Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 2941200 razy)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39680 dnia: Grudnia 08, 2013, 07:42:16 am »
Miałem spore problemy z wysyłaniem (bardzo niska prędkość) więc próbowałem trzymać rozmiar do minimum. W połowie zmieniłem nagrywarki, najpierw był jakiś krapowaty Philips, który nie współgra z Windowsem 7, teraz używam Hauppauge PVR. Kosztował 800 zł i trochę sprawiał problemy z podłączeniem, ale teraz jestem z niego zadowolony.
Na razie nic nie nagrywam, za mało czasu, a am chcę w coś pograć.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39681 dnia: Grudnia 20, 2013, 11:07:18 am »
Tak z ciekawości,ktoś się gdzieś wybiera w ciekawe miejsce na sylwestra?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39682 dnia: Grudnia 20, 2013, 09:43:08 pm »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39683 dnia: Grudnia 21, 2013, 12:43:20 am »
http://www.mmtrojmiasto.pl/465629/2013/12/16/sylwester--w-gdyni-z-polsatem-wystapia-min-maryla-rodowicz-enej-i-piersi?category=news

Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz... i mnie by tam miało zabraknąć? ;]
Łał...kolejna impreza z Krawczykiem i Rodowicz. Jakie to...zaskakujące...

[spoiler]Tak na poważnie to dali my już im "spocząć w pokoju".[/spoiler]
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39684 dnia: Grudnia 22, 2013, 05:21:26 pm »
Będę grał w gre. ;d Reaver dobra robota, ale nie myślałeś o Let's Playu jakimś ? Ja jak zatnę się w jakiejś grze np. Tomb Raider w którym dzieje się to codziennie to zaczynam oglądać Lets playe, i przeważnie oglądam je potem do końca. ;) Wolę zdecydowanie to niż zerknięcie w solucje.

Aha i KUPIĘ TOMB RAIDERA 2 NA PSX, I PS2 SLIM PRZEROBIONĄ ;)

Btw. Dawno nie grałem w Abe aż mnie zachęciłeś ... Kiedyś przeszedłem Exodusa bez memorki, ach jestem z siebie taki dumny.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39685 dnia: Grudnia 22, 2013, 08:05:55 pm »
Będę grał w gre. ;d Reaver dobra robota, ale nie myślałeś o Let's Playu jakimś ?

Niestety, ogólnie mam mało czasu, żeby nagrywać i potem edytować (nie mówiąc że jestem wielkim leniem). Poza tym, jestem strasznym "nie mową" (mogę mówić, ale rzadko jestem w stanie wdać się w jakąś rozmowę), więc próba gadania do komputera raczej skończyła by się co chwilowym jąkaniem i gubieniem słów, nie mówiąc o tym że po robieniu takiego próbnego nagrania z mikrofonem, mój własny głos mnie odstraszył. Więc, przykro mi, ale Let's Play w moim wykonaniu odpada.
I'm in Space!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39686 dnia: Grudnia 24, 2013, 01:08:23 am »
Oi! Wesołych, bando starych dziadów!

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39687 dnia: Grudnia 24, 2013, 03:40:28 pm »
A no Wesołych.

Swoją drogą YT coś ostatnio świruje. Reaver nie martwisz się że Ci pousuwają te filmiki razem z kontem? Gdzieś tam czytałem że każdy film związany z grą (walktrough, let's play, a nawet wywiad z twórcami), który nie pochodzi od właściciela gry będzie usunięty. Czytałem o tym jakoś niedawno, ale od tamtej pory nie badałem sprawy choć niby się pogorszyło. Moje konto z tłumaczeniami usunęli już dawno, jeszcze przed pierwszym banem dla SZ, ale tam za filmik z epilogu Kingdom HEarts, gdzie pobrzmiewał Simple and Clean.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39688 dnia: Grudnia 25, 2013, 10:29:02 am »
Aha i KUPIĘ TOMB RAIDERA 2 NA PSX, I PS2 SLIM PRZEROBIONĄ ;)

Btw. Dawno nie grałem w Abe aż mnie zachęciłeś ... Kiedyś przeszedłem Exodusa bez memorki, ach jestem z siebie taki dumny.
Kurde mój psx zdycha więc raczej w nic sobie w najbliższym czasie nie pogram (przynajmniej nie w to co bym chciała).
Pamiętam,że Medievil było całkiem spoko,tylko długo sobie w niego nie pograłam eh.

