Autor Wątek: Dragon Quest VIII  (Przeczytany 17663 razy)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 11, 2012, 04:28:46 am »
Taaak zwiedzanie dungeonów w takich grach - to jest to. W Dark Ruins panuje mroczny, lekko psycho-klimat dzięki muzyce, Dragon Graveyard to cmentarz z wejściem umiejscowionym w paszczy smoczej czaszki. Tak ja Mazurit powiedział, smocze szkielety i odpowiednie oświetlenie - bomba. Niewielkie wioski wyglądają jak wioski, a zamki  wyglądają tak jak wyglądać powinny(ale Suikodenowym nie dorastają do pięt).
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2012, 06:37:54 pm wysłana przez DarkAura16 »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 11, 2012, 07:42:42 pm »
Mi się ogólnie cały świat gry bardzo podoba. Wydaje się rozległy i w sumie jest, ale łatwo można go ogarnąć. Na plus jest również ilość środków transportu. Ilekroć dostawałem nowy byłem zachwycony i godzinami go testowałem docierając do nowych lokacji.

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 12, 2012, 12:10:46 am »
Taaak zwiedzanie dungeonów w takich grach - to jest to. W Dark Ruins panuje mroczny, lekko psycho-klimat dzięki muzyce […] Niewielkie wioski wyglądają jak wioski, a zamki  wyglądają tak jak wyglądać powinny(ale Suikodenowym nie dorastają do pięt).

Pomimo iż dungeony naprawdę ładnie wyglądają, to na nich w tej grze zawiodłem się najbardziej. Dlaczego? DQVIII, pomimo swojego oldskulowego charakteru, nie uraczył mnie porządnie rozbudowanymi (oraz trudnymi) podziemiami (chyba nawet same zamki są bardziej skomplikowane), w których dałoby się pogubić (pomijam już samo posiadanie mapek, których równie dobrze mogłoby nie być; chociaż same mapki mi nie przeszkadzały i rzetelnie się prezentowały). Szkoda jeszcze, że nie znalazł się w tej grze dungeon zlokalizowany we wnętrzu jakiegoś wulkanu, ze strumieniami lawy i ognistymi wybuchami.

Mi się ogólnie cały świat gry bardzo podoba. Wydaje się rozległy i w sumie jest, ale łatwo można go ogarnąć. Na plus jest również ilość środków transportu. Ilekroć dostawałem nowy byłem zachwycony i godzinami go testowałem docierając do nowych lokacji.

Tak, cały świat i jego przedstawienie zasługuje na plus. Chwilami może on gracza przytłoczyć swoim ogromem, ale z drugiej strony to właśnie jego zwiedzanie i spędzanie czasu na beztroskich wędrówkach sprawia, że trudno się od niego oderwać. Może jako całość, krajobrazy nie są tak klimatyczne jak w FFXII, to jednak często zbacza się z wyznaczonej ścieżki, aby zobaczyć co znajduje się za pagórkiem, co to za stworek biega w oddali, czy też co za itemy skrywają odnajdywane skrzynki. Sam cel-shading, w którym ukazane są krajobrazy i postacie, również zasługuje na plus, dzięki niemu gra nie straci na swoim uroku i będzie można, bez żadnych „grymasów” na twarzy, sięgnąć po nią w wiele lat po jej debiucie.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2012, 12:14:11 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 12, 2012, 02:54:22 pm »
Pamiętam jak sam się zgubiłem w jakimś tam największym i dość pokręconym zamku. W pewnym momencie straciłem cierpliwość bo za cel obrałem sobie uzbieranie wszystkich skarbów i już przemierzyłem wszystkie korytarze a Yangus wciąż wyczuwał ten jeden :). Potem okazało się w końcu że to był jakiś Mini Medal chyba, znajdujący się gdzieś w szafce, hehe. Btw, zbieranie medali to też ciekawa sprawa.

Co do dungeonów miały fajny klimat właśnie ale ogólnie mało były skomplikowane, zazwyczaj wystarczyło brnąć naprzód. A wbrew pozorom było w nich całkiem przyjemnie. Jedyny bardziej skomplikowany dungeon i to wcale nie jakoś bardzo, to Dragon Graveyard. Jakoś on pozostał mi w takiej formie w pamięci. Ach no i ten gdzie ratujemy tego polaczka , który zamarzał.

