Autor Wątek: Co jest lepsze - Live czy Plyta  (Przeczytany 6391 razy)

MarvelliX

  • Gość
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 15, 2005, 04:57:22 pm »
a wicie że o tym na MTV ostatnio gadali? dawali koncert live i obok teledysk i pytali co jest lepsze, ciekawe odpowiedzi nagradzali płytami a odpowiadac mozna było zarówno smsem jak i przez GG :P

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 15, 2005, 09:06:07 pm »
szkoda, że nie mam MTV... na pewno bym wziął udzał w tej dyskusji.... oczywiście wszystko oparte by było z mojej stronie głównie na przykładzie Metalliki i System Of A Down.
Kame Hame Ha

Offline Charism

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 28, 2006, 07:39:42 am »
Ja zdecydowanie wole albumy studyjne, bo w większości zespołów które ja słucham ni da sie słuchać jednej piosenki z jednej płyty, potem następnej piosenki z innej itd.
Płyty tworzą całość i takie powinny zostać. Dlatego nawet nie preferuje koncertów moich zespołów, bo to nie ma klimatu (ale na niektóre koncerty bym się wybrał :P )
Oi maamme, Suomi, synnyinmaa!
Soi sana kultainen!
Ei laaksoa, ei kukkulaa,
ei vettä rantaa rakkaampaa
kuin kotimaa tää pohjoinen.
Maa kallis isien.
Sun kukoistukses kuorestaan
kerrankin puhkeaa;
viel' lempemme saa nousemaan
sun toivos, riemus loistossaan,
ja kerran laulus, synnyinmaa
korkeemman kaiun saa.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 28, 2006, 11:52:30 am »
trochę dziwne podejście. w końcu koncerty to kontakt artysty z publiką, jedyne i niepowtarzalne zjawisko, tu i teraz, a płyta... za 20 lat będzie brzmiała tak samo.  mieszanie piosenek, a tu jedna z tej płyty, a tu druga z innej.... hm. nie rozumiem szczeże. może dlatego że jestem już za stary na to wszystko :P  a co do klimatów na koncertach. byłem parę razy na koncertach cover-bandów, głównie Metalliki (ciekawe, niech zgadnę, zaskoczyłem was :) ) i nic nie zastąpi tego momentu, gdy cała publika ryczy z wokalistą Enter Sandman :) bardzo żałuję że w 2004 nie byłem w Chorzowie na koncercie ;(  ale są gusta i guściki.

z innej beczki - oglądałem ostatnio koncert Metalliki z 1986. tak, tak, premiera Master Of Puppets :P ale tam się działo.... ja kce na jakiś koncert ;(
Kame Hame Ha

Offline Garfield

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 02, 2006, 09:40:23 pm »
Cytuj
Ja zdecydowanie wole albumy studyjne, bo w większości zespołów które ja słucham ni da sie słuchać jednej piosenki z jednej płyty, potem następnej piosenki z innej itd.
Płyty tworzą całość i takie powinny zostać. Dlatego nawet nie preferuje koncertów moich zespołów, bo to nie ma klimatu (ale na niektóre koncerty bym się wybrał :P )
a czy byłeś kiedyś na jakimś większym koncercie ?? jeśli tak, to co Ci tak nie pasuje w koncertach ?? szczerze mówiąc nie rozumiem Cię.

ja osobiście bardzo lubię chodzi na koncerty, spotyka sięz ludźmi, którzy mają podobny gust muzyczny jak ja, bawi sięz ludzmi, skakac pod sceną i krzyczec z tlumem. zaluje tylko, ze w mojeje okolicy koncertow jest jak na lekarstwo.... ;(

dlatego też wolę bardziej albumy koncertowe, choc studyjne tez bardzo lubie.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 19, 2006, 01:27:56 pm »
łaaaa, po wczorajszym koncercie Dżemu we Włocławku jestem  już prawie pewny, że wolę słuchać muzy live niż z albumów studyjnych.... wspaniałe jest uczucie gdy nagle pod sceną ponad 150 osób zaczyna skakać w rytm "Wehikułu Czasu" albo "Czerwonego Jak Cegła" .... ech... teraz już mi się tylko marzy koncert SOAD w te wakacje :)
Kame Hame Ha

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 04, 2007, 11:25:22 am »
Ja bardziej wolę na koncerty chodzić,bo wtedy jest lepsza atmosfera z kumplami, a tak to siedzę w domu i słucham mp3 z Winampa.(niezawsze z Winampa)
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Odp: Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 07, 2008, 11:35:28 am »
Ale odgrzebalaam :P
Ja wiekszosci wypadkow wole plyty live, tzn jesli sa dobrej jakosci i ladnie nagrane.
Nie podam wielu przykladow, bo chyba nikt nie slucha tego co ja, ale mam np koncert dzemu ze spodka i piosenek studyjnych z tego koncertu praktycznie nigdy nie slucham. Nagrania z koncertow wydaja mi sie ciekawsze bo swiezej brzmia, sa bardziej rozbudowane i pokazuje prawdizwe umiejetsnoci muzykow, czasem improwizacje itepe.. choc oczywiscie zalezy to od zepolu. Moj kolega puscil mi kiedys soad live i nic mi sie nie podobalo ;b
Aha, a jesli chodzi o koncerty, to niesttey w swoim krotkim zyciu na jakims wiekszym bylam tylko raz w ubieglym roku na Dream Theater w Spodku, ale bylo zajebiaszczo ^^ no ale tego nie da sie porownac do sluchanai plyt w domu, dochodzi atmosfera iw ogole..
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2008, 11:39:34 am wysłana przez Selphie »