Po co przerabiać konsole ;P?
Swego czasu kupiłam magiczną memorkę 64mb z jakimś swapem (niestety nie pamiętam jak to się nazywało) na allegro i nie musiałam przerabiać konsoli.Niestety w tej chwili jakoś nie ma żadnej dostępnej o.o.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39689 dnia: Grudnia 25, 2013, 01:26:22 pm »
Cytuj
Kurde mój psx zdycha więc raczej w nic sobie w najbliższym czasie nie pogram (przynajmniej nie w to co bym chciała).
Zawsze pozostają emulatory. Tym bardziej, że można je skonfigurować tak, że gry będą lepiej niż na oryginalnej konsoli wyglądać.
Cytuj
Swego czasu kupiłam magiczną memorkę 64mb z jakimś swapem (niestety nie pamiętam jak to się nazywało) na allegro i nie musiałam przerabiać konsoli.Niestety w tej chwili jakoś nie ma żadnej dostępnej o.o.
Free MC Boot? Sam go sobie kiedyś wgrałem, ale przeczytałem, że bym musiał wszystkie płytki nagrywać na nowo, bo trzeba obrazy patchować, więc poszło do kosza. Poza tym ja bym uważał z kartami 64MB na PS2. Lubią się sypać, uszkadzać sejwki, a niektóre gry ich nie rozpoznają nawet (bodajże RE4 jest jednym z przykładów).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39690 dnia: Grudnia 25, 2013, 06:19:56 pm »
Albo Star Ocean 3...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39691 dnia: Grudnia 25, 2013, 06:21:22 pm »
Ostatnio naprawiłem sobie PSXa, wymieniłem silniczek kręcący płytą, i śmiga jeszcze ciszej i lepiej, nie wspominając o czyszczeniu soczewki raz na ruski rok. Ale z soczewką w psx nie ma takich problemów jak w ps2 gdzie kurzą się dwie soczewki i wyczyszczenie tylko tej widocznej niewiele daje. Przynajmniej przy czytaniu dvd. Po wyczyszczeniu dolnej konsola chodzi zupełnie jak nowa, zero zacięć w filmikach itd. ale trzeba uważać bo jest pokryta delikatną powłoką antyrefleksyjną i łatwo ją zarysować. Wiem z doświadczenia niestety, dlatego teraz szukam nowej konsoli.

RESULTS - Cleaning a PS2 Laser - Upper AND Lower lens

btw. Sol a wszystkie memorki 8MB są bezpieczne ? Czy tylko oryginalne ?
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39692 dnia: Grudnia 25, 2013, 08:37:28 pm »
Z definicji wszystkie niebrandowe memorki mogą mieć problemy. Na PSX'a mam chyba z 6 memorek, z czego tylko jedna jest od Sony i w każdej poza tą miałem jakiegoś wała. W jednych znikały mi ikonki sejwek, w innych zamiast nazwy gry miałem same X'y, inna mi się sama raz wyczyściła. Na PS2 mam 2 oryginalne memorki i absolutnie żadnych problemów. Zaś z drugiej strony pierwszy oryginalny analog od Sony zaczął mieć u mnie problemy po pół roku i lewa gałka wyczuwała każde wychylenie gałki jako minimum(co czyniło Ape Escape niegrywalnym).
Cytuj
Ostatnio naprawiłem sobie PSXa, wymieniłem silniczek kręcący płytą
Ja tez miałem robioną transplantację. Zdechł mi laser w PSXie, więc kupiłem PSOne, ale ponieważ troszkę zmienione było okablowanie całego modułu to trzeba było zrobić parę obejść. Dlaczego nie zostałem przy PSOne? Bo mój model PSX ma wejście Parallel z tyłu i dwa modchipy (jeden do czytania kopii, drugi przerabia obraz z NTSC na PAL, czego mój stary modchip nie posiadał). Dlaczego nie emulator? Bo mój ówczesny Celleron bez zacięcia potrafił tylko FF Origins odpalić.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39693 dnia: Grudnia 25, 2013, 09:04:30 pm »
Zawsze coś. ;] Dzięki bogu mój PSX trzyma się znakomicie, choć sądząc po przebiegu powinien paść już 3 razy.
Dodam że mam kilka oryginalnych memorek i kilka niebrandowych, empikowych itd. Ale miałem jakiś mały problem z jedną oryginalną i jedną nie. Parę lat temu kupiłem kilka oryginalnych i trochę mnie to kosztowało jednak, ale na razie z tymi zero problemów.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39694 dnia: Grudnia 25, 2013, 11:08:19 pm »
Ja obecnie posiadam kilka PSXów w tym dwa fajnie przerobione - hasają kopie zapasowe no i NTSC bez żadnego kombinowania w kolorze. Ale teraz gram sobie na emu PSX1.13, mój ulubiony.