No i przypomniał mi się munchie, mała myszka którą polubiłem od pierwszej chwili (tak jak i resztę bohaterów). Fajny pomysł z tym wykorzystywaniem jej w pewnych momentach. No i byłem lekko zaskoczony przy alternatywnym zakończeniu :).
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2012, 02:56:35 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 12, 2012, 07:31:11 pm »
Btw, zbieranie medali to też ciekawa sprawa.

Fakt, jest to zawsze jakieś urozmaicenie. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że gdy zbierze się ich 110 to otrzymuje się Flail of Destruction dla Yangusa. Swoją drogą przypomniałem sobie jak zbierałem medaliki, aby dostać się do jednego z bonusowych dungeonów w DQVII. Tak, dobre rozmieszczenie i późniejsze ich odnajdywanie było jednym z lepszych zadań pobocznych w tej grze. Może mogliby jeszcze zrobić tak, iż za 115 medalików uzyskiwałoby się alternatywny strój dla Yangusa, tak, tego bym chciał.

Cytuj
No i przypomniał mi się munchie, mała myszka którą polubiłem od pierwszej chwili (tak jak i resztę bohaterów). Fajny pomysł z tym wykorzystywaniem jej w pewnych momentach. No i byłem lekko zaskoczony przy alternatywnym zakończeniu :).

Tak, Munchie fajnie wykorzystano fabularnie, chociaż inaczej to wyglądało z jej „serowymi atakami”, jedynym jaki miał jakieś znaczenie to ten po zjedzeniu Highly-Strung Cheese (ale korzystanie z niego było, moim zdaniem, trochę nieopłacalne; poza tym zwierzaczek mógł się podczas jednej rundy tak napchać tymi serami, że już więcej nie chciał). Swoją drogą z początku myślałem, że Munchie będzie można było wystawiać do walki na Monster Arena, ale tak niestety nie było (myślałem, że arena będzie miała trochę inny charakter, ale jako całość i tak nie było źle).
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 12, 2012, 11:23:10 pm »
Arena to całkiem niezła rzecz. Choć nie spędzałem tam więcej czasu niż było potrzebne do uzyskania S rankingu.

dzisiaj sobie trochę pograłem w DQ8. Ze smokami nie walczyłem, bo chciałem już dobić Yangusowi max lv. Zatrzymałem się na 98. Hero ma 94, Angelo 93 a Jessica 88. Trochę expiłem w Dragon Graveyard i udało mi się zdobyć jedno Dragon Scale. Zauważyłem, że brakuje mi kilku receptur, nie tylko Megaton Hammer. Dragon Shield do którego potrzebuję jeszcze jednego Dragon Scale. Jakieś jeszcze trzy inne, które problemu sprawiać nie będą. Szkoda trochę, że dość rzadko wypada to Dragon Scale. Itemy mam wszystkie, jedynie Megaton Hammera mi brakuje, no i wykończenie księgi: dropy itd. Ogólnie fajnie było wrócić, ale wpadłem na szalony pomysł zabicia wszystkich potworów po ponad 999 razy. Mam nadzieję, że rozmyślę się z czasem. Podstawowe slimy już mam. Dlatego trochę mnie to gryzie w oczy. I obym nie wpadł potem na pomysł 999 wszystkich dropów, bo do śmierci tego nie zrobię. Chyba, ze maksymalny drop jaki zostanie zarejestrowany w księdze to 99, ale niektórych przypadkach (jak metal slimy np i to jeszcze king) trudne do osiągnięcia jest zdobycie choć 1 dropu. xD



o czym ja w ogóle piszę -.-
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2012, 11:28:49 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 13, 2012, 05:01:44 pm »
Arena to całkiem niezła rzecz. Choć nie spędzałem tam więcej czasu niż było potrzebne do uzyskania S rankingu.

No, ja miałem podobnie... później jednak bardziej się na niej skupiłem i zacząłem odnajdywać różne stwory na mapie świata. Muszę powiedzieć, że pomysł na arenę był bardzo dobry, ale przydałoby się go trochę dopracować. Głównym minusem jest to, iż nie można mieć w jednej chwili większej ilości stworków, oraz to, że nie wprowadzono tam podczas walk jakiegoś systemu zdobywania doświadczenia(mógłby być to chociaż powolny wzrost XP). Ogólnie to jak się zacznie zabawę z tworzeniem różnych zespołów, to później, podczas walki, mogą być tego bardzo miłe efekty (za to jest na pewno plus). Monster Arenie z pewnością należy poświęcić więcej czasu w tej grze.

