Autor Wątek: Seria Star Ocean  (Przeczytany 47223 razy)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #460 dnia: Marca 05, 2012, 07:30:09 pm »
Kalwa, jeżeli masz wersję PAL, to jak ogarniesz już wszystko, to może odsprzedasz? Bo nie mam szczęścia do allegro. Jak mam kasę to nie ma gry.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #461 dnia: Marca 05, 2012, 07:33:02 pm »
Jakbym wiedział, że będzie tylu chętnych to zastanowiłbym się czy warto ją tak tanio sprzedawać... :)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #462 dnia: Marca 05, 2012, 07:41:56 pm »
Został mi jeszcze ten SO, Tales of the Abyss i Suikoden III(ew. Też Atelier Iris) i kupuję nową konsolę, także zależy mi na tym SO.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #463 dnia: Marca 05, 2012, 07:45:01 pm »
Został mi jeszcze ten SO, Tales of the Abyss i Suikoden III(ew. Też Atelier Iris) i kupuję nową konsolę, także zależy mi na tym SO.

Kalwa, jeżeli masz wersję PAL, to jak ogarniesz już wszystko, to może odsprzedasz? Bo nie mam szczęścia do allegro. Jak mam kasę to nie ma gry.

No mam wersję PAL Director's Cut kupioną od aysnela. I nie mam zamiaru odsprzedawać żadnej ze swoich gier, sorry :). Chyba, że platyny a tych mam tylko 3. Sam miałem dużo szczęścia że udało mi się dopaść te gry w tak atrakcyjnych cenach i teraz szkoda mi je sprzedawać.

Z tego co pamiętam w pierwszym przypadku  nic by się nie stało tylko utworzyła by się kolejna alternatywna rzeczywistość, w drugim przypadku doszłoby do anihilacji wszechświata czy jakoś tak. Ale jakby to powiedział Pusiek to tylko fizyka teoretyczna.

Ciekawe. Spotkałem się z tym jeszcze w MGS3 ale tam to był tylko mały smaczek. Poprzednie części działy się w latach powiedzmy 2005 itp a MGS3 dzieje się w latach 60-tych. I mogliśmy zabić postać, która pojawia się własnie w dwóch pierwszych częściach tym samym tworząc time paradox. Czyli znacznie wpłynąc w przeszłości na coś co ma swoje miejsce w przyszłości.


PS: Zaglądasz czasem do mojego artykułu na temat private actions?

Jeszcze nie zaglądałem ale zajrzę tam niebawem.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 07:48:19 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #464 dnia: Marca 05, 2012, 07:52:18 pm »
Miałeś już pewnie spotkanie z Ameeną. Nie zauważyłeś pewnych podobieństw do FF7?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #465 dnia: Marca 05, 2012, 08:02:11 pm »
Miałeś już pewnie spotkanie z Ameeną. Nie zauważyłeś pewnych podobieństw do FF7?

No właśnie jestem na etapie poszukiwania jej w lesie. Tak, są podobieństwa, ale dawno grałem w FF7 i nie zwróciłem uwagi na nie. Dopiero po Twoim poście sobie uświadomiłem. Bliskość świątyni, kwiaty, kwieciarka... na razie tylko tyle widzę podobieństw. Aerith. No może jak umrze za chwile to będzie kolejne :). Ale ciii, bez spoilerów, heh.

(Tak nawiasem mówiąc to chętnie bym sobie jeszcze raz zagrał w FF7)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #466 dnia: Marca 05, 2012, 08:10:22 pm »
Z tą Ameeną jest trochę nawiązanie do pierwszego SO. Tak samo jak Mavelle przypominała żonę Ronyxa tak samo Ameena  wygląda jak Sofia.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale  imiona i nazwiska niektórych postaci coś oznaczają. Np Fayt Leingod to "wiara (przeznaczenie) złożona w Bogu" czy jakoś tak.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #467 dnia: Marca 05, 2012, 08:12:40 pm »
Z tą Ameeną jest trochę nawiązanie do pierwszego SO. Tak samo jak Mavelle przypominała żonę Ronyxa tak samo Ameena  wygląda jak Sofia.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale  imiona i nazwiska niektórych postaci coś oznaczają. Np Fayt Leingod to "wiara (przeznaczenie) złożona w Bogu" czy jakoś tak.

No zastanawiałem się przez chwilę nad nazwiskiem Fayta, ale doszedłem do wniosków Faith in God cos w tym rodzaju. Teraz jak zwróciłeś na to moją uwagę, pogłówkuję więcej, heh.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 08:13:54 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #468 dnia: Marca 05, 2012, 08:17:42 pm »
No to spróbuj rozwikłać "Sofia Esteed". PS: Skorzystaj z łaciny...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #469 dnia: Marca 05, 2012, 09:30:01 pm »
No spróbuję.

