Autor Wątek: PS Vita!  (Przeczytany 4783 razy)

Offline Mazurit

 • Daredevil
 • **
 • Wiadomości: 166
 • Kupo!
  • Zobacz profil
Odp: PS Vita!
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 08, 2013, 11:51:47 pm »
Persona 4 podobno jest miażdżąca jak będą miał trochę kasy to nie będę wahał się jej sprowadzać.
Rangarok Odyssey to samo, jeśli nie pojawią się u nas ani w PSS

Kolejne tytuły warte uwagi to MGS HD Collection, Rayman Orgins a z moim czasem który mam teraz nim ogarnę LBP, Gravity Rush, MGS i Raymana + dla odprężenia jeszcze jakieś gierki. Jeśli dotego czasu nie  dorzucą nic ciekawego sciągnę Persone 4 :)

B4ran tak się składa, że wymieniałem, pisząc kiedyś w squarezonowym szołcie, tytuły o których Ty wspominasz (o Ragnarok Odyssey słyszę jednak po raz pierwszy), i są to z pewnością ciekawe pozycje, tylko, że nie są to eksy na miarę Gravity Rush i LBP (w przypadku P4G mówimy z kolei o dopieszczonym porcie z Czarnuli). Jednak jakby na to nie patrzeć w coś na pewno zagrasz, tym bardziej jeśli nie miałeś do czynienia z PSP-kiem lub zbyt wielkiego kontaktu z PS2 (spodziewam się rzecz jasna więcej podobnych do P4G remasterów).

Mazurit - po koleżeńsku powiem, że pierdolisz ;) Reklam jest tyle, że do głowy można dostać, a aktualna biblioteka gier (konsola nawet roku nie ma w EU) jest nad wyraz zadowalająca.

Musiol i paradoksalnie muszę Ci przyznać rację w drugiej części wypowiedzi. Jak dla mnie Vita „nie przykuwa uwagi”, gdyż tytuły mające poszerzyć szerokie spektrum odbiorców (tj. wszelkie produkty z serii gier AAA wydane na handhelda) nie sprostały temu zadaniu (i nie mówię tu tylko o wpadce BO:D). Pamiętam jak liczyłem na Resistance: Burning Skies (i tak prawdopodobnie kiedyś zagram w ten tytuł), czy niedawno wydane Silent Hill: Book of Memories (jak dla mnie tę pozycję trzeba sprawdzić samemu, aby móc cokolwiek o niej powiedzieć), które nie zyskały przyjaznych opinii. Dla miłośników jRPG-ów/japońszczyzny także nie ma konkretów, bo P4G, Tales of Innocence/Hearts R, Muramasa: The Demon Blade, Picotto Knights, Disgaea 3: Absence of Detention, Demon Gaze i jeszcze kilka innych produkcji, to w większości porty lub tytuły które nigdy nie opuszczą japońskiego rynku (dobrze, że jest chociaż Zero Escape: Virtue's Last Reward, ale ten znowuż dostępny jest również na 3DS-a). Jedyna nadzieja w produkcjach takich jak Rainbow Moon, Ys: Foliage Ocean in Celceta, Dragon's Crown, Final Fantasy X “HD” (tutaj niestety brak konkretów, jeśli chodzi o nasz rynek) oraz rzecz jasna w Soul Sacrifice. Dobre pozycje na Vitę były już podczas premiery w Europie oraz w ciągu 2-3 miesięcy po niej, potem jednak wymieniłbym tylko dwa tytuły, które z pewnością na niej trzeba byłoby sprawdzić, a są to wspomniane już Gravity Rush i LBP. Później samą ofertę urozmaicili cross-playem, do którego ja mam mieszane uczucia (wolałbym bardziej urozmaicenie software'owe – o którym Kaz Hirai mówił, że ”jakość tego czynnika jest decydująca w kwestii sukcesu [Vity] na rynku” –, a nie usługowe). Dla mnie decydującym okresem dla Vity miał być czas od E3 do TGS, gdzie miano pokazać coś ciekawego, a jedyne konkrety to dla mnie P4G, LBP i Soul Sacrifice z E3, oraz Phantasy Star Online 2, Ys: Foliage Ocean in Celceta i Picotto Knight z TGS (rzecz jasna nie były to tytuły pokroju Gravity Rush i Soul Sacrifice, ale z pewnością budziły zainteresowanie), o których informacje w większości przypadków krążyły już przed imprezami. Wynikiem tego jest to, że kupiłbym Vitę tylko w obliczu europejskiej premiery Soul Sacrifice i/bądź większej ilości nieszablonowych tytułów, typu, japońszczyzna wymieniona powyżej, oraz gierek pokroju Puppeteer (dobrze obranym kierunkiem są gry pokroju Dokuro, Guacamelee!, wydany już Escape Plan i Knytt Underground, Snapshots oraz Tearaway). Kończąc, Vita ma sporą ilość gierek, ale nie są to tytuły, które musiałbym usilnie sprawdzić. Na dobrą sprawę w chwili obecnej koniecznością jest tylko Gravity Rush, gdzieś tam w oddali majaczy Soul Sacrifice oraz inne tytuły, które najpierw muszą wyjść, abym mógł powiedzieć, że Vita swoimi produkcjami “zachęca do bliższego poznania”.

