Autor Wątek: BG Saga  (Przeczytany 15154 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 28, 2007, 06:19:53 pm »
z innej beczki - gdy się gra dobrym teamem w BG2 jest mała lipa. pozytywna drużyna nie ma porządnego kapłana i porządnego maga. najlepszym magiem jest Edwin, najlepszym kapłanem Viconia... ;/ oboje dla negatywnego bohatera. jako pozytywny bohater jestem skazany na albo usługi Jaheiry, albo Aerie... ale że tak powiem... w porównaiu z Viconią lipne troche są ;/ tak samo z magami. po stronie prawa nie ma żadnego konkretnego maga - tylko dwuklasowcy ;/
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:13:44 pm »
wiesz ja tam miałem druzyne z viconią i repa na 20 i jakos nigdy sie nie pluła ;] po 2 imoen jest w miare dobrym 2 klasowcem a nie ta glupia Naalia albo Amoen ;/ najbardziej lipne postacie jakie widzialem ;/

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:28:35 pm »
Nalia ssie, Anomen jeszcze bardziej (jakież to ma spedalone podejście do życia) Viconia odchodzi od drużyny losowo, przy wysokiej reputacji masz około 50% szans ze wkraczając na nową lokację opuści twą drużynę. nie wiem jak się to przekłada na romanse, ale jak romansowałem z Jaheirą i VIki jednocześnie, to Viki miała tendencje po powrocie z podmroku do częstego uciekania ;/

z Viconią warto siępomęczyć, bo jeśli się dobrze poprowzi romans i będzie odpowiednio gadało to po akcji z Yaga Shurą w ToBie Viki zmienia charakter na chaotyczny dobry :F tak samo można Sarevoka na jasną stronę mocy przeciągnąć., tylko nie pamiętam jak, wiem tylko, ze jak go dołączymy do drużyny nie możemy nakładać na niego geas
Kame Hame Ha

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:55:43 pm »
Nalia i Aerie ssały najbardziej. Do tgo Aeris miała downa wypisanego na twarzy :P

Co rep, to ja raczej 20 nie trzymam właśnie ze względu na złych w drużynie. Czasami Jaheirę jeszcze miałam [swoją drogą ona miała całkiem niezły portret],ale najczęściej jednak Viconię. Anomena też pewien czas miałam,ale mnie wkurzał ;/

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 28, 2007, 08:41:07 pm »
z postaci w BG2 najlepsi IMO są Korgan, Edwin (a własciwie Edwina :F), Viconia, i duecik Minsc i Jansen :F w sumie Jansen z głosem Kobuszewskiego jest swietną postacią. aż się miło gra. do tego dochodzi jeszcze Sarevok w ToBie. postacie, które wkurzają, to przede wszystkim Anomen i jego pedalskie gadki, Nalia z narzekaniem, ze trzeba dawać biednym (pinda franciszkańska) i Imoen.... w porównaniu do jedynki Imoen została totalnie spaprana... i głos... ma beeeznadziejny głos w BG2. Ciekawą postacią jest Herdalis i Cendr. Do drużyny za to nie przyłączyłem nigdy Mazzy, Keldorna tylko po to, by go sie pozbyć po quescie w jego domu... Yoshimo jest w sumie tez ciekawą postacią, ale nie do końca fajnie sprawiła się osoba podkładająca mu głos ;/ no i odpada z drużyny w Przytułku ;/
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 28, 2007, 09:28:16 pm »
Edwino dokładniej ;] Viconia roxxuje w dodatku dostaje Dar Talosa cyzli wyjebany pierscionek  , jansen z swoimi gadkami tez wymiata do tego Haerdalis tez fajny byl ale czasem zbyt zarozumialy a z tankow jakich mozna miec to zawsze sie bralo pozniej Sarevoka dla jego zwiastuna smierci - 200dmg ;] , i jeszcze lipa byl Condolan czy jak mu tam ;f glupi lowca ale z katanami se niezle radzil , za to Keldorna bralem tylko dlatego ze on jako jedyny mogl uzywac Karsomira i robil tym niezla jadke
a i smog Viconia jak z nia romansujesz ma w skrypcie zapisana ucieczke gdzies w ToB'ie , ale pozniej ja odnajdujesz i ratujesz i dalej sie wie ;]
a wlasnie kto mial spotkanie Edwino z prostytutka :>

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 28, 2007, 09:50:08 pm »
Boże, jak mnie wkurzał Minsc w dwójce. Był prawie tak spedalony jak Anomen.W jedynce był jedną z fajniejszych postaci [tam też lubiłam Kivana ...czy jakoś tak-takiego łowcę, którego w sumie bardzo króto miałam,bo mi gdzieś spieprzył w wrotach Baldura] Już wolałam keldorna. Najbardzij lubiłam [i zawsze miałam] Haerdailsa,Korgana Edwina i Viconię. Reszta to tak się zmieniała, bo w sumie mimo,że mnie niektóre postacie wkurzały to i tak je brałam. Chyba tylko z Muzzy rezygnowałam. I Cernda miałam króciutko. Ogólnie nie lubię druidów.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 28, 2007, 10:01:05 pm »
hm... IMO Minsc był dobrze dobrany własnie w BG2. był taki jak powinien być berserker tempak z odległego Rashemenu - nierozgarnięty, głośny i czyniący "dobro" :F głos też ma swietny. jest to typ bohatera, który najpierw robi, potem myśli :F
Kame Hame Ha

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 28, 2007, 10:59:50 pm »
głos ma jakby go przedtem keldorn w tyłek pojechał :P Najfajniejszy głos mieli Haerdalis, Viconia i Xar...ewentualnie Xan. Z wnerwiających to jeszcze był Khalid...dobrze,że już ie żyje! buahahaha!

