Autor Wątek: Valkyrie Profile 2 Silmeria  (Przeczytany 10992 razy)

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile 2 Silmeria
« dnia: Lutego 13, 2007, 10:15:24 pm »
Postanowiłem założyć ten temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat tej gry, czy już ją osobiscie przetestowaliscie  ;)hmm słyszałem że gra doruwnuje Final Fantasy XII.........^^  :P wszelkie odpowiedzi mile widziane.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2007, 10:34:49 pm »
Słyszałem, że świetna, ale jeszcze nie posiadam... będę musiał kogoś pomęczyć, żeby mi przysłał, bo ostatnio jakoś nie mam ochoty ściągać nic...

Offline -MaTT-

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
  • Owner of the Lonely Blade
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2007, 10:57:48 pm »
Mam ją na płytce ale na razie katuję Rogue Galaxy, które wg mnie jest lepsze od FFXII [jeżeli chodzi o fabułę i rozwój akcji], ale mam dopiero przegrane 14 godzin więc sytuacja może się jeszcze zmienić :D
"It all ends here....
Right Here. Right Now!"

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2007, 04:07:59 pm »
-MaTT- a w jakim języku grasz w Rogue Galaxy. hmm jeszcze jedno bo ja mam nieprzerobionego ps2 tylko swamp magc 3.8. Niewiesz Czy pujdzie mi rogue galexy bo widziałem w necie że gra jest na płycie DVD-9 ntsc a swamp nie obsługuje takich płyt  :-\

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2009, 03:10:34 pm »
Trza rozruszać pare tematów :]

Przeszedłem VP2 w całości, gra jest p prostu super, znaczny postęp od czasu VP jedynki. Znacznie większy nacisk położono na fabułę(w jedynce fabułe zauważyłem dopiero na początku zakończenia A :p). Grafika też ładna, nie razi po oczach jest bogata w kolory. Muzyka to dla mnie największy atut tej gry, może jestem dziwny ale mi strasznie się spodobały nagrania, np "unrestrained struggle". Postacie też mi się spodobały, ciekawi mnie tylko jeden fakt, czemu Arngrim żyje w 1 skoro w 2 ginie a wydarzenia z 1 dzieją się po 2 :unsure: . Dla mnie gra bije na głowe większość jRPG'ów w jakie grałem. Moja (nieliczącą) się ocena 9,5/10.

Offline Sweet Devil

  • Soldier
  • Wiadomości: 23
  • Devil Don't Cry
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 16, 2009, 02:01:01 pm »
Mi w Valkyrii podeszły zwłaszcza dynamiczne walki. Na ekranie dużo się dzieje, a sama filozofia walk jest nieźle rozbudowana.
Gra powaliła mnie jednak miejscówkami! Przejście z jednego obszaru na drugi przez łąkę, na której powiewa trawka czy też pada rzęsisty deszcz do tego przy tej pieszczącej ucho muzyce na długo zapada w pamięci. Grafika 2D tylko to potęguje.

Sama gra zaś to istne cudo.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 16, 2009, 06:26:31 pm »
Grafika 2D tylko to potęguje.

Tyle, że w VP2 grafika jest full 3D ;) Chyba, że wypowiadasz się o VP1, wtedy powiem tylko, że nie ten topic ;)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 16, 2009, 06:49:01 pm »
Grafika w VP2 to tak zwane 2.5 D. Niestety trójwymiar jest jedynie podczas walk.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 16, 2009, 06:59:59 pm »
2.5D?? Nigdy o tym nie słyszałem, grafika w każdym razie bardzo podobna do 3D :)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 16, 2009, 07:55:37 pm »
2.5 D to jest jakby dwuwymiar ze złudzeniem trójwymiarowości. Czasem nawet jest możliwość wejścia w głąb tła. No można to określić jako pseudo 3D.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 23, 2009, 01:48:06 am »
Y-y, grafika w Silmerii to zdecydowanie 3D. Nie grałem co prawda, ale dzisiaj widziałem przez bite 2h jak kumpel w to ciśnie. Faktycznie, poruszanie się po planszach jest w dwóch wymiarach, jednakże wszystkie elementy graficzne są renderowane w trzech wymiarach.

aysnel - Grafika 2.5D to np. projekcja izometryczna podczas latania samolotem w FFVI, albo plansze bitewne we Front Mission 1, widziane pod kątem.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2009, 01:26:31 pm »
No nie wiem, w większości recenzji (np. PSX Extreme [polskie czasopismo]) piszą, że to jednak grafika 2D a sam trójwymiar to tylko złudzenie. Ale co ja tam wiem...

