Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 114876 razy)

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #580 dnia: Lutego 13, 2008, 06:44:48 pm »
Mam dwa pytania:
PYT:1
Pomóżcie mi dojść do opcjonalnego bossa OMEGA MK.XII, który znajduje się gdzieś w CRYSTAL GRANDE. Kręcę się po tych korytarzach od dwóch dni i nie mogę do niego dojść. Żeby zdobyć ULTIME wystarczyło mi kilkanaście minut. Najlepiej by było jak by mi ktoś wskazał drogę od WARP-POST VIII. Mój problem polega na tym, że przełączam dźwignię i nie mogę się wyrobić w czasie by dojść do odpowiedniej bariery by ją dezaktywować, gubię się w gąszczu tych ścieżek.
PYT:2
Czytałem na forum, że w grze jest możliwość łowienia ryb: gdzie i jakie warunki trzeba
spełnić???
Za pomoc z góry uprzejmie dziękuję.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #581 dnia: Lutego 13, 2008, 08:10:10 pm »
www.gamefaqs.com
W dziale o FFXII są obrazki całego Crystal Grande.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #582 dnia: Lutego 13, 2008, 08:41:01 pm »
Powiem ci tylko, że jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić, aby się do Omegi dostać, jest otwarcie Taurus Gate I. Jak przejdziesz tą bramę, to zostało ci pięć plansz do niego, bez jakichkolwiek przeszkód. Problem polega na tym, że aby przełącznik Taurus jest oddalony o 7 plansz od tej bramy, więc musisz pokombinować jak się od niego najszybciej dostać do niej i odblokować sobie wszystkie inne bramy po drodze.

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #583 dnia: Lutego 21, 2008, 08:40:36 pm »
www.gamefaqs.com
W dziale o FFXII są obrazki całego Crystal Grande.

KOLEGO jeżeli możesz to powiedz mi na której stronie bo przjrzałem cały dział FFX-FFXII strona po stronie cały dział HELP I NIC ...  NIE znalazłem "czy ja ślepy jestem czy co??????" jestem bliski załamki bo nie mogę dojść do tego bosa tkwię w jednym miejscu gry już od dwóch tygodni oprucz podniesienia statystyk postaciom nic się nie posunąłem do przodu.

I jeszcze jedno co z tym łowieniem ryb czy butelek w grze ???
Co, gdzie i jakie warunki trzeba spełnić aby móc sobie powędkować ?
Tak na marginesie na codzień jestem zapalonym wędkarzem i za nic nie mogę przepuścić tego questu

                                                                        za pomoc z góry SERDECZNE DZIĘKI

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #584 dnia: Lutego 21, 2008, 08:59:30 pm »
Nie cierpię, kiedy ktoś jest tak tragicznie niesamodzielny.

Mapa całego kryształu

Znalazłem to w 10 sekund.

Wszystko co można wiedzieć o łowieniu ryb

Znalazłem w kolejne 5 sekund.

Nie dziękuj SONDA, tylko zacznij korzystać z google'a, a jak masz jakieś wątpliwości w związku z grą, to wpierw sprawdzaj co o niej piszą na gamefaqs'ie.

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #585 dnia: Lutego 22, 2008, 05:03:02 pm »
Nie cierpię, kiedy ktoś jest tak tragicznie niesamodzielny.

Mapa całego kryształu

Znalazłem to w 10 sekund.

Wszystko co można wiedzieć o łowieniu ryb

Znalazłem w kolejne 5 sekund.

Nie dziękuj SONDA, tylko zacznij korzystać z google'a, a jak masz jakieś wątpliwości w związku z grą, to wpierw sprawdzaj co o niej piszą na gamefaqs'ie.
[/quot           


KOLEGO ja nie znam angielskiego myślisz że, gdybym znał to zadawałbym takie proste pytania???

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #586 dnia: Lutego 22, 2008, 06:00:44 pm »
Nie cierpię, kiedy ktoś jest tak tragicznie niesamodzielny.

Mapa całego kryształu

Znalazłem to w 10 sekund.

Wszystko co można wiedzieć o łowieniu ryb

Znalazłem w kolejne 5 sekund.

Nie dziękuj SONDA, tylko zacznij korzystać z google'a, a jak masz jakieś wątpliwości w związku z grą, to wpierw sprawdzaj co o niej piszą na gamefaqs'ie.
           


KOLEGO ja nie znam angielskiego myślisz że, gdybym znał to zadawałbym takie proste pytania???

