Autor Wątek: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane  (Przeczytany 10816 razy)

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« dnia: Lipca 21, 2011, 08:38:29 pm »
Można powiedzieć, że filmik jest trochę z dupy, hehe.
Ogarniam właśnie Corela i normalnie photoshop jest przereklamowany, tylko martwi mnie, że jak trzaskam szybsze krechy, to rysują się z opóźnieniem jak stąd do ja pierdzielę...
A w ogóle to zobaczyłem Cintiq w akcji i nic już nie będzie takie samo. Dlaczego to jest qrna takie drogie :F

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2011, 08:49:29 pm »
rozumiem,że to też jakieś płatne ten Corel co? heh ja mam Gimpa i na razie jakoś daje radę,chociaż brakuje mu kilku przydatnych opcji.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2011, 08:54:54 pm »
rozumiem,że to też jakieś płatne ten Corel co?

I to jak :F Ale można sobie ściągnąć i przetestować za darmo przez pewien okres czasu. Polecam, bo naprawdę daje radę. Gimp zreszta też, w sumie jak na open source jest rewelacyjny i naprawdę podziwiam jego autorów. A niedługo dostanę z tabletem niejakie Art Rage (jednak podarowałem sobie Fun z Essentials, ze względów finansowych), nie wiem jeszcze na ile to przydatne, jak sprawdzę zdam relację heh.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 08:55:34 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2011, 09:08:39 pm »
Corel na torrentach kosztuje jakieś pół godziny. Tak jakby co.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2011, 09:28:01 pm »
Nie chiałem być tak bezpośredni :F

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 22, 2011, 07:26:44 pm »
Na razie to ja muszę ogarnąć Gimpa i nauczyć się lepiej na kompie kolorować/rysować heh

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 22, 2011, 10:26:18 pm »
A ja się tak ciągle zastanawiam, czy powinienem iść w tę stronę. Tzn że na kompie. Z jednej strony wydaje mi się, że właśnie w ten sposób można tworzyć najciekawsze prace, które mogą wyglądać jak zrobione tradycyjnymi technikami a nawet jak mieszanki różnorakich stylów i środków. Z drugiej strony, jak widzę niektóre prace trzaskane np. farbami, tuszem to wydaje mi się, że nic nie podrobi ich nieuchwytnej zajebistości.

Oczywiście to też zależy co kto chce robić, bo ja mam np. najbardziej na uwadze surrealizm i abstrakcję.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2011, 10:27:01 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 23, 2011, 01:20:19 pm »
Ogarniam właśnie Corela i normalnie photoshop jest przereklamowany, tylko martwi mnie, że jak trzaskam szybsze krechy, to rysują się z opóźnieniem jak stąd do ja pierdzielę...
E, to widać jeszcze dużo musisz się dowiedzieć o Photoshopie. :) A jakiego Corela testujesz? Cały pakiet? Corel Draw, Photo-Paint? A może Corel Painter? Z Corela lubię tylko tego Paintera (nie wiem który jest najnowszy, ja zatrzymałam się na 11). A muli Ci Corel, bo masz kompa słabego, hehe. Dlatego Photoshop = win.

Cytuj
A w ogóle to zobaczyłem Cintiq w akcji i nic już nie będzie takie samo. Dlaczego to jest qrna takie drogie :F
I takie niemobilne. ;P Ale naturalnie Cintiq jest świetne. W końcu to Wacom. To mój następny zakup hehe, bo między Intuosem a Cintiqiem już nic nie ma. :)

Cytuj
A niedługo dostanę z tabletem niejakie Art Rage (jednak podarowałem sobie Fun z Essentials, ze względów finansowych)
Art Rage Może Ci się spodobać, ty lubisz takie mazianie różnymi, ciekawymi pędzlami. :) W sumie nawet jeden obrazek zrobiłam w tym programie.

W każdym razie z programów poza Photoshopem, to ja bardzo, bardzo chwalę sobie Paint Tool Sai. W moich grafikach/rysunkach połowa jest wykonywana w tym programie. Ale ponieważ brakuje mu wielu funkcji, to zawsze używam też PSa.
Nauczyć się muszę za to kolejnego programu z pakietu Adobe. Teraz firma, z którą współpracuję chce zająć sie naklejkami na ścianę. Wymyślam ciekawe wzory, muszę nauczyć się jak je zrobić teraz.
Natomiast nigdy nie widziałam GIMPa. Wiem, że takie coś jest, ale nazwa jakoś tak źle mi się kojarzy. W ogóle nie wiem jak to działa i co może, heh.

A ja się tak ciągle zastanawiam, czy powinienem iść w tę stronę. Tzn że na kompie. Z jednej strony wydaje mi się, że właśnie w ten sposób można tworzyć najciekawsze prace, które mogą wyglądać jak zrobione tradycyjnymi technikami a nawet jak mieszanki różnorakich stylów i środków. Z drugiej strony, jak widzę niektóre prace trzaskane np. farbami, tuszem to wydaje mi się, że nic nie podrobi ich nieuchwytnej zajebistości.