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 28, 2007, 11:48:53 pm »
Xan że tak powiem w slangu graczy hardkorowych - wymiatał - w jedynce swoimi wypowiedział pełnymi "optymizmu" :F uwielbiałem go za teksty w stylu "życie jest .... beznadziejne..." Bardzo ciekawy jest Xan Mod do BG2. Xan że tak powiem ma tam gadane. Twórcom moda należą się gratulacje - w cudowny sposób oddali jego podejscie do życia i jeszcze dołożyli do tego bardzo ciekawą i rozbudowaną historię, którą można poznać z jego opowieści. chyba obok Soulferina jeden z najlepszych modów do BG2 dodający NPC :F za to z modów wkurza mne tak z deczka Sarelith (czy jakoś tak) mod;/ 15letnia paladynka Tyra utwierdza mnie w przekonaniu, że ciepłe nastki są złe... "F
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 31, 2007, 08:32:03 pm »
ja miałem mod Soufaba i chyba jeszcze... a nie wiem jaki ale jeszcze jakis mialem 1 Soulfab mi sie nie przyłączył 2 w Twierdzy straznika zamiast znalesc Postrach wrogów znalazlem zwykły 1,5h :/

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 01, 2007, 12:35:35 am »
 Jak się dobrze poprowadziło, to Imoen nie była taka zła i clericism w "dobrym" teamie dawał radę, chyba że main characterem był kapłan. Sam BG jedyneczka tworzył swoją szatą graficzną i tworzy dalej klimat starego, dobrego rpg, muzyka idealnie uspokaja kiedy trzeba, fabuła - zacnie ;)
 BG II - tutaj miałem mieszane uczucia. Z jednej strony ciut inna grafika i wykonanie, tęskniłem za graficzką z jedynki, która tworzyła niepowtarzalny klimat, właśnie przez bycie uboższą ;), ale z drugiej strony ciekawe questy poboczne, nowi i starzy znajomi, Tron i możliwość awansu na wyższe levele - to przekonywało do kolejnych godzin z grą.
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 01, 2007, 01:37:19 am »
Imoen była przede wszystkim wkurzająca. Nie sądze,żeby wielu zostało przy niej mając do dyspozycji w BG I taką złodziejkę jak Alora [czy jakoś tak],a w BG II inne, "sympatyczniejsze" postacie typu Jan :P
Poza tym jej głos był żałosny

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 01, 2007, 10:03:39 am »
Aaargh! Chodziło mi oczywiście o Aerie ;] Imoen zazwyczaj wyrzucałem bo sam grałem skrytobójcą:P
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 01, 2007, 10:12:48 am »
Obu panien jakoś nie lubiłem :F jako kapłana zawsze wolałem Viki do druzyny :F jako thief - Jan. no i moja postac, przeważnie dwuklasowiec, z czego drugą klasą zawsze jest thief ;f
Kame Hame Ha

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 01, 2007, 10:21:10 am »
Można było i tak. Podczas gdy ja montowałem różne drużyny to braciak przechodził oba Baldursy jedną postacią  > : O
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 01, 2007, 10:25:52 am »
Aerie miała downa XD Nie no...serio-na tym rortrecie ma minę jak maciuś z klanu. Trzymałam ją pewnien czas , bo kręciła z Minsciem,ale nawet jako kapłan wychodziła średnio przy takiej Vici. Już wolałam Jaheirę od niej, bo oprócz tego,że czarowała, potrafiła jeszcze włócznią czy czymśtam machnąć. W każdym raze wypróbowałam sobie wszystkie i mała elfka wypadła najsłabiej...swoją dwrogą w BG I nie lubiłam jej opiekuna :P

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 01, 2007, 10:31:37 am »
(Ofc kwestia gustu)Idąc drużyną przez Zapomniane Krainy miałem przynajmniej dwie babki w składzie, bo czasem kurtyzan nie było w pobliżu, więc...;] A tak poważnie to lvl`ując Aerie na wyższe poziomy dawała radę, plus kilka poziomów maga jako "przeszkadzacza/dystansowca" i można było przeżyć (my sweet poison :>).
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2007, 10:32:11 am wysłana przez Typoon »
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 01, 2007, 10:47:39 am »
ta przeszkadzacza mag nie ma przeszkadzac ale psuc wrogowi 1 linie obrony a kolejne 2 zmniejszyc o połowe ;p przeszkadza to taki cien walcząc z Mistrzem cieni
w IW2 to czuło sie potęge maga jak w jakims podziemiu z 2 stron wypadały na ciebie durengary masą 20 na strone z neizlym eq aż sie mozna bylo zakochac w ich płonących cialach po dostaniu fajerbalem ^_^
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2007, 10:51:20 am wysłana przez GLenn »

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 01, 2007, 10:58:34 am »
;] Aerie, jako, że nie była czystym magiem, to zostawała przeszkadzaczem u mnie(piszę tutaj o Aerie, a nie o wszystkich magach;]) Dokładnie tak, jak piszesz: dorzucić tylko łotrzyka w tę kupę, który walił krytykiem z cienia w bossa, a mag w całe towarzystwo kulą ognia (+ofc Improved Evasion u łotrzyka ;>)
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?