PS: Plansze bitewne w FM 1 to 2D w rzucie izometrycznym. Przynajmniej mnie się tak to wydaje

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 23, 2009, 01:31:11 pm »
2,5D to na przykład Crash Bandicoot, a VP to gra 3D z elementami 2D tak w skrócie ogólnym.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 23, 2009, 03:22:41 pm »
Ja będę się jednak upierał, że jest na odwrót.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 23, 2009, 03:26:53 pm »
Cytuj
PS: Plansze bitewne w FM 1 to 2D w rzucie izometrycznym. Przynajmniej mnie się tak to wydaje

No, i to jest 2.5D - Obraz dwuwymiarowy tworzony złudzenie trójwymiarowości. Jak pole walki z Star Ocean 2, dajmy na to.

http://en.wikipedia.org/wiki/2.5D

Cytuj
2,5D to na przykład Crash Bandicoot, a VP to gra 3D z elementami 2D tak w skrócie ogólnym.

Nie wiem jak z tymi Crashami, ale trzecia część CB to był pełen trójwymiar. VP oryginalne to było 2.5D, na przykład podczas latania Lenneth po mapie świata, czyli się zgadza. W skrócie - jeżeli renderuje się poligony, to to już jest 3D. Bez względu na to jak obskurne, ale zawsze jest to grafika trójwymiarowa. 2D (i 2.5D) to płaskie piksele, ale zmyślnie zorganizowane, że dawać wrażenie trójwymiarowości.

Co do gry, to wygląda cholernie dobrze. Aż mam ochotę w nią zagrać, ale chyba najpierw wypadałoby przejść oryginał...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2009, 03:27:35 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 23, 2009, 03:39:23 pm »
Zdecydowanie VP2 jest warte pieniędzy( ok. 70 zł na allegro) i czasu, ja nie wiedziałem jak Silmeria się będzie prezentować i zamówiłem w ciemno... do tej pory to najlepsza gra na ps2 jaką posiadam.

Offline shinigami Peter

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 25, 2009, 07:41:33 pm »
Bardzo fajna gierka,  godna kontynuatorka jedynki. Będę musiał znowu ją kiedyś zdobyć(sprzedałem :( )
Tantalus- grafika może być tylko 2D lub 3D, GRA może być 2,5D . 2,5D to gra, w której trójwymiarowe postacie poruszają się w dwóch wymiarach (czyli druga Valkiria jest taką grą). Front Mission jest grą 2D, bo występują w niej same sprajty + dwuwymiarowe plansze.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 25, 2009, 08:51:59 pm »
Mam Valkirię Profile 2 do pozbycia się. Ogólnie rzecz biorąc początkowo mnie nawet wciągła, ale z czasem jej czar prysł. Część druga niby jest prequelem jedynki.

Offline shinigami Peter

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 25, 2009, 10:06:48 pm »
Niby jest prequelem, ale naprawdę sequelem.Trochę to skomplikowane :F

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:39:31 pm »
Cytuj
Tantalus- grafika może być tylko 2D lub 3D, GRA może być 2,5D . 2,5D to gra, w której trójwymiarowe postacie poruszają się w dwóch wymiarach (czyli druga Valkiria jest taką grą). Front Mission jest grą 2D, bo występują w niej same sprajty + dwuwymiarowe plansze.

Niby nauczono mnie wikipedii nie ufać, ale artykuł tamtejszy wygląda mi na poprawny. Front Mission to może zły przykład (chociaż też jakiś), ale np. FFVI to gra 2.5D, ze względu na użytą tam projekcję izometryczną przy lataniu samolotem.

Valkyria Profile 1 jest grą 2.5D, ze względu na to samo. VP2 jest 3D, nawet według twojej definicji - trójwymiarowe postacie poruszają się po trójwymiarowych planszach. Wszystko jest renderowane 3D, więc nie ma tu mowy o 2.5D. To, że postacie zazwyczaj mogą biegać tylko w dwóch wymiarach nie ma znaczenia.