Co do laserów w PS2 to jeden już mi pada chyba i nie czyta DVD9 (GoW, GoWII, GT4 itp) i chyba spróbuję tego czyszczenia.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39695 dnia: Grudnia 25, 2013, 11:45:56 pm »
Tylko uważaj, wystarczy ledwo musnąć wacikiem. A żeby dostać się do tej soczewki w facie trzeba zdjąć z lasera osłonką, ma trzy zatrzaski, potem odkręcić małą śrubkę uważając żeby nie wpadła na magnesy, i podnieść delikatnie wyższą soczewkę. Jeśli trzęsą ci się ręce to nie polecam tego robić. ;) W slimie trochę trudniej się dostać, i trzeba mieć malutkiego torxa.
Ale ja bym to robił dopiero w wypadku kiedy większość dvd nie chce odpalić za 3 razem. I kiedy konsola miałaby wyraźne problemy z czytaniem wstawek filmowych, inaczej bym odpuścił.
A wacik nawilżyć najlepiej w wodzie destylowanej z kwaskiem cytrynowym. Po pierwszym przetarciu będzie lśnić jak diament.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39696 dnia: Grudnia 26, 2013, 12:05:54 am »
Hm, to pewnie jeszcze poczekam, tym bardziej, ze normalnie daje radę ze wszystkimi jednowarstwowymi płytami. No i mam jeszcze drugie PS2, oba to slimy, fata nie mam, a szkoda.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39697 dnia: Grudnia 26, 2013, 04:42:37 am »
Ja bym szczerze wolał Slimkę od Fata. Fat zajebiście trze mi moje Swap Magici, a teraz mam jakiś dziwny problem, gdzie płyty mi startują dopiero po ok. minucie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39698 dnia: Grudnia 26, 2013, 09:53:09 am »
A no Wesołych.

Swoją drogą YT coś ostatnio świruje. Reaver nie martwisz się że Ci pousuwają te filmiki razem z kontem? Gdzieś tam czytałem że każdy film związany z grą (walktrough, let's play, a nawet wywiad z twórcami), który nie pochodzi od właściciela gry będzie usunięty. Czytałem o tym jakoś niedawno, ale od tamtej pory nie badałem sprawy choć niby się pogorszyło. Moje konto z tłumaczeniami usunęli już dawno, jeszcze przed pierwszym banem dla SZ, ale tam za filmik z epilogu Kingdom HEarts, gdzie pobrzmiewał Simple and Clean.

Jest spory szum z Content ID, ale na razie się nie boję. Większość developerów od gier deklarowała, że nie będzie sądzić się za Let's Playe ich gier na Youtube, bo po części daje im to reklamę. To głównie muzykanci panikują i firmy fonograficzne wymusiły ten cały Content ID na Google'a.
Zresztą nie dziwię się, że ci konto zblokowali Kalwa, swojego czasu słyszałem że Kingdom Hearts coś często jest usuwany, nie tylko za Simple and Clean, ale też za to że większość to w końcu bazowanie na filmach Disneya. Kto wie, może też Gackt (czy jak się go literuje) mógł się wpieprzyć za jego muzykę w Dirge of Cerberus.
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39699 dnia: Grudnia 26, 2013, 03:41:30 pm »
A no Wesołych.

Swoją drogą YT coś ostatnio świruje. Reaver nie martwisz się że Ci pousuwają te filmiki razem z kontem? Gdzieś tam czytałem że każdy film związany z grą (walktrough, let's play, a nawet wywiad z twórcami), który nie pochodzi od właściciela gry będzie usunięty. Czytałem o tym jakoś niedawno, ale od tamtej pory nie badałem sprawy choć niby się pogorszyło. Moje konto z tłumaczeniami usunęli już dawno, jeszcze przed pierwszym banem dla SZ, ale tam za filmik z epilogu Kingdom HEarts, gdzie pobrzmiewał Simple and Clean.
Nie tyle co usuwają, a wyłączają monetyzowanie po prostu. Zarabia deweloper na reklamach, a nie ten, który to wrzucił. I robią to firmy muzyczne, a nie deweloperzy czy wydawcy.