Autor Wątek: Wojna dusz  (Przeczytany 6520 razy)

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Wojna dusz
« dnia: Marca 10, 2010, 05:13:22 am »
Witam chciałbym napisać opowiadanko w realiach miecza i magii jednak mam problem bo barakuje mi bohaterów więc jakbyście mogli mi pomóc był bym wdzięczny :P ogólnie fabuła tego opowiadanka ma być o wojnie ludzi z demonani, bardzo potężnych artefaktach itp

Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2010, 10:48:27 am »
Brakuje ci bohatera? Hmm... może taki?

Długowłosy ubrany na czarno tajemniczy mężczyzna. Jest on pół demonem pół człowiekiem. Ojciec (demon) zabawiał się w okolicznej wiosce i zgwałcił kobietę, a źe lubił wybić trunek bogów (wymyśl taki, który upija bogów i demony), to tego nie pamiętał. Po jakimś czasie kobieta urodziła synka. Demon jednak dowiedział się w jakiś sposób, że ma potomka i chciał go odnaleźć i zabić. Kobieta ukryła dziecko, lecz sama zginęła. Bohater posiadł kilka demonicznych mocy: szybkość, widzące w nocy oczy, siłę fizyczną i coś tam moze jeszcze :P Nie wiem tylko, co taki pół demon chciałby robić. Może chce odnaleźć ojca i pomścić śmierć matki albo jest łowcą nagród i można go wynająć do zabicia jakiegoś smoka... Coś wymyślisz!

Kolejnym bohaterem może być młoda dziweczyna, która jest początkującym adeptem magii. Zna tylko kilka zaklęć, gdyż wydalili ją z cechu magów, kiedy to zmarli jej rodzice podczas ataku smoka na jej rodzinne miasteczko. Po smierci rodziców tułała się po świecie i zarabiała na życie używając swe czary, np. za niewielką opłatę rzucała uroki. Pewnego dnia w gospodzie zaczepiło ją kilku oprychów, mieli ochotę zaciągnąć ją gdzieś w ciemną alejkę i zgwałcić. Na ich nieszczęście w tej gospodzie był znany już nam pół demon, który szybko się z nimi rozprawił. Od tej pory dziewczyna podąża za nim.

Może być?
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2010, 11:10:16 am wysłana przez vigo »

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2010, 12:33:41 pm »
Dzięki a mógłbyś podać imiona ?? Bo ja właśnie z imionami mam najgorszy problem :P

Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2010, 01:06:21 pm »
Co powiesz na Bhazarr i Drilla albo Lather i Prisa. Może też Ragher i Bella lub Borugk i Fiona :)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2010, 06:05:06 pm »
Szczepan i Bogna, fajne imiona.

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 10, 2010, 07:34:25 pm »
Fajnie :P jakby ktoś inny też miał pomysły to z chęcią ich wysłucham bo mam zamiar umieścić pierwszy part za jakieś 2 tygodnie :P

Offline susuwatari

  • Damn procrastinator
  • SemiRedaktor
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Damn procrastinator
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2010, 08:12:40 pm »
Ja tam polecam ściągnąć Fantasy Name Generator. Gwarantowane oryginalne imiona :f
If there's anything you want, anything at all...come to me.
I'll be your guardian angel!

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 10, 2010, 08:44:51 pm »
Marv i Xellia :F ja imiona moge wymyslac tylko cza mi charakter lub/i wyglad postaci
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2010, 08:45:42 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 11, 2010, 02:23:22 am »
Cytuj
Witam chciałbym napisać opowiadanko w realiach miecza i magii jednak mam problem bo barakuje mi bohaterów więc jakbyście mogli mi pomóc był bym wdzięczny

Jeżeli nie potrafisz stworzyć postaci to nawet się nie zabieraj za pisanie. Nic dobrego ci z tego nie wyjdzie, gwarantuję ci to. Fabułę trzeba budować wokół postaci, a nie doklejać jakiegoś przypadkowego bohatera do historii. To ma być opowiadanko, a nie sesja RPG.

Cytuj
ogólnie fabuła tego opowiadanka ma być o wojnie ludzi z demonani, bardzo potężnych artefaktach itp

To jeden z najmniej oryginalnych modeli jakie można sobie wymyślić na podstawę fabuły. W tym dziale mamy co najmniej z 5 opowiadań opartych o niego, i chyba tylko jeden się sprawdził w praniu (Wielka Wojna Ignatiusa, która się tej konwencji trzymała o ile pamiętam). Może zaskocz nas czymś, a nie popadasz w banały jeszcze przed napisaniem opowiadania.