Oczywiście to też zależy co kto chce robić, bo ja mam np. najbardziej na uwadze surrealizm i abstrakcję.
I zależy czy chcesz na tym zarabiać czy jest to dla relaksu, jako hobby. Pod względem zarobku to wiadomka, że łatwiej, szybciej i efektywniej jest dzięki grafice komputerowej. Dla własnej satysfakcji - techniki tradycyjne. Bo nic na komputerze nie zastąpi Ci frajdy malowania prawdziwymi farbami, ich zapachu, ubrudzenia się nimi, po prostu według mnie lepiej czujesz co tworzysz.

ps. Może by tak przenieść to jako Topic o programach graficznych/grafice?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2011, 01:49:09 pm »
No, byłoby miło zrobić z tego temat, bo pewnie nie każdy ma ochotę czytać tutaj o takich pierdołach, hehe.

E, to widać jeszcze dużo musisz się dowiedzieć o Photoshopie. :) A jakiego Corela testujesz? Cały pakiet? Corel Draw, Photo-Paint? A może Corel Painter? Z Corela lubię tylko tego Paintera (nie wiem który jest najnowszy, ja zatrzymałam się na 11). A muli Ci Corel, bo masz kompa słabego, hehe. Dlatego Photoshop = win.

Paintera 12. Podoba mi się właśnie ze względu na mnogość różnorakich ciekawych pędzli... jeju no nie mogę się doczekać aż tablet przyjdzie :F PS też mi mulił troszkę w sumie. Ale odkąd mam 64 bitową wersję (taak, jakoś tak wyszło że mam 64 bitowca) chodzi jak błyskawica. Może Corel też taką wersję ma, sprawdzę sobie.

Natomiast nigdy nie widziałam GIMPa. Wiem, że takie coś jest, ale nazwa jakoś tak źle mi się kojarzy. W ogóle nie wiem jak to działa i co może, heh.

Dużo może. W moich oczach to jest najlepsza darmowa alternatywa dla photoshopa. Warstwy, maski, filtry, narzędzia, wszystko tam jest. Zakładam że ktoś uzdolniony może w tym trzaskać prawdziwe arcydzieła. Tylko po przesiadce z ps ciężko się przyzwyczaić, trzeba się uczyć od nowa. Bardzo mi się podoba że mogę sobie tam ustawić skróty klawiszowe jakie chce, a nie tylko np. pod ctrl + coś.

Bo nic na komputerze nie zastąpi Ci frajdy malowania prawdziwymi farbami, ich zapachu, ubrudzenia się nimi, po prostu według mnie lepiej czujesz co tworzysz.

Nie chodzi mi nawet o czucie (chociaż zgadzam się tutaj), ale o efekt. Jak widzę np. takie coś: http://ketchup-suicide.deviantart.com/art/Dreamcatcher-48284362 to zastanawiam się... nie wiem, naprawdę nie wiem czy cyfrowo dałoby radę uzyskać takie wrażenia, taki "impact".
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2011, 02:02:14 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2011, 02:54:40 pm »
Proszę bardzo, rozmawiajcie sobie ;)

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 23, 2011, 05:55:55 pm »
Cytuj
Jak widzę np. takie coś: http://ketchup-suicide.deviantart.com/art/Dreamcatcher-48284362 to zastanawiam się... nie wiem, naprawdę nie wiem czy cyfrowo dałoby radę uzyskać takie wrażenia, taki "impact".
Jak dla mnie - dałoby radę, potrzeba kogoś dobrze zaznajomionego z PSem, który zresztą wyposażyła ta osoba w odpowiednie pędzle. Jeśli miałbyś malować, aby to potem zeskanować(czy zrobić zdjęcie), żeby było formie obrazka na komputerze, to jest to zabieg zupełnie bezsensowny. Jak tradycyjna technika, to przede wszystkim żeby to na żywo pokazywać.
Ja dawno nic nie rysowałam kredkami, bo wszystko co robię (czy prywatnie czy zawodowo) jest wykorzystywane wirtualnie lub przynajmniej musi przejść przez komputer na drodze do końcowego efektu. Np. jak mam mieć wizytówkę, która wygląda jak chamsko zeskanowany rysunek, to wolę płynne, żywe i jednolite kolory i wzory z Photoshopa.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 23, 2011, 06:09:03 pm »
Moim zdaniem Gimp nie różni się aż tak bardzo od PS...w sumie gdyby nie znajomość PS(którym miałam okazję pobawić się trochę u koleżanki),to za cholerę nie ogarnęła bym Gimpa...wkurza mnie tylko za to,że brakuje mu opcji kopiuj/wklej,a przynajmniej nie doszłam do tego jak to sie robi na Gimpie heh.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 23, 2011, 10:48:34 pm »
Eee, bez przesady. Nie twierdzę że nic tam po drodze nie traci ze swej zacności, ale dzisiejsze skanery naprawdę dają radę. Ale koniec końców faktycznie chyba lepiej uderzyć cyfrowo.

