Autor Wątek: Pierwsze Anime  (Przeczytany 14260 razy)

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 19, 2007, 02:45:30 pm »
Cytuj
Skoro nawiązała się mała pogawędka na temat "tych pierwszych" anime, to pamiętam też( notabene, chyba również z Polonii1 ) anime o takim bramkarzu.
Może Tsubasa? xD A bramkarz to Wakabayshi albo Wakashimzu (czy jakoś tak xD). Lol, pamiętam jak grało się w piłkę na podwórku i każdy uosabiał się z jakąś postacią xD Chociaż pamiętam że poźniej wyszło jeszcze inne anime o piłce nożnej "jedenastka marzeń" (chyba na Polsacie 2), które było zdziebko lepsze. Przynajmniej nikt nie biegł przez boisko w jedną stronę przez cały odcinek i nie strzelał laserową piłką xD
Cytuj
Yume, z pamięcią to my rządzimy
Sie wie  ;)

emiel_

  • Gość
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 19, 2007, 02:52:19 pm »
To chyba Tsubasa będzie.Pamiętam, że przez cały odcinek mógł się mecz ciągnąć (a nawet dłużej).Na polsacie2 żadnych anime nie widziałem, więc stawiam na Tsubasę.Poza tym, jakoś znajomo mi to nazwisko brzmi <Wakabayashi...> ah, to były czasy Yume...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 19, 2007, 08:19:09 pm »
Lol, pamiętam jak grało się w piłkę na podwórku i każdy uosabiał się z jakąś postacią xD
Ja zawsze bylem Kojiro :D Zreszta do tej pory sie z nim utożsamiam i na wielu koszulkach/bluzach nosze numer 9, za mlodu jak gralem w klubie i w reprezentacji szkoy to tez zawsze dziewiąteczka:D -ze wzgledu na to ze on taki nosil -w reprezentacji Japonii bo w klubie mial ofkoz dyche :]

Co do jedenastki marzen to nie byla lepsza... ale tez bardzo fajna, przede wszystkim u nas leciala pare lat pozniej niz tsubasa. Zajebista byla ta akcja jak jeden koles umarl bo przebiegl cale boisko i jebnal brame... w huj mi smutno bylo :] No ale od tej smierci zaczela sie cala przygoda glownego bohatera.
Pozatym bylo jeszcze trzecie anime o pilce noznej nie jestem pewien czy na polskich programach tez ale na rtl2 na pewno nazywalo sie "kickers"... glowny bohater to gregory taki troche podony do malego tsubasy... cale anime jest o mlodziakach i tez bylo spoko ale na 3cim miejscu... nic nie pobije tsubasy :D Jeszcze rok temu mialem w avie na SZ kodżira mi sie przypomnialo :D Co molu go pojechal od skrzyżowania z soniciem :D


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

emiel_

  • Gość
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 19, 2007, 08:23:25 pm »
ooo, kolejny fan Tsubasy, jak miło :P to było jedno z niewielu anime, którym zainteresowałem swojego młodszego brata.Gibson, to weź zrób fote w tej koszulce i wrzuć na stronke :D

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 20, 2007, 12:14:24 pm »
Mała errata:
Anime o którym pisaliśmy ja i Gipsi, to nie "Jedenastka marzeń", a "Pilka w grze" - "Aoki Densetsu Shoot". Obydwa anime leciały w Polsce, pierwsze na Polsacie 2, a drugie na TV4 (specjalnie sprawdziłem).