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 11, 2010, 05:38:53 am »
Może poczekaj aż dodam prolog i 1 rozdział i wtedy skomentujesz :P

Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 11, 2010, 09:13:55 am »
Zgadzam się z Tantalusem. Najpierw trzeba mieć postać i wokół niej budować fabułę. Jestem jednak ogromnie ciekaw, czy wykorzystasz pomysły, które ci podesłałem. Jeśli tak, to co z tego wyjdzie? Czekam na prolog!! :D

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 20, 2010, 06:00:10 pm »
Dobra oto prolog :P
 
- Wzywałes mnie, Panie - powiedział wchodząc do sali wielki demon ubrany w zbroję lekką skórzaną i dwoma mieczami na plecach.
- Tak Furia, wezwij swoich. Mam dla was zadanie - powiedział wielki demon siedzący na tronie w krwawej zbroi płytowej
- Już się robi Panie
Demon przeteleportował się i znikną w oka mgnieniu.
 *   *   *
- Demony !! Zostaliśćie wezwani w ważnym celu. Wy jako oddział najlepszych zabójców otrzymujecie zadanie najwyższej wagi... - powiedział władca
- HURA !!!! - wykrzykną uradowany tłum
- Wiecie zapewne, że niedługo otworzymy Tartar i bedziemy mogli zemścić się na śmiertelnych. - mówił - Waszym zadaniem jest zabić wszystkie istoty, które mają moc aby stawić nam znaczny opór. W tym celu zostaniecie podzieleni na 10 oddziałów, każdego świata po jednym. - kontynuował z lekkim zadowoleniem - A teraz idźcie Portale już czekają. A ty Furia poczekaj, musimy porozmawiać.
 
Demony rozeszły się do portali i dostały się do : Eo, Ankarii, Mertany, Śródziemia, Ithanii i innych mniej lub bardziej istotnych.
 
- Furia - zaczą spokojnie władca - zapewne pamiętasz dlaczego tu jesteśmy, w tym więzieniu...
- Tak, panie. Pamiętam, ale co to ma teraz z tym wspólnego, przecież na Ziemii nie ma już magii. Ludzie już dawno o niej zapomnieli, wystarczy jak wyślerz panie demony klasy 5 i 6 ( demony podzielono na klasy dla ułatwienia ich rozpoznania, najsłabszą jest 6, a najsilniejszą -1 ). Śmiertelni już dawno zapomnieli o nas, nie znają magii ani nie posiadają żadnej broni skutecznej na nas.
- Wystarczy, wiem otym, jednak jestem niemalże pewniem, że tam narodziła się istota zdolna nas powstrzymać.
- Panie, masz na myśli, że ... - tu stracił na chwilę dech - Potępiony się narodził, ten mistyczny wojownik, ten który ma mieć w sobie cząstkę Twórcy ?! Mój Panie to nie możliwe przecież do tego trzeba...
- Połączenie gwiazd: Zniszczenia i Obalenia. Wiem otym, ale te gwiazdy właśnie znikły i nie mogę nigdzie wyczuć ich mocy.
- A więc panie, jakie jest moje zadanie?
- Udarz się na Ziemię i zabijesz Furiatuma ( tak w języku demonów zwano Potępionego). Znajdziesz go i zabijesz.
- A co nato Lordowie i Czwarty ?
- Nie mogą CZEGOŚ SIĘ DOWIEDZIEĆ - ostatnie słowa zostały dobitnie podkreślone - Zrozumiano !?
- Tak jest panie
- Dobrze, a teraz ruszaj
Nim pan demonów zdążył się obrócić Furii już nie było,
"Mam nadzieję że dobrze wybrałem"- pomyślał- Cóż czas pokaże...
 
 czekam na komentarze:P

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 20, 2010, 06:03:18 pm »
Musiałem trochę skrócić bo mam jakiś limit znaków :P niedługo jeśli się spodoba załączę następną część :P

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 20, 2010, 10:46:47 pm »
Czyyyyli...idą na wojnę...bo...chcą zemsty ? Dlaczego jej chcą ? Gdzie się to wszystko dzieje ? Zakładam, że w jakimś Tartarze, ale co to jest ten Tartar ? Czy to miejsce z greckiej mitologii ? Jeśli tak to co tam robią demony ? Kim jest ten cały 'Furia' ?
Cytuj
Nie mogą CZEGOŚ SIĘ DOWIEDZIEĆ
Co to w ogóle znaczy ?
Cytuj
Potępiony się narodził
Dlaczego mówi tak o nim skoro później jest
Cytuj
Furiatuma ( tak w języku demonów zwano Potępionego)
Czyli główny bohater nazywa się Potęp ?
I kto tłumaczy w opowiadaniu rzeczy w nawiasie i na dodatek w środku czyjegoś zdania ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 20, 2010, 11:04:27 pm »
Przeczytałem ten "prolog", żeby dać ci szansę Archont, abyś udowodnił, że się wcześniej myliłem. Szansę zmarnowałeś, bo póki co jest źle. Bardzo źle.