P.S. Taki dłuższy komentarz ode mnie, co by nie być gołosłownym.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2013, 11:57:14 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Musiol

 • kiedyś byłem tutaj popularny
 • SuperMod
 • **********
 • Wiadomości: 2873
  • Zobacz profil
  • pssite.com
Odp: PS Vita!
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 09, 2013, 01:31:20 am »
No i mogłeś od razu zaznaczyć, że dla Ciebie Vita nie ma kuszącej oferty gier, a nie uogólniać, że nie ma nic na Vicie wartego. Bo o ile taki CoD dla mnie jest posysem, to na przykład gierki z PSN są dla mnie znaczącym plusem i mi prywatnie nie przeszkadza to, że Stardust Delta to rozszerzona wersja SSHD (który jest znowu rimejkiem gry z Amigi) skoro gra mi się w to świetnie.

PS - Puppeteer wychodzi na PS3, albo ja nie zrozumiałem po prostu tekstu w tym momencie.

Offline B4ran

 • Soldier
 • Wiadomości: 43
 • Kweeh!
  • Zobacz profil
Odp: PS Vita!
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 09, 2013, 10:16:53 am »
Większość gier na PSP przeszedłem i mam sentyment do tej konsoli . Liczę po prostu na tą konsolę i chciałbym żeby "posiedziała" trochę na naszym rynku

Zapomnieliście jeszcze o tytule Tearaway który też zapowiada się na miodną produkcję
"If you don`t aim at anything you achieve nothing"

Offline Mazurit

 • Daredevil
 • **
 • Wiadomości: 166
 • Kupo!
  • Zobacz profil
Odp: PS Vita!
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 10, 2013, 01:53:07 am »
No i mogłeś od razu zaznaczyć, że dla Ciebie Vita nie ma kuszącej oferty gier, a nie uogólniać, że nie ma nic na Vicie wartego. Bo o ile taki CoD dla mnie jest posysem, to na przykład gierki z PSN są dla mnie znaczącym plusem i mi prywatnie nie przeszkadza to, że Stardust Delta to rozszerzona wersja SSHD (który jest znowu rimejkiem gry z Amigi) skoro gra mi się w to świetnie.

PS - Puppeteer wychodzi na PS3, albo ja nie zrozumiałem po prostu tekstu w tym momencie.

Być może moja wypowiedź z lekkim przekąsem faktycznie mogła ująć moje podejście zbyt generalnie. Tym bardziej, że pewnie takiego biadolenia wysłuchujesz nader często, przez co możesz być lekko podirytowany, bądź nawet wkurzony, zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś rzuca pewne frazesy bez jakiejkolwiek argumentacji.

Jeśli chodzi o samą ofertę, to tytuły AAA o pochodzeniu stacjonarnym, które pojawiły się/mają się pojawić na Vicie do mnie raczej nie przemawiają, także tutaj względnie nie skupiam swojej uwagi. Pozostała grupa gierek jRPG-owych i japońszczyzna jest dość obfita i zapowiada się ciekawie, ale z pewnością tylko część tych tytułów trafi na nasz rynek, także i w tym przypadku preferuję wyczekiwanie. Sama oferta gierek "osobliwych" jest również dość bogata, ale premiera większości tytułów dopiero przed nami, siłą rzeczy i tutaj bym się wstrzymał. Z kolei większość pozycji do "zassania" ograłem już wcześniej, tym samym nie jest to zbytni argument, który przemawiałby w moim przypadku za Vitą. Muszę przyznać również, że europejska oferta premierowa Vity była bardzo zachęcająca, powiedziałbym nawet, że była ona bardziej przekonująca niż tytuły, które dostępne były później tego samego roku, a ja liczyłem na zupełnie inną historię, i w tym przypadku niestety się zawiodłem (zwłaszcza na TGS). Patrząc na listę premier w pierwszej połowie roku 2013 jestem skłonny powiedzieć, że zapowiada się on dość przyzwoicie, oby i końcówka taka była. Najbardziej jednak chciałbym, aby na początkowy okres 2-3 lat życia tej konsoli zapowiedziano 4-5 eksy z najwyższej półki (obecnie byłyby nimi Gravity Rush i Soul Sacrifice), które później mogłyby dorobić się sequelów, ale to wszystko jest jeszcze przed nami...

Co do Puppeteera to miałem na myśli samą osobliwą konwencję tej pozycji, którą miano przenosić na Vitę, ale skoro już mowa o tym tytule, to jest dość duże prawdopodobieństwo, że gierka z tego cyklu zawita i na Vicie, tak jak również pewna forma szmaciankowych kartingów, których niedostępność na Vicie uważam za nieporozumienie.

Większość gier na PSP przeszedłem i mam sentyment do tej konsoli . Liczę po prostu na tą konsolę i chciałbym żeby "posiedziała" trochę na naszym rynku

Zapomnieliście jeszcze o tytule Tearaway który też zapowiada się na miodną produkcję

Ja też liczę na tę konsolę, niejednokrotnie mówiłem, że czekam, aż zaskoczy ona graczy, bo ma ku temu dość duże predyspozycje, jednak ostatnie półrocze ostudziło trochę mój entuzjazm, ale jestem dobrej myśli bo początek tego roku zapowiada się bardzo dobrze, jeśli taka tendencja utrzyma się do zimy, to nabycie tej konsolki będzie, z mojego punktu widzenia, w pełni uzasadnione.

O Tearaway wspominałem wyżej, sam tytuł byłbym nawet skłonny uwzględnić w eksach, ale nie wiem jeszcze, czy znacząco różnić się on będzie od "szmaciankowych gierek" oraz, czy zawartość jaką nas on uraczy będzie dobrze i ciekawie rozbudowana, i czy wynikać z tego będzie niewymuszona grajcowność, z tych wszystkich też względów, jest to póki co tytuł bardzo dobrze się zapowiadający.
Oki Doki Man