Autor Wątek: World of Warplanes  (Przeczytany 1260 razy)

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
World of Warplanes
« dnia: Lutego 27, 2013, 07:35:23 pm »
Każdy, kto gra w World of Tanks i stara się na bieżąco śledzić poczynania Wargaming.Net wie, że studio tworzy już dwa spinoffy w postaci World of Warplanes i World of Warships.
To pierwsze jest właśnie w fazie zamkniętych testów beta. Znalazłem dziś zupełnie przypadkiem stronę, na której trwa wciąż rozdawanie kodów pozwalających wziąć udział w tych zamkniętych testach. Adres: http://www.gameitems.com/
Jeszcze wprawdzie nie zacząłem ściągać gry, ale mogę już chyba stwierdzić, że sam kod zdaje się być w porządku - po wklepaniu go dostałem potwierdzenie na stronie, że został przyjęty i w ciągu paru godzin powinienem dostać maila z dalszymi szczegółami.
Więc, cóż... zakładam, że w ciągu najbliższych kilku dni zdołam wysmażyć jakiś raport polowy z testów. Stay tuned.

EDIT: Poprawka - nawet nie musiałem czekać paru godzin - mail już dotarł, launcher zainstalowany i właśnie mi zasysa resztę plików. Więc śmiało mogę powiedzieć, że strona jak najbardziej w porządku i żadne oszustwo to nie jest.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 07:43:21 pm wysłana przez Spec (Wraith) »

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: World of Warplanes
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 03, 2013, 01:59:13 pm »
OK, czas na raport polowy.
Grać to się w to gra nawet dosyć podobnie jak w WoT - drużyny maksymalnie 15 na 15, tiery w miarę zbliżone, jesli tylko starczy ludzi. Lekka różnica jest tylko taka, że zamiast zajmowania bazy wroga jest tzw. dominacja - na ziemi są rozstawione rozmaite budynki oraz stanowiska p-lot, należące do jednej z dwóch drużyn. Za każde zniszczone zabudowanie - jak również wrogi samolot - wpada jeden punkt (oprócz głównego budynku drużyny - w zależności od mapy hangaru albo lotniskowca, które są warte 3 punkty). Drużynie, która ma przewagę w punktach, powoli powiększa się pasek z procentami - jak dojdzie do 100%, koniec gry.
Co do samolotów, na razie są dostępne 4 rodzaje - zwyczajne myśliwce, tzw. samoloty pokładowe (czyli nieco zwinniejsze myśliwce z dodatkową możliwością zamontowania paru lekkich bomb do niszczenia budynków; specjalność Amerykanów i Japończyków) ciężkie myśliwce (German only; mniej zwrotne, za to wytrzymalsze, z zapasem bomb, stanowiskiem tylnego strzelca i w miarę przyzwoitymi działkami do ataków typu hit&run) oraz samoloty szturmowe ('ekskluziw' Ruskich; jeszcze bardziej nastawione na bombardowanie celów naziemnych, z mocnym pancerzem i w większości przypadków tylnym strzelcem).
Na razie dotarłem do 5 tieru w amerykańskich myśliwcach i ruskich 'szturmowikach'. Lata się, w mojej opinii, nawet fajnie, aczkolwiek przydałoby się od czasu do czasu jakieś towarzystwo do plutonu. @Tant, Sol - dołączycie?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: World of Warplanes
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 03, 2013, 03:01:03 pm »
Pograłem chwilę u kumpla. Wydało mi się raczej "meh". Fajny jednak pomysł ze zmianami nazw samolotów przy niektórych konfiguracjach - coś, czego w WoT'cie mi brakuje. W wolnej chwili może sobie zdobędę jakiś kod, ale póki co mam inne gry do ukończenia.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: World of Warplanes
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 03, 2013, 10:34:35 pm »
Sorry, mam World of Tanks, od jakiegoś czasu TERA, miliard gier do grania na Steamie i jeszcze Dragon Nest europejski niedługo do otwartej bety wchodzi. Nie mam czasu na więcej gier.