Yuz, tam po prostu musi być opcja kopiuj wklej :P

Ściągnąłem sobie też Inkscape. Nie mam siły dziś na niego, ale jutro może się pobawię. Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że z premedytacją nie sprawdzałem Corel Draw, więc nawet nie będę się zastanawiał które lepsze i co tracę, po prostu jadę na Inku i jest gitez :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2011, 10:52:39 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 24, 2011, 12:30:04 am »
Cytuj
Yuz, tam po prostu musi być opcja kopiuj wklej język
Chciała bym w to wierzyć,ale jakieś to porypane jest w gimpie heh

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 26, 2011, 08:45:49 am »
Może to Cię oświeci:
http://s27.chomikuj.pl/File.aspx?id=4478285&vid=328481188&tk=1446962&t=634472594456850280&d=60&k=1294938&name=17.+GIMP+-Kopiuj-wklej%2c+czyli+kompozycje+wielowarstwowe.pdf&loc=PL

Póki co to najdalej jak zbliżyłem się do klimatu wyżej wspomnianych prac, haha.
http://sitheral.deviantart.com/art/Back-to-dreaming-244580839
Długa droga przede mną. Oczywiście nie w tym rzecz, żebym robił coś dokładnie w tym stylu, bo nie o to chodzi. Ale to dla mnie potężna inspiracja.


Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 26, 2011, 10:45:07 am »
nie no o tych warstwach to wiem tylko to nie jest tak proste jak np.w paintcie,po prostu trzeba trochę nakombinować żeby skopiować dany fragment ;/

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 27, 2011, 11:11:09 pm »
A to spoko. W ogóle wrzuć swoje prace na da do jakiejś grupy czy cuś, Twoja Fran np. zasługuje na większą uwagę.

Sam staram się tam wyszukiwac różne perełki, tylko trochę trudno jest przebijać się przez tony syfu. Najbardziej mnie nerwią te rysunki z my little pony, nawet mnie to śmieszyło... przez jakiś tydzień. A i byłbym zapomniał, tak samo słabią mnie baby wrzucające swoje zdjęcia, niektóre to nawet są ładne, ale zdjęcia z dupy i z artyzmem mają tyle wspólnego co moja szczoteczka do zębów. Już nie mówiąc o ujęciach "mam aparat i lustro, walnę se fotke nr 127 w lekko zmienionej pozycji".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2011, 01:33:44 am wysłana przez Sitheral »

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 02, 2011, 01:44:20 am »
No i mam już tablet, trochę się bałem tego trybu pióra, ale okazało się, że bardzo szybko poczułem się jak ryba w wodzie i już do trybu myszy nie wrócę na pewno. Co prawda wciąż często zdarza mi się, jakby to powiedzieć, źle ocenić odległość na tablecie, o. Tym bardziej że nie ma czasu się nań gapić. Ale ogółem jestem bardzo zadowolony i czuję, że to początek pięknej współpracy :F

Jeszcze co do Art Rage. Może to nie ta liga co PS czy Painter, ale jako narzędzie stricte do malowania spisuje się moim zdaniem znakomicie. Przykładowa rzecz którą w nim trzasnąłem:
http://sitheral.deviantart.com/art/Thou-shall-not-pass-245887925
Bawię się nim od dziś dopiero. W każdym razie bardzo, ale to bardzo podobają mi się pędzle, mieszanie kolorów i świetny interfejs (naprawdę, na tym polu jak dla mnie PS i Painter mogą się schować).

Jeśli ktoś nie dostał tego z tabletem a chce sobie pomalować, polecam. Tym bardziej że 20 dolców za podstawową wersję to nie jest wygórowana cena.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:30:22 pm »
łał jaki abstrakcjonizm, mogłeś go jednak nieco kolorystycznie do gandalfa upodobnić ;f

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 12, 2011, 01:48:03 am »
Przerzucam się na Adobe Illustratora. :) Ze względu na zlecenia, aczkolwiek okazało się, że wektory przynoszą mi sporo dużo frajdy! Ostatni raz programu do grafiki wektorowej używałam kiedy jeszcze nie miałam tabletu, dlatego mnie to wtedy zniechęciło. Teraz AI jest co prawda dość trudny, ale myślę, że powoli opanuję go. Będę tworzyć wzory naklejek na ścianę i tshirty. Mam nawet pierwszy wzór, który został bardzo pozytywnie odebrany: http://refielle.deviantart.com/art/Wave-252289101 - na ścianę jest praktycznie gotowy, na tshirt wzbogaciłabym go jakimiś innymi bohomazami. :)