra, mógł się ktoś bardziej postarać...)Jednak wolałem założyć osobny, dla całej sagi.Też myślałem o dziale na głównej, ale co ja, mały robaczek, bez uprawnień mogę :D Zresztą, tutaj chyba wystarczy, bo w grę mało kto grał;/

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 10, 2008, 08:54:35 pm »
Dla tych co chcieliby zagrać w Star Ocean 1. Jest rom na Snesa z nieoficjalnym angielskim tłumaczeniem. Jednak nie uruchamiajcie go emulatorem Snes9XW tylko emulatorem ZSNES bo na nim tylko ten rom działa. Jeśli ktoś chciałby mógłbym podesłać mu ten rom z odpowiednim emulatorem mailem. Jednak jak komuś się chce może poszukać w sieci tego romu z poprawionym tłumaczeniem.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 10, 2008, 08:55:27 pm »
Aysnel, thx za info - nie mogłem napisać w szoucie, bo mnie ze strony głównej co 5 sekund wywala po zalogowaniu.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:00:11 pm »
No to dotarł ten plik do ciebie czy nie, bo miałem małe kłopoty z pocztą i netem i nie wiem.

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:03:38 pm »
Dotarł i wszystko jest gites - gra chodzi cacy i już mi się podoba, tyle się naczytałem o pierwszej części serii, że przy intrze aż mi ślinka poleciała :P <captain's log - znowu Star Trek mhrrrr, mniam>

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:06:38 pm »
A najśmieszniejsze jest to, że gra została przetłumaczona na angielski przez Polaka. Może chcesz "Treasure of Rudras" też dobry RPG od Squaresoftu na Snesa albo "Terranigmę" przetłumaczoną na polski od Enixa? Jestem dzisiaj miły i rozdaje romy za darmo...he,he.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 09:09:59 pm wysłana przez aysnel »

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:08:23 pm »
Polak potrafi :D Miły to akcent, jak na tak zacną serię, jaką jest Star Ocean.Chyba dziś nockę zarwę :P

EDIT:
Litości, bo mnie wciągnie jak w czarną dziurę :D Póki co Star Ocean rozkminię.Jedynkę i trójeczkę po raz kolejny - przy okazji - zapisuję różne rzeczy, bronie itp. - może się przydać - jeżeli ktoś będzie miał z czymś problem, to może później znajdę to w notesiku :D 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 09:16:17 pm wysłana przez emiel_ »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:12:31 pm »
Jeśli chodzi o przeciwników gra jest jeszcze trudniejsza niż część 3, (przynajmniej w dalszej części gry).

emiel_

  • Gość
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:19:01 pm »
Ay, ay, bajdełej, a masz może ścieżkę dzwiękową do trzeciego star ołszyna? Bo cholernie mi się podoba.Jeżeli nie masz, to poszukam na torrentach ^^

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 10, 2008, 09:21:16 pm »
Niestety nie. sam myślałem że jest na drugiej płycie ale jednak nie. Miałem zamiar ją wyrippować ale jakoś nie mogę się do tego zabrać. Wracając do SO1 jej znajomość bardziej przydaje się do zrozumienia części trzeciej niż SO2. Jak skończę wreszcie SO3 to chyba zagram w SO2 na emulatorze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2008, 09:26:43 pm wysłana przez aysnel »