Po pierwsze, gdzie do diabła są opisy? Ty piszesz napisy do filmu, czy opowiadanie? Po przeczytaniu nie wiem gdzie to się działo, kto rozmawiał (oprócz tego, że jakiś demon w zbroi skórzanej z (o boże) dwoma mieczami). Prolog powinien być przynajmniej pięciokrotnie dłuższy, właśnie dzięki dodanym opisom - to co tu masz to jest bardzo bardzo wstępny szkic opisu, rozpis dialogów.

Tak jak DB pisał, nikt normalny nie wstawia wyjaśnień w środku tekstu, a już na pewno nie w nawiasach. Użycie nawiasów w opowiadaniu jest dopuszczalne tylko w ostateczności, a i tak lepiej przebudować zdanie, żeby ich uniknąć. Jeżeli na prawdę chcesz zaznajomić czytelnika z jakimiś terminami (a nie jest to konieczne), to albo dajesz odnośnik w postaci cyferki lub asterysku w indeksie górny i na dole strony dajesz opis (jak to robi Pratchett) albo na końcu książki (sic.) dajesz glosariusz, gdzie wyjaśnione są wszelkie wyjaśnione przez ciebie terminy, które nie są wyjaśniane w samym opowiadaniu (vide Diuna).

Błędów stylistycznych jest sporo, jak i głupich ortografów, które udowadniają dwie rzeczy: po pierwsze, ewidentnie nie przeczytałeś tego tekstu po napisaniu, co zawsze jest błędem. Po drugie, piszesz bez autokorekty, co jest niemądre, bo łatwiej poprawiać literówki na bieżąco niż na końcu, oddzielnie. Ty w ogóle nie zrobiłeś autokorekty, co albo braku rozsądku albo braku szacunku wobec czytelnika.

Fabuła jest póki co tragicznie cliche. Wcześniej pisałem, że nie spodziewam się, żebyś mnie w fabule czymkolwiek zaskoczył - teraz jestem tego już praktycznie pewien.

Tak przy okazji:

Cytuj
wyślerz (...) otym (...) Udarz



Cytuj
nato

NATO się wielkimi literami pisze, bo to skrót.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 20, 2010, 11:16:13 pm »
I jeszcze jedno, czego w sumie obaj z Tantem wcześniej nie zauważyliśmy:
Cytuj
Musiałem trochę skrócić bo mam jakiś limit znaków
...WHAT ? Przecież tuż pod tym 'prologiem' napisałeś drugiego posta ! Chyba, że chcesz nam powiedzieć, że masz dysk twardy z lat 50-tych i nie możesz zmieścić na nim dokumentu większego niż 10KB.
Cytuj
Musiałem trochę skrócić
Czy to, co 'skróciłeś' to były opisy ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 21, 2010, 05:33:27 am »
Dobra rozumiem postaram się to poprawić :P a fabuły to może tak odrazu nie przekreślaj. Dziś albo jutro dodam poprawioną wersję, co do ortografii to proszę o wyrozumiałość gdyż jestem z polskiego słaby, co do opisów to musiałem je skrócić przez limit :-(

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 21, 2010, 08:04:32 am »
Ja też dorzucę krótką recenzję. Wielkie nic. Brak jakiś lepszych opisów, przedstawiających miejsce zdarzenia (ja wyobrażam sobie Tartar jako wielkie pole zieleni i kwiatów) i postaci. Poza tym jak wspominał Tant, ortografia. Ściągnij Open Office (jest darmowy). Co do limitu, wyjaśnij gdzie ten limit, bo inni pisarze potrafią wrzucić teksty 5 razy dłuższe, więc twoja wymówka, to tylko pusta wymówka, że coś tam masz, czego w ogóle nie ma.
I'm in Space!

Offline Archont

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 21, 2010, 10:04:23 am »
Może to dlatego że z komy pisze ale sam nie wiem

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Wojna dusz
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 21, 2010, 12:50:46 pm »
Może to dlatego że z komy pisze ale sam nie wiem
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?