Co do porównania Tsubasy i Piłki w grze, to ja nadal uważam że to drugie było jednak lepsze. Podobało mi się to że było bardziej realistyczne i dojrzałe, no ale do Tsubasy też mam mały sentyment ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2007, 12:15:50 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 20, 2007, 02:38:54 pm »
Cytuj
Yume, z pamięcią to my rządzimy
Sie wie  ;)

Lol, pamiętam jak grało się w piłkę na podwórku i każdy uosabiał się z jakąś postacią xD
Ja zawsze bylem Kojiro :D

No właśnie sam bym im Kojira przypomniał heh bo to też jedna z lepszych postaci jeśli nie najlepsza. ;]
I nie tylko wy dwaj wyżej pamiętacie stare anime z Polonii 1, pisałem też o Gen. Daimosie, ah to był czad, już chyba wtedy czułem jakiś ciąg do wielkich maszyn, ile miałem lat to nie pamiętam nawet heh. O i przypomniała mi się też chyba Tygrysia Maska. ^^ Jeśli to było w pierwszej albo drugiej klasie to chyba (choć nie jestem pewien) właśnie z tego czerpałem inspiracje do prucia kolegów, na szczęście nikomu krzywdy wielkiej nie zrobiłem. ;]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2007, 02:39:39 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Growlanser

  • Tantalus Zombie Creation
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 623
  • MusSskkk
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 18, 2008, 08:42:16 pm »
Pierwsze anime obejrzałem daaawno temu. Po latach doznalem olśnienia że był to Neon Genesis Evangelion. Jakos mi sie tak nie spodobał. Po latach moja kumpela dala mi plytke z jakimś filmem. Ponoc miodzio serial i jakies ksiażki... Patrze co to jest... Kur*a.... powalilo ją? ksiazka otwierala sie w druga strone. wiekszosc stron to jakies robaczki japonskie były... Ksiazki na połke z nieurzytkami polecialy...Odpalam serial... Kurde calkiem mily. I tak konczyny fajnie lataja... Tytuł : Hellsing...

Wtedy to po raz pierwszy czytalem z takim zapalem w nocy wszystkie tomy jakie dostalem :) cala noc mnie zeszla :) Wspomnien czar...

Offline MrPayne

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
  • Śmierć kroczyła dziś ulicami miasta.
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 18, 2008, 09:22:20 pm »
Hellsing rzezią przyjemną jest, jak się na fabułę przymknie oko. Watykański oddział im. Judasza Iskarioty? Na usta ciśnie się jakże adekwatny LOL, a to nie najgłupsze, co czeka poznającego losy organizacji Hellsing.
Oczywiście jak większość zaczynałem od przeróżnych Dragon Balli, Sailor Moonów, Super Pigów, Muminków i bóg-jeden-wie czego jeszcze. Taki żywot szczyla, co japońską animację tylko w TV widuje (ale może Animax zmieni to w coś pozytywnego- trzymam kciuki!). Wciągnąłem się jednak dopiero od Cowboy Bebopa, którego uważam za absolutne arcydzieło. Urzekł mnie i z urzeczenia tego wydostać się za nic nie mogę. I pomyśleć, że zacząłem go oglądać z przekory - bo załamywał mnie powszechny zachwyt nad serialami amerykańskimi... A teraz zwijam się z bólu, czekając na 2 sezon Code Geass :)
Albo tasak ostry kup, załóż skup dziecięcych stóp

Offline Shawn

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 23, 2008, 04:14:19 pm »
Oczywiście Dragon Ball Z   ;D  ;D  ;D
Później też Dragon Ball GT   ;D  ;D  ;D




Tym, którzy pokochali nasz świat
i zaprzyjaźnili się z jego mieszkańcami...

...
...

