Autor Wątek: Pierwsze Anime  (Przeczytany 14306 razy)

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 05, 2006, 08:34:41 pm »
Pierwsze anime... Oprócz "czarodziejki z księżyca" (jak mnie dziś rozbraja ten tytuł  :lol: ), oglądałam jakieś inne serie, których tytułów nie pamiętam. Były tam jakieś "muminki" i "Pszczółka Maja", "Maluda" i coś tam jeszcze...  

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 07, 2006, 09:01:01 pm »
Cytuj
jak mnie dziś rozbraja ten tytuł
Dlaczego? Czym to anime rózni się od standardowego tasiemca animowego? [no i ma boską Mitsuishi kotono w roli głównej ]

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 07, 2006, 09:18:05 pm »
No bo co ma wspólnego czarodziejka z księżyca z Sailor Moon(chodzi o translacje na polski)? Chyba tylko księżyc  :wall:  ... Zresztą polskie tłumaczenia tytułów są często niezgodne z oryginałem... Weźmy tylko te anime z dawnego RTL7: Slayers(magiczni wojownicy), Wojowniczki z Krainy Marzeń (Magic Knight RayEarth), Łowca Dusz (Seikaden Honshin Engi)... Jakby się tak bardziej pozagłębiać to pewnie lista by się podłużyła. Taka nasza Polska rzeczywistość... :/  ''  

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 07, 2006, 09:31:01 pm »
Cytuj
No bo co ma wspólnego czarodziejka z księżyca z Sailor Moon(chodzi o translacje na polski)? Chyba tylko księżyc

Cholera, ale ciężko jest sensownie przetłumaczyć na nasz język... tak samo dobrze mogłoby być "Żeglarz Księżyc" (HAR~!!)... bywały gorsze translacje, a na "sailor" w tym wypadku nie ma IMO dobrzego polskiego substytutu.

Cytuj
Łowca Dusz (Seikaden Honshin Engi)

No tego się nie czepiaj, bo akurat angielska wersja brzmiała "Soul Hunter", czyli tłumaczenie jest jak najbardziej trafne.

Cytuj
Jakby się tak bardziej pozagłębiać to pewnie lista by się podłużyła. Taka nasza Polska rzeczywistość...

Dlatego nie ufam polskim tłumaczeniom, których sam nie napiszę...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 07, 2006, 09:57:57 pm »
Cytuj
Cytuj
No bo co ma wspólnego czarodziejka z księżyca z Sailor Moon(chodzi o translacje na polski)? Chyba tylko księżyc

Cholera, ale ciężko jest sensownie przetłumaczyć na nasz język... tak samo dobrze mogłoby być "Żeglarz Księżyc" (HAR~!!)... bywały gorsze translacje, a na "sailor" w tym wypadku nie ma IMO dobrzego polskiego substytutu.
Tutaj raczej chodzi o ubiór bohaterek. Ich stroje są utrzymane w stylu mundurków ze szkół japońskich, często nazywanych Sailor Suit.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 07, 2006, 10:25:10 pm »
Cytuj
Tutaj raczej chodzi o ubiór bohaterek. Ich stroje są utrzymane w stylu mundurków ze szkół japońskich, często nazywanych Sailor Suit.

No wiem przeca, chyba nie od Popeye the Sailor Man chyba.. dlatego mówię, że na to nie ma specjalnie dobrego substytutu

Offline Cid

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 07, 2006, 11:34:44 pm »
Moje pierwsze anime... Hmm pewnie Żeglować Księżyc  :F  Yattam (on wymiatał) i Banda Drombo z Boyakkim :P , Kanta Basebolista, Gigi, Czarodziejka Sally, Zorro, Rycerze Zodiaku, Coś o jakiejś rudej czrodziejce z czarną peleryną  (ale nie pamiętam jak to się nazywało - chociaż strasznie fajne było - jak dla mnie), Daimos. A pamięta ktoś Yatto-Detamana czy jakoś tam. On na flecie  grał i takiego czarnego  robota przyzywał z blondczubem na głowie. I i teraz się dowiedziałem że Maja i Muminki to anime (no niech będzie - Muminki animepodobne) więc jescze to. Dopiero później Dragon Ball i już potem ,,poważniejsze" anime.

Offline kondziu

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 10, 2006, 11:04:30 am »
Jeśil kogoś interesuje to posiadam dvd z serialem "Tajemnicze złote miasta" - kontakt: kondziu85@interia.pl, jest 8 dvd po angielsku, napisy angielskie i polskie, menu dvd itp.

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 10, 2006, 12:06:34 pm »
Mojim pierwszym anime były czarodziejki z księżyca :DDD Sama się uśmiecham gdy o tym mówie

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 10, 2006, 03:14:52 pm »
Agri moim też x_x Kiedy to byłooo sześć lat bodajże miałam...? Pamiętam te fankluby w  szkole i jak moje koleżanki kłóciły się kto jest Czarodziejką z Księżyca <małe, wielkie sprawy dzieci ^^

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 17, 2006, 02:35:21 pm »
Ja byłam jeszcze młodsza (wiadomo) i pomietam jak zawsze ogladałam .

Tak sobie mysle , moze posciagam i poogladam . Odświeżże sobie pamiec :)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #31 dnia: Września 11, 2006, 02:07:41 am »
Oglądałem hyba większość z tutaj wymienionych a na pewno pamietam Kapitana Tsubase , Deimosa , Ullysesa , Sailor Moon , Gigi , Teknoman , Tajemnicze złote miasta
Czarodziejskie zwierciadełko , Czarodziejkę Bi'ę , Przszczułkę Maję i Muminki ( bobek Rulezzzzz ;) )
Eh pamietam jak kiedyś stary mi mówił ,żebym nie oglądał tych japońskich bajek ale ja robiłem swoje i wiedziałem co dobre ;). Dziś stary mówi do mnie: "co ty tyle sciągasz znowu te japońskie gówniane gry ?!" ;)

Cytuj
Gdy juzwiedzialem co to jest anime to pierwszym anime ktore ogladalem zdajac sobie sprawe ze to anime bylo Sailor Moon.
Pozniej byl Dragon Ball.

Pierwsze powazne i takie prawdziwe anime jakie ogladalem to Princess Mononoke i Ghost in the Shell oraz AKIRA.

Później dostałem neta i już ch*jni takich jak te na pozatku co wymienialemnie ogladalem ;]

Według mnie nie ma znaczenia czy zdajesz sobie sprawę czy to jest anime czy nie to nie robi różnicy , ważne że to ci się podoba i oglądasz to dlatego że to wybierasz ze względu na swój gust , a jeśli piszesz , że oglądałeś coś i "zdawałeś sobie sprawę że to anime" robiłeś to patrząc przez pewien pryzmat, uprzedzenie stereotyp (może nawet nie zwracając na to większej uwagi ).
Według mnie Anime to Anime nie ważne czy jest dla młodszych widzów czy starszych czy dla dziewczyn czy chłopaków , czy jest poważniejsze czy niepoważne , czy jest starsze czy nowsze !

Widzę po postach , że stereotyp "prawdziwego anime" jest dość popularny  :/
Sad but true.  :/  
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Pierwsze Anime
« Odpowiedź #32 dnia: Września 11, 2006, 09:08:02 am »
Tłumacz sobie że chodzi o "klasykę" a bedzie mniej bolało. Mnie też to kłuło, ale kiedyś producenci chcieli być spektakularni i korzystali z najlepszej dostępnej techniki, dlatego ludziom niektóre tytuły zapadają w pamięć. Mimo to dwa ww obejrzałam jako te "pierwsze poważne" (Jako trzecie zobaczyłam Irię, och, co za miód :) ), jako dowód dla siebie samej poniekąd i dla ludzi z mojego otoczenia, którzy anime uważali za conajmniej przekolorowane bajeczki dla dzieci a mnie za świra.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 09:09:36 am wysłana przez Goha »

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 08, 2007, 06:56:17 pm »
Moim pierwzsym anime był Dragon Ball potem oglądałem juz tylko Doktora Slumpa. Cóz jeszcze jestem młody :P

Offline Razor

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 19, 2007, 06:07:30 am »
Moim pierwszym anime był Dragoon Ball. Oglądałem go w wieku 6 lat xD

emiel_

  • Gość
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 19, 2007, 01:50:14 pm »
Heh, pierwsze anime, choć do niedawna nie wiedziałem, że to było anime (oglądałem w czasach, kiedy jeszcze nie miałem pojęcia co to anime, czy onomatopeja,a później jakoś zapomniałem) to była "Pszczółka Maja" z Wodeckim (to chyba on?)w openingu :D/ Muminki przyszły troszkę później.Dalej - była cisza, aż do "Czarodziejki z księżyca" i "Załogi G" - wtedy już kojarzyłem, co znaczy słówko "anime". Pierwszym poważnym, było natomiast NGE, jakoś z 7 lat temu.Później to wszystko szło hurtem :D Aha, jeszcze w czasach czarodzieki, czy jakoś po, oglądałem coś o takim małym chłopcu-koszykarzu, który lubił podglądać dziewczyny w szatni :D

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 19, 2007, 02:14:54 pm »
O ile dobrze pamiętam moim pierwszym anime były "Tajemnicze złote miasta", jak na tak stare i kierowane do młodszej widowni było to fajne i ambitne. Chociaż w sumie nie jestem pewien w 100 % czy Ulysses nie był wcześniej ;f Później wszystko to co leciało na Polonii 1, później Sailor Moon'y i czasy Kawaii, później Dragon Ball, Saint Seiya i dalej reszta.
Cytuj
Aha, jeszcze w czasach czarodzieki, czy jakoś po, oglądałem coś o takim małym chłopcu-koszykarzu, który lubił podglądać dziewczyny w szatni
Gigi heh. Może ktoś śmiać, ale to anime podoba mi się nawet dzisiaj ze względu na humor. Sceny SD, parodie różnych filmów sensacyjnych, "Gwiezdnych Wojen" "Odyseji Kosmicznej", czy mamut w białych majtkach, wymiatały xD

emiel_

  • Gość
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 19, 2007, 02:18:23 pm »
O, lol, Yume - pamiętasz mamuta??? :D Trochę infantylny humor, ale ile ja miałem wtedy lat...chyba sobię ściągnę z torrentów i obejejrzę jeszcze raz :P To chyba na polonii1 puszczali o ile mnie pamięć nie myli.BTW - Pokemonów nigdy nie oglądałem - jakoś mnie ominęły.Pamiętam tylko jednego,żółtego(nie wiem,może wszystkie były żółte-nevermind), bo nie sposób było nie zauważyć czegoś dużego i żółtego w sklepach<pluszaki, itp.>

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 19, 2007, 02:26:24 pm »
Cytuj
Trochę infantylny humor, ale ile ja miałem wtedy lat...chyba sobię ściągnę z torrentów i obejejrzę jeszcze raz  To chyba na polonii1 puszczali o ile mnie pamięć nie myli.
No na polonii jeden. Jakoś rok temu miałem nawet jeszcze ten kanał i znowu puszczali swoje "klasyki". Jedynie Gigi'ego i Księge Dżungli trochę obejrzałem, bo reszta już trochę nie-teges jak na moje lata xD

emiel_

  • Gość
Odp: Pierwsze Anime
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 19, 2007, 02:34:31 pm »
łomatko, to ten kanał jeszcze istnieje? :D Yume, ja tu widzę,że my bracia z krwi i kości ;> Nie pamiętam ile lat temu to było, ale wiem,że dużo.Polonia jakoś po powstaniu zaraz zaczęła puszczać Gigiego (dzięki za przypomnienie,- od razu cały tytuł mi się pojawił przed oczyma - "Gigi la Trottola" czy coś w ten deseń) Hiehie...ale w sumie to dobrze, że jakaś stacja puszczała takie rzeczy.Kiedyś nie było internetu, a co za tym idzie, takiego dostępu do anime( i nie tylko...)Gigi rządził.Skoro nawiązała się mała pogawędka na temat "tych pierwszych" anime, to pamiętam też( notabene, chyba również z Polonii1 :D) anime o takim bramkarzu.Sorki, że nie walę tytułami, ale z racji mojego wieku (Yume, z pamięcią to my rządzimy - trza nam więcej magnezu;>) po prostu nie pamiętam, gdyż było to Bardzo Dawno Temu ;)
 Tak więc, jawnie - z premedytacją