Przydałoby się coś lub ktoś dzięki którem mógłbym dostać się w niektóre miejsca które blokują skały lub wielkie bryły lodu.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #470 dnia: Marca 05, 2012, 09:44:47 pm »
Dostaniesz, ale chyba później.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #471 dnia: Marca 06, 2012, 05:03:09 pm »
Farleen torturowała mnie za każdym razem, kiedy się odzywała. Z bratem nie mogliśmy ze śmiechu jak grałem i ona coś mówiła, hehe.

Później dostaniesz Ring of Desintegration, ale to troszkę później, gdzieś za połową 1 CD.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #472 dnia: Kwietnia 01, 2012, 08:41:01 pm »
Ring of Desintegretion już jakiś czas temu dostałem. Bardzo przydatna rzecz i trochę poużywałem zwiedzając Elicoor II, ale już nie mogłem się doczekać co dalej, więc odpusciłem sobie zwiedzenie Ruins of Mosel, głównie ze względu na wysoki poziom tamtych przeciwników. Pierwsza płyta ukończona i gra jest naprawdę dobra, jak dla mnie to jedynym głównym jak dotąd mankamentem to mały zakres ruchu postaci i ich głosy, ale to mi w zasadzie w ogóle nie przeszkadza. Wydaje się, że później będzie jeszcze ciekawiej. Mam tylko problem póki co i nie mogę sobie wyobrazić jak zdobyć 20 poziomów doświadczenia naraz? Bo jeśli nie będzie jakiegoś przedmiotu lub czynności, która zwiększa zdobyte exp bez ulepszania przeciwników (Gutsy Bunny - co silniejsi przeciwnicy potrafią dokopać aż za bardzo takiemu Rogerowi, który u mnie miał 8lv zaraz przed pokonaniem ogromnego smoka), to będzie raczej ciężko.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #473 dnia: Czerwca 02, 2012, 01:32:02 am »
Wczoraj skończyłem Star Ocean Till The End of Time. Na razie tylko fabułę z 30% battle trophies. Przejście zajęło mi jakieś 85h przy czym średni poziom doświadczenia to 77. Skończyłbym szybciej, ale dopiero później zacząłem się bawić w ulepszanie broni i to jeszcze dopiero po wskazaniu na to przez aysnela. Szkoda, że wcześniej nie próbowałem nawet wykorzystać item creation, bo jest to bardzo ciekawa i przydatna opcja. Można wzmocnić posiadane bronie, stworzyć coś nowego. Bardzo fajna sprawa, ale jednocześnie kosztowna. Na szczęście kasę zdobywa się bardzo szybko porównując do takiego np Final Fantasy, gdzie uzbieranie kilkaset tysięcy trochę zajmowało. I mówię tu o samym zarabianiu na walkach, nie na pozbywaniu się w sklepach lootów. Co do walki, to skojarzyła mi się z Valkyrie Profile. System tak samo żywy. Szkoda, że walki są dość chaotyczne, często to co robiłem było raczej łutem szczęścia niż moim zaplanowanym działaniem. Taki chaos kontrolowany. Na plus zasługuje dodanie różnych battle skilli, które w wielu przypadkach decydują o wygranej. Ale trochę z kolei nietypowa jest to sprawa, bo zamiast zużywać na daną umiejętność bitewną np MP czy Fury, to schodziło HP. Pierwszy raz spotykam się z czymś podobnym, ale jakoś super nowatorskie to nie jest. Tak więc przeciwnika uśmiercić można pozbywając go MP czy HP. Czasem lepiej MP, bo tego przywrócić sobie nie mogli, HP natomiast czasem przywracali jakimś czarem leczącym. Na ogromny plus zasługuje fabuła i ogólnie świat gry, w który dodatkowo możemy się zagłębić czytając Dictionary. Jest tam masa tekstu wyjaśniająca i opisująca poszczególne rasy, planety czy osobistości. Uwielbiam takie sprawy. Bardzo fajnie, że twórcy dali możliwość zapisania na karcie pamięci pliku (który zajmuje 1,2 MB), który zbiera nasze trofea z walk. Niektóre są naprawdę bardzo trudne, niektóre natomiast wpadają przez przypadek, nie ma takich które wpadają za nic. Do uzbierania 100% battle trophies jest długa droga przede mną. Ale kiedyś się w to pobawię. Teraz pozostaje obaczyć te bonusowe dungeony i w przyszłości spróbować sił na wyższym poziomie. Zastanawia mnie jak to wygląda. Zwykli przeciwnicy potrafili dokopać mi na 70 poziomie doświadczenia już na Normal. Na trudniejszym gdzie zapewne trzy razy mniej dostajemy doświadczenia, a przeciwnicy są z trzy razy mocniejsi czas ukończenia gry być może wydłuzy się nawet o 100 godzin. Ogólnie czuć, że jest to gra twórców Valkyrie Profile. Podobne udźwiękowienie, zrezygnowanie z losowych walk (przeciwników można omijać) i niemal zręcznościowe walki to znaki rozpoznawcze tych dwóch gier. Szkoda, że nie miałem okazji sprawdzić poprzednich Star Oceanów ale mam nadzieję że to się niedługo zmieni, bo powychodziły na PSP czy na PSX.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2012, 01:32:54 am wysłana przez kALWa888 »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #474 dnia: Czerwca 02, 2012, 01:19:59 pm »
Zdecydowanie polecam Ci więc zacząć od mojego ukochanego SO na emulator SNES lub remake na PSP(?aysnel popraw jak grzeszę?) o podtytule First Departure. Jak się na to zdecydujesz to podziel się wrażeniami.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #475 dnia: Czerwca 02, 2012, 04:17:09 pm »
Zastanawiam się właśnie nad kupnem PSP. Być może wtedy uda mi się dopaść First Departure i obaczyć ten tytuł. Trójka bardzo mi się spodobała, a podejrzewam że poprzednie części są lepsze.