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 28, 2008, 05:23:37 am »
Pszczółka Maja ofkoz (jak miałem 6 lat to uwielbiałem tą piosenkę co Wodecki śpiewał xD)

Potem jakoś nigdy nie oglądałem Anime ani Animopodobnych seriali (Muminków nienawidziłem, Sailormoon mnie porażało różowością i po prostu mdliło a Dragonball zabił mnie rozwlekłością, gadaniną zamiast akcji często... wytrzymałem tylko do czasu aż wyszła seria Z) aż do czasu gdy kanał Hyper zaczął transmitować seriale na swojej antenie. Uuuu, to było to :) Vampire Princess, Last Exile, Neon Genesis Evangelion, Gundam Wing, GTO, Hellsing... Mniam, to było to. Szczególnie Last Exile wspominam z sentymentem. Po prostu było takie... inne. Zajebiste :) Teraz puszczają Full Metal Alchemist i jakoś do gustu mi nie przypadło, czekam na koniec serii i kolejne Anime :). Mam nadzieję że puszczą Devil May Cry :)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Ylaya

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 28, 2008, 08:16:30 pm »
Salior Moon Pokemony Transformers... to co leciało na Polsacie :D

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #51 dnia: Października 26, 2008, 03:51:53 pm »
Co za ludzie oglądali Sailor Moon
You will go to hell right now.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #52 dnia: Października 26, 2008, 04:34:17 pm »
w przedziale rocznika 80-88 nie majacy ni ciekawego do roboty lub toz po powrocie ze szkoly

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #53 dnia: Października 26, 2008, 04:38:02 pm »
Co za ludzie oglądali Sailor Moon
Normalni. A teraz wracaj do swojego Narutarda.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 13, 2010, 10:48:12 pm »
Moim pierwszym anime była "Księżniczka Mononoke" Hayao Miyazakiego i kilka innych. W sumie miałem płytkę z jego dziełami i to najpierw z nimi się zapoznałem. Zawartość płytki to: Nausicaa z Doliny Wiatru, Ruchomy Zamek Hauru, Podniebna Poczta Kiki, Laputa Podniebny Zamek no i oczywiście Księżniczka, film który uważam za dzieło do tej pory. Wszystko stało się może jakiś rok temu więc z anime dopiero zaczynam.

Offline domcio312

  • Soldier
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 26, 2010, 05:20:25 pm »
U mnie pierwsze były Death Note potem Code Geas no i Hellsing  :F

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 26, 2010, 07:50:45 pm »
Moim pierwszym odcinkowym anime było Elfen Lied. Tyle że wiedziałem że to anime :). Brat mi polecił i szczerze mi się spodobało. Wracając do Księżniczki Mononoke chciałbym obejrzeć coś jeszcze podobnego najlepiej bardzo ale niestety nie znam nic takiego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 07:52:46 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Reisen

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 27, 2011, 12:33:48 am »
moje pierwsze anime to wolf's rain :D uwielbiam je jest trochę dołujące, ale i tak git

Offline Gabriel_Celeste

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 23, 2011, 10:02:21 pm »
A moim pierwszym anime było Ghost in the shell, ale średnio to lubiłem, bo jakieś takie niezrozumiałe było i sztuczne trochę. Mało fahowe. Później obejrzałem Dragon ball z i to już był krok naprzód. Do tej pory Wegeta to mój ulubiony bohater.Bo jest taki choleryczny, wybuchowy nawet. Lubię go, bo przymina mi mojego tatę.

Offline SebaSan

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
  • Astromaniac
    • Zobacz profil
    • http://sebasan1981.blogspot.co.uk/
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #59 dnia: Września 18, 2011, 09:35:33 pm »
Pierwszym anime jekie widziałem w swoim życiu były: "Tajemnicze Złote Miasta" (Mysterious Cities of Gold).
Anime powstało w tym samym roku, w którym się urodziłem czyli w 1981szym :) było emitowane w TVP dawno dawno temu. Dziś wszystkie odcinki mam na dvd i co jakiś czas odświeżam sobie ten wspaniały serial.



Tajemnicze Złote Miasta mają też dużą wartość edukacyjną, po zakończeniu każdego odcinka był emitowany krótki film omawiający krainy i ich zarys historyczno-geograficzny w których toczyły się przygody bohaterów anime.
  Dziś się juz takich seriali niestety nie robi, większość z nich to typowe odmóżdżacze typu Naruto/Pokemon dla mniej wymagających widzów.