Autor Wątek: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi  (Przeczytany 10347 razy)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 31, 2005, 12:02:58 am »
Cytuj
Hakkenden....aż mnie mrozi jak słyszę sam ten tytuł...nie dlatego,ze jest kiepsie, albo coś podobnego. Z tego co zdążyłam zaobserwować jestcałkiem OK,. Podoba mi sie kreska [mimo,że ..ehmmm..specyficzna] i fabuła jakna razie tez niezła. Ale za każdym razem jak to włanczam dostaję bana na kompa. Nie przez samo Hakkenden, ale np. bo czegoś zapomniałem zrobić, za długo siedzę przy anime itp...na tym anime ciąży klątwa
No ja tez oglądałem po raz pierwszy dość dziwnie. Choc miałem calą serię zgraną na dysku to oglądałem w odstępach tydzień, dwa, trzy. I potem nie pamiętałem tych nazwisk i imion. Ale i tak się przyjemnie oglądało. Nie jest to jakaś komedyjka w stylu Bleach czy Samurai7, ale dojrzałe dzieło. Duzo krwi, walki nie trwają 40odcinków (jak w debezet) no i mozna usłyszeć pare znajomych z innych anime głosów z innym wydaniu :)  

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 06, 2006, 01:48:01 pm »
A czy ktoś widział już mangę: "Kozure Okami" ? Ja jestem w trakcie 2 tomu i jak na razie to strasznie podoba mi się w nim rozwój fabuły, kreska jest stara bo to już klasyk ale mi się podoba. Podoba mi się ta manga ,głównie dlatego, że jest dość poważna a do tego krwawych scen walki tam nie brakuje. To jest po prostu klasyk i każdy powinien go sprawdzić bo nawet jak na swój wiek to ta manga jest po prostu świetna. Jedynym minusikiem dla niektórych może być niewielki format ale mi to akurat nie przeszkadza, mógłbym wziąść go sobie zawsze do plecaka i czytać np. w autobusie a jak ma się jakiś wielki komiks tak duży jak np. Ragnarok i z obwolutą na dodatek to wtedy czytanie tego w róznych miejscach jest trochę utrudnione.
Jak już mówiłem podoba mi się przebieg fabuły w tej mandze. Nasz bohater wędruje po japonii ze swoim dzieckiem z zamiarem zemsty. Akcja w każdym rozdziale dzieje się w różnych miejscach. Sceny walki też są bardzo imponujące.
Na razie nie posiadam tego na własność, przeczytałem na razie pierwszy tom i część drugiego, ale pewnie niedługo zamówie sobie przez neta wszystkie dostępne tomiki. ^_^
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 10, 2006, 08:55:37 pm »
Ja widziałem nie tyle mangę co film i jeśli jest to taka sama jakoś, to dziękuję bardzo :) A już w szczególności nie polecam kompilacji filmów w całość pt. Samurai Assassin, produkcji wybitnie beznadziejnej, z podłożonymi angielskimi głosami, które brzmią jak te co Jackie CHan podkładał w swoich filmach. Przestrzegam przed tym, bo niejaki Tarantino w KillBillu promuje ten film, a on to ponoć znawca bo w sklepie z video pracował :F
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2006, 08:56:40 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 14, 2006, 12:26:51 pm »
Chief cholera nie mieszaj mi tu, jak mangi nie widziałeś. Manga jest świetna i to klasyka warta uwagi. A ty mi tu o Killbillu ;/ Radzę może, abyś przysiadł chociaż na chwilę w jakimś empiku albo księgarni i przeczytał chociaż 2 chaptery. ;]
Z ekranizacjami mang czy ich róznymi koncepcjami filmowymi jest bardzo róznie i chyba powinienes sobie zdawać z tego sprawę i doskonale o tym wiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2006, 12:28:22 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 08, 2007, 07:47:02 pm »
Ah no i jestem właśnie po 4 tomiku, którego sobie ostatnio kupiłem, i powiem że komiks wymiata.
Nie wiem czy jest tu ktoś kto czytał tą mange, ;] jeśli tak to niech ktoś tu wypowie się co nieco bo trudno jest gadać samemu do siebie a nie wiem co pisać skoro nie wiem czy inni nawet czytali i zrozumieją o czym pisałbym. ;]
Jak na razie komiks mi się niesamowicie spodobał i jeśli wydrukują go po polsku do ostatniego tomu to będe miał je wszystkie na pewno hehe. ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Sephiron

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 15, 2007, 08:21:59 pm »
mam kilka pytań
- czy manga Bleach jest dostępna na polskim rynku ?
 -Kiedyś w pewnych oklolicznościach stałem się posiadaczem 2 tomów Naruto  ,ale nie zbierałem mangi ,gdyż wtedy mnie to nie intresowało ,jednakże ostatnio "odkryłem ją na nowo" i mam zmiar ponownie  ją zbierać .I tu pytanie ,gdyż słyszałem że także bardzo dobrą mang jest Full Metal Alchemist ,a obydwie są dostępne w księgarni ,więc  -
 - Naruto czy Full Metal Alchermist  ???

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 15, 2007, 08:34:00 pm »
ad.1
nie, nie jest

ad.2
to zależy od indywidualnych upodoban odbiorcy. naruto i fma to dwie zupełnie różne bajki ;f osobiscie naruto w ogóle nie znam, ale skoro otrzymał on kiedyś opinie jakoby był następcą Dragon Balla to mam o naruto jako takie wyobrażenie. ale kurde aruto czy fma?? uwazam, ze powinienes dorwac w ksiegarni tomik tego i przejrzec, tomik tego i przejrzec i jak bedziesz mial porownanie, sam zadecydujesz. bo sa gusta i gusciki, dla jednego naruto ssie pauke, dla drugiego z kolei moze byc jedyna wyrocznia. to musi byc przemyslana decyzja, bo jednak jesli masz ochote zbierac którąs z nich to troche kasy poleci...

no i ja (abstrachując od tego co wyej napisałem) of koz doradze fma, bo sam zbieram ;p

inna sprawa, ze FMA z tym gatunkiem ninjowsko samurajskim ma tyle wspólnego co ja ze skokami narciarskimi ;/
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2007, 09:14:43 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline cfiklus1990

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • Samotnośc......
    • Zobacz profil
Odp: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 05, 2008, 09:13:14 am »
Ostatnio oglądałam Blood+ i powiem, że nawet mi się spodobało....

Offline Ylaya

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 28, 2008, 08:22:41 pm »
Naruto- obejrzałam wszystkie możliwe do obejrzenia odcinki po polsku
Bleach-Patrz do góry
Kenshin- suuuuuper manga
Miecz Nieśmiertelnego- mało znana manga, rąbanina o ciekawej fabule

Offline Dreadlock89

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
  • Harajuku Style!
    • Zobacz profil
    • Forumgracza
Odp: Samurajsko-ninjowskie anime i mangi
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 20, 2009, 03:06:48 pm »
Przepraszam za odkop ale w temacie samurajskich Anime nie sposób nie wspomnieć o "Afro Samurai". Mimo że składa się z 5 epizodów to bardzo dobra pozycja.   ^_^