Offline Gabriel_Celeste

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #476 dnia: Czerwca 02, 2012, 04:55:45 pm »
Jedynki może nie kupuj na początek, jest krótka, to jRPG na piątkowy wieczór-sobotni dzień (i po zawodach). Prędzej zaopatrz się w Second Evolution, to po TTEOT chyba najlepszy i najbardziej rozbudowany Star Ocean, kilkadziesiąt godzin zabawy, dwie drogi przejścia, jedna dla Claude i jedna dla Reny (my love <3).

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #477 dnia: Czerwca 02, 2012, 07:42:52 pm »
Nie słuchaj Gabriela, Kalwa. Jedynka jest świetna i naprawdę warto kupić. Co ciekawe to dwójka mniej mi się podobała, ale to też dobra gra. W sumie część 3 i tak uważam za najlepszą. Szkoda, ze za item creation nie zabrałeś się wcześniej, bo wszystko, co wynajdują nasi bohaterowie oraz zwerbowani twórcy trafia do sklepów a my czerpiemy z tego profity. Jeszcze gry nie skończyłeś pozostały ci dwa dodatkowe lochy.

Tak, pierwszy SO  pierwotnie powstał na SNESa a dopiero stosunkowo niedawno remakowali go na PSP. Dość sporo się zmieniło. Co ciekawe prekursorem SO1 jest Tales  of Phantasia. Można znaleźć dość dużo powiązań jak np motyw podróży w czasie. Inną grą zbliżoną klimatem do SO jest Treasure of Rudras. Też warte uwagi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2012, 08:07:15 pm wysłana przez aysnel »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #478 dnia: Czerwca 02, 2012, 09:19:27 pm »
No z kilkoma postaciami podpisałem umowę, ale jedynie z tymi na których trafiłem przypadkiem. Czasu na szukanie ich nie poświęciłem. Jak tylko trochę bardziej pobawiłem się w item creation, grało mi się o wiele łatwiej. Aczkolwiek stworzyłem tylko jeden orichalcum. I dałem go Cliffowi.

Hm, to ciekawe że najbardziej podoba Ci się SO3, aysnel. Zazwyczaj jest tak, że to pierwsza część jest najlepsza a czym dalej tym gorzej. Choć oczywiście nie nazywałbym tego regułą, bo jest sporo serii które od tego odbiegają.

Co do lochów, to z tego co widzę w solucji zostały mi trzy lochy. Ten cały króliczek niby może nas w te miejsca przenieść.

W Tales of Phantasia na PSX grałem, nie miałem pojecia że wiążę się ona z SO. Chyba spróbuję przejść ją do końca. Bardzo mi się podobała.

Offline Gabriel_Celeste

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #479 dnia: Czerwca 03, 2012, 12:47:27 pm »
Nie słuchaj Gabriela, Kalwa. Jedynka jest świetna i naprawdę warto kupić.
Ja nie napisałem,że SO1 to zła gra. Ja tylko twierdzę,że mając ograniczony budżet i wybierając pomiędzy, LEPIEJ jest wziąć Second EVolution, bo imho jak dobry by nie był First Departure, to jest to gra na 15 h (w tyle skończyłem główny wątek fabularny). Taki jest fakt i nic tego nie zmieni. Second Evolution to kilkadziesiąt godzin grania więcej, a co do gustów, sa one zróżnicowane. Ja tam wolę dwójkę, właśnie za bardziej rozbudowany wątek fabularny. Na szczęście nie musiałem wybierać i kupiłem obie, ale jeśli komuś mam polecać, to właśnie dwójkę. FD ma zasadniczą wadę, którą jest długość gry i nie zmieni tego nawet naprawdę dobrze wykonany remake.