Cytuj
dzisiaj sobie trochę pograłem w DQ8. Ze smokami nie walczyłem, bo chciałem już dobić Yangusowi max lv. Zatrzymałem się na 98. Hero ma 94, Angelo 93 a Jessica 88. Trochę expiłem w Dragon Graveyard i udało mi się zdobyć jedno Dragon Scale. Zauważyłem, że brakuje mi kilku receptur, nie tylko Megaton Hammer. Dragon Shield do którego potrzebuję jeszcze jednego Dragon Scale. Jakieś jeszcze trzy inne, które problemu sprawiać nie będą. Szkoda trochę, że dość rzadko wypada to Dragon Scale. Itemy mam wszystkie, jedynie Megaton Hammera mi brakuje, no i wykończenie księgi: dropy itd. Ogólnie fajnie było wrócić, ale wpadłem na szalony pomysł zabicia wszystkich potworów po ponad 999 razy. Mam nadzieję, że rozmyślę się z czasem. Podstawowe slimy już mam. Dlatego trochę mnie to gryzie w oczy. I obym nie wpadł potem na pomysł 999 wszystkich dropów, bo do śmierci tego nie zrobię. Chyba, ze maksymalny drop jaki zostanie zarejestrowany w księdze to 99, ale niektórych przypadkach (jak metal slimy np i to jeszcze king) trudne do osiągnięcia jest zdobycie choć 1 dropu. xD

Hmmm... ? ... ? ... ? ... Może... tak, wracając do tej gry można ponownie oczarować się całą jej kreacją.



Co do reszty to zlituj się nad sobą dobry człowieku
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 05:04:08 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 13, 2012, 06:56:03 pm »
No ja zamierzam też zabić każdego potworka którego możliwa jest rekrutacja, bo dostaje się za nich te monety.

Co do drugiej części Twojego posta, to pewnie masz rację. Na nowo mnie oczarowała i teraz wydaje mi się, że mam ochotę to wszystko urzeczywistnić, ale przypominam sobie jak było wcześniej kiedy grałem tylko w DQ8. Mialem jej już dość i musiałem się jakoś ratować swoją muzyką, bo ta z gry mnie dobijała. Ale gdybym powiedzmy co jakiś czas tylko do niej sięgał i polował na hardcore, może kiedyś...

Pewnie i tak mi się znudzi po drodze. Zawsze jakieś nowe gry dochodzą, więc szkoda mi casu na aż takie dopieszczanie jednej gry. To trochę tak, jakbym w każdej chciał przekręcić licznik czasu, zdobyć maksymalną ilość wszystkich przedmiotów itd. Szaleństwo, na które raczej szkoda mi czasu. I życia ;]
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 06:58:51 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 23, 2012, 06:27:21 pm »
Nierozumiem poco zbierac te przedmioty i wg. Mnie wystarczy ze przejde taka gierke na rozne sposoby i uciecha ktora daje ta gra, przechodzenie tej gry na full to wielka strata czasyu.
The Frendzel

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 24, 2012, 03:56:26 pm »
Niektórzy poprostu lubią. Satysfakcja z czegoś takiego jest nieziemska.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 25, 2012, 06:54:32 pm »
Nom, to fakt satysfakcja jest ogromna po osiągnięciu czegoś takiego. Gorzej jesli zapis jakimś sposobem zostanie utracony, po takich wysiłkach. ;]

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 26, 2012, 12:04:55 am »
Czekaj, mówimy tu o moim stuprocentowym zapisie z DMC1, DMC3 i Residenta 4? Nie ma to jak ustać na memorkę. D:

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 31, 2012, 01:13:33 pm »
Pfff o dragon quest 8
The Frendzel

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 01, 2012, 08:27:32 pm »
Pfff o dragon quest 8

Myślę, że ogólne o utraconych danych z karty pamięci. Zapisy w których zdobycie włożyliśmy dużo czasu i wysiłku.

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 17, 2012, 07:49:19 pm »
Jak powinienem się uzbroić na walkę ze smokami
(i gdzie można te rzeczy znaleźć lub zrobić)?
The Frendzel

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 17, 2012, 09:31:10 pm »
Jak powinienem się uzbroić na walkę ze smokami
(i gdzie można te rzeczy znaleźć lub zrobić)?

