Autor Wątek: Kontrolery  (Przeczytany 1576 razy)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Kontrolery
« dnia: Marca 09, 2008, 04:20:56 pm »
Jak nazwa tematu wskazuje, tu jest miejsce na dyskusje o różnego rodzaju kontrolerach, padach, gitarach, kierownicach, arcade stick'ach, wiilotach, matach, rękawicach czy innych peryferiach do konsol. Każdy może podzielić się swoim zdaniem na temat zarówno first-party jak i third-party kontrolerów. A fanboye mogą się nawet kłócić który pad jest lepszy. ;F

Na początek przedstawiam wam konkurencję dla DS3 czyli Nyko Zero PS3, oraz link do opisu z IGN http://gear.ign.com/articles/852/852422p1.html
Jestem ciekaw co sądzicie o takich padach third-party. Nawet jeśli kiedyś nie dorównywały oryginalnym produkcjom to dziś, produkty niektórych firm jak np. Hori, Nyko czy Logitech są już na bardzo dobrym poziomie.

Wyżej wymieniony pad jest podobny do poprzedniego projektu tej firmy - Nyko Zero PS2 Tu mamy bezprzewodowy pad do PS2 z wibrą oczywiście. Dla ciekawych jeszcze link do opisu z http://gear.ign.com/articles/747/747949p1.html
Sam bym takiego kupił aby przetestować go w moich dłoniach. Kiedyś myślałem że zwykły DS jest idealny i ergonomiczny, ale po tym jak trzymałem kilka innych padów, nie byłem już taki zadowolony. DualShock mógł się wydawać dość ergonomiczny dawno temu, ale w tej chwili uważam że DualShock taki komfortowy nie jest po tym jak trzymałem kilka innych padów. Dla mnie warto teraz sprawdzać inne pady third-party, zwłaszcza jeśli ktoś szuka czegoś wygodnego na długie godziny grania. ;] A Sony IMO po prostu ma gdzieś ulepszanie swoich padów, jedynie zmienili triggery w sixaxisie na gorsze, a kształt nie zmienił sie od huj wie kiedy ;/
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Kontrolery
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 09, 2008, 10:18:35 pm »
dla mnie i tak do dzis dnia najwygodniejszy jest S pad do pierwszego x-boxa, moze to ez kwestia przyzwyczajenia, ale z padem do psx i ps2 miałem na tyle często doczynienia i mimo wszystko nie lezą mi wygodnie w dłoni. to samo zreszta sie tyczy nowego mada m$. moze tez po częsci, ze mam duże dłonie....


z kierownic miałem doczynienia raz jeden jedyny w życiu. produkt był manty i graliśmy z tego co pamiętam w NFS Porshe 2000 na piecu. ogólnie do samochodowych gier i tak wole pada.
Kame Hame Ha