Nie rozumiesz angielskiego, ale grasz w gry po angielsku ? Interesujące...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #587 dnia: Lutego 22, 2008, 06:28:18 pm »
Do czytania mapy ci angielski nie potrzebny. Co do rybołówstwa, to jest to zamotana sprawa. Wpierw musisz wędkę zdobyć w Balfonheim od kolesia, co na moście łowi. Potem możesz za jej pomocą łowić w South Bank Village. Potem już sam kombinuj, bo raz, że już sam dokładnie nie pamiętam, a dwa, że mi się nie chce w tej chwili tego sprawdzać, bo to dłuższa historia jest...

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #588 dnia: Lutego 23, 2008, 09:23:30 pm »
Nie cierpię, kiedy ktoś jest tak tragicznie niesamodzielny.

Mapa całego kryształu

Znalazłem to w 10 sekund.

Wszystko co można wiedzieć o łowieniu ryb

Znalazłem w kolejne 5 sekund.

Nie dziękuj SONDA, tylko zacznij korzystać z google'a, a jak masz jakieś wątpliwości w związku z grą, to wpierw sprawdzaj co o niej piszą na gamefaqs'ie.
           


KOLEGO ja nie znam angielskiego myślisz że, gdybym znał to zadawałbym takie proste pytania???

Nie rozumiesz angielskiego, ale grasz w gry po angielsku ? Interesujące...

Sam nie raz sie dziwię że pykam w tą gre. Tak na prawdę zaczęło się od FFVII i tak jest do tej pory i wszystkie części przeszedłem wyciskając z nich 100%.Jak kupiłem sobie FFVIII a w tedy byłem w wojsku i przyjechałem po dwóch miesiącach na PJ to przez 70 godz napir... w tą gre nawet żony  nie "zapiołem" tak mnie wciągnęła,mój rekord siedzenia przed grą to właśnie 70 godz bez spania jak chciało mi się lać i musiałem przerwać na pięć minut to mnie szlak stszelał.
Uwielbiam tą serie ,już się jaram na myśl że jeszcze trochę i ukaże się FFXIII
Do wszystkiego dochodzę po omacku jak nie mogę dać sobie rady to korzystam z solucji.
Potęga tej gry polega w 75% na efektach wizualnych . Oczywiście żałuję że nie znam angielskiego i z fabuły kumam tylko 20% ale to mi nie przeszkadza. A gdyby w necie były odpowiedzi na moje pytania po POLSKU to myślisz że zawracał bym tobie lub komu innemu D... Tak więc za mape wielkie DZIĘKI, a co do łowienia ryb jak sobie coś przypomnisz to napisz będę zobowiązany.I następnym razem nie ubliżaj mi ani mojej inteligencji  bo ci nakopie do D...
                                                                                            
                                                                           

« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2008, 10:07:34 pm wysłana przez SONDA »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #589 dnia: Lutego 23, 2008, 09:29:47 pm »
Czy te ostatnie słowa nie są czasem określane w kodeksie karnym jako "groźby karalne"? :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2008, 09:37:07 pm wysłana przez aysnel »

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #590 dnia: Lutego 23, 2008, 09:48:58 pm »
Czy te ostatnie słowa nie są czasem określane w kodeksie karnym jako "groźby karalne"? :)

   Żartuję oczywiście, traktuj je z przymróżeniem oka, nikogo nie miałem zamiaru obrazić.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #591 dnia: Lutego 23, 2008, 10:06:27 pm »
Moja aluzja też była  swego rodzaju żartem :) No ale daruje już sobie dalsze bo to nie miejsce na to. (Przepraszam wszystkich zainteresowanych za ten spam ale jakoś nie mogłem się powstrzymać).

Offline Ksiazek

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #592 dnia: Lutego 24, 2008, 01:09:49 pm »
Witam mam taki problem i niewiem co zrobic ... znajduje sie w Pharos po walce z Fenrirem i tam jest wiele krysztalow i niewiem co zrobic...

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #593 dnia: Lutego 25, 2008, 09:24:04 pm »
Jeszcze raz wielkie dzięki za mapę, OMEGA zajeła mi 20 min
 8)

Offline doc.Diii

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #594 dnia: Marca 22, 2008, 09:32:35 pm »
ja mam taką prośbę, szukam takiego poradnika, w którym byłoby napisane jak najlepiej ustawić gambity, jakie stuff dla kogo, kogo najlepiej w party mieć, jakie zaklęcia kupować, itp. ma ktoś może co takiego?

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #595 dnia: Marca 25, 2008, 09:41:06 pm »
ja mam taką prośbę, szukam takiego poradnika, w którym byłoby napisane jak najlepiej ustawić gambity, jakie stuff dla kogo, kogo najlepiej w party mieć, jakie zaklęcia kupować, itp. ma ktoś może co takiego?


widze nikt ci nie odpisuje to może ja coś na ten temat napisze, ogólnie opisu do tego szczególnie też nigdzie nie znalazłem, mam nadzieje że mój post ci troszkę pomoże.

o ile mi wiadomo to tak do końca uniwersalnych ustawień nie ma dla gambitów i podobnie jak z postaciami w druzynie. jesli chodzi o postacie to oprócz Quickeningów uczą się wszystkie tych samych umiejętności, więc zalecane używanie tych samych postaci by je jak najlepiej wypakować, ogólnie wypakowanie trzech postaci całkowicie wystarcza, ja na trzech postaciach głównie przechodziłem grę, walcząc z finałowym bosem moje niećwiczone postacie były nadal na poziomach 14-25. jeśli chodzi o gambity to zazwyczaj trzeba je dostosowywać do przeciwników lokacji którą aktualnie przechodzimy, moje standardowe ustawienia były następujące:
atak fizyczny -> najsłabszy przeciwnik,
atak magiczny (zależnie od pojawiających się przeciwników, w późniejszym etapie gry Flare) -> enemy-flying (latający, nie potrzebne dla postaci z bronią dystansową),
Remedy -> Ally:any (do leczenia większości standardowych statusów, nie obejmuje np. STOP),
cure/cura/curaga (zależnie jaki sie posiada) -> Ally:HP > ??% (zależnie od ilości HP naszych postaci, zazywczaj 40%),

to tyle jeśli chodzi o moje podstawowe gambity, pozostałe są opcjonalne zależnie od zapotrzebowania. Pragne tu jeszcze dodać o rodzaju wybieranej broni, dobrze mieć w druzynie jedną postać z bronią dystansową która trzymając dystans nie bedzie trafiana przez niektóre ataki raniące wszystkie postacie w danej przestrzeni, jednak nie polecam wiecej postaci z bronią dystansową bowiem postać z bronią krótkiego dystansu (miecze, siekiery, włócznie, sztylety itd.) mają możliwość zadania wielokrotnych ciosów a bronią dystansową nie ma takiej możliwości, ogólnie ja miałem dwie postacie atakujące z mieczami , włóczniami itp. a jedną postać typu support (wspomagającą)z łókiem by czymała dystans i nie obrywała większością zaklęć i to jest moja główna postać którą leczyłem i goiłem statusy.

no dobra troszkę się teraz rozpisałem :)

Offline papaj

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #596 dnia: Marca 28, 2008, 07:59:22 am »
pomozcie prosze gdzie moge kupic lub znalezc Doll Tippet zeby przyspieszyc rozwoj postaci i w ktorym miejscu historii musze byc zeby juz byla dostepna. wlasnie pokonalem Judge Bergan w Mount Bur-Omisace prosze o pomoc ??

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #597 dnia: Marca 28, 2008, 02:08:12 pm »
pomozcie prosze gdzie moge kupic lub znalezc Doll Tippet zeby przyspieszyc rozwoj postaci i w ktorym miejscu historii musze byc zeby juz byla dostepna. wlasnie pokonalem Judge Bergan w Mount Bur-Omisace prosze o pomoc ??


Doll Tippet????  nie znam takiego czegość,
chyba ci chodzi o Embroidered Tippet (EXP x2)

   A. Skarb w:
       - Mosphoran Highwaste/
       - Cerobi Steppe/ North Liavell Hills
   B. do kupienia w:
       - Old Archades za 5000 gil
   C. można ukraść od:
       - Coeurl naTchita Uplands

Offline papaj

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #598 dnia: Marca 28, 2008, 02:36:35 pm »
dzieki serdecznie o to chodzilo :) taka nazwa jest na stronie glownej w akcesoriach http://squarezone.pl/final_fantasy_xii,akcesoria_2,articles.html
dobrze wiedziec ze w grze jest inaczej bo bym szukal pod inna nazwa jeszcze raz dzieki weekend idzie bede nabijal poziomy

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #599 dnia: Marca 28, 2008, 02:59:08 pm »
Tak nota bene: U nas jest inna nazwa, bo inna była w japońskiej wersji, a na tej bazował Ash, podczas pisania większości artykułów w tym dziale.