Może doprecyzuj jeszcze, jakie zdolności rozwijałeś u każdej z postaci oraz ogólnie poziomy, jakie one mają, a wtedy pomyślimy co i jak.

EDIT: Aha i odpowiedź otrzymasz w innym wątku, gdyż ten "temat został stworzony do innych celów".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2012, 09:50:23 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 18, 2012, 01:00:15 am »
Kurde, żebym ja jeszcze pamiętał z czym to ja skakałem do tych smoków :). Dawne dzieje. A teraz już mam inny ekwipunek, który zdobyłem po walce ze smokami. No i fakt przydałoby się bardziej sprecyzować pytanie.

BTW Mazurit, ciekawy awatar :).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 04:03:36 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 18, 2012, 04:58:06 pm »
niema po co tworzyć nowego wątku pisałem w innym ale nikt nie odpowiedział.
Ogólnie u Yangusa na max mam kose i 90 w topory level 50
Aragorn  mam nim 49 i walilem w miecze na 100 i w bumerangi (bylem glupi)a tak to odwaga na 88
jesicca 48 sex apeal 100 i baty 100 ( mam ta szate z dangerius buister + jakas tam szatka)
angelo 49 miecze na max i w laski okolo 70
Wracając do pytania w co powinienem się uzbroic i jaki pierwszy wybrac item.
i czy ktos mogl by mi wytlumaczyc na czym polega umiejetnosc yangusa steal scythe (czy jakos tak) z gory DZIĘKUJĘ   0:>
The Frendzel

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 18, 2012, 06:39:55 pm »
Steal Scythe to umiejętność dzięki której możesz okradać przeciwników, ale prawdopodobieństwo na to, że Ci się uda zależy od potwora.

Btw, nie chodziło o tworzenie nowego wątku, ale o napisaniu w dziale HELP w odpowiednim temacie.

Co do uzbrojenia na smoki, to ja odnośnie Yangusa udałem się tam z najlepszym Axem, jaki możesz znaleźć w grze. Gdzie go można znaleźć podawałem chyba wcześniej w tym temacie. I bardzo przydatną (choć nie na pierwszego smoka) jest umiejętność Executioner, która ma jakieś tam prawdopodobienstwo zadania ciosu krytycznego. Dla Jessici bardzo polecam wygrać w kasynie najlepszy bacik, ale nie jest to łatwe i wymaga sporo cierpliwości, ale jest jak najbardziej opłacalne. Co do reszty, to dla Twojego Aragorna  dobry na pewno będzie jakiś metal sword, ale jak sądzę pewnie masz już lepszy. Teraz już nie pamiętam z jaką bronią tam poszedłem, ale to bardzo możliwe że był to metal king sword (czy jakoś tak), bo potem zamieniłem go na Dragovian King Sword. Anyway, w sprawie Angelo to za bardzo Ci nie pomogę, dobrze jest jak i Angelo i Aragorn (u mnie Hidoi, hehe) mieliby miecze i umiejętność Falcon Slash czy jakoś tak. To takie podwójne ciachnięcie, bardzo przydatne.

Co do najlepszego topora w grze dla Yangusa (który jest potrzebny do stworzenia najlepszego młota w grze) to info o tym gdzie go znaleźć masz na drugiej stronie tego tematu, wraz z mapkami gdzie dane przedmioty można znaleźć na mapie świata.

Enjoy!
http://squarezone.pl/forum/index.php?topic=1750.msg150855#msg150855
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 06:52:54 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 19, 2012, 11:09:04 am »
dobra jesteś zajebisty bardzo pomogłes a tego pierwszego smoczka zabilem ale zadnego itemka nie dal z tym drugim mam problemy ale znalazlem fajna miejscowke w slime moutains gdzie same metale sa i co 5 starcie jest jakis metal king.
a te mapki sa fajne ale nie sa zbyt dokladne jednak bardzo mi pomogly we wczesniejszych etapach gry
ps. nie wiedzialem ze ptaki daja nasiona XD
jest jakis sprawdzony sposob aby wygrac w kasynie ja gram sobie na ruletce ale malo zarabiam po 2 tysiaki za jednym razem potem stopniowo zwiekszam postawiona forse moze ma ktos lepszy sposob?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2012, 11:12:40 am wysłana przez frendzel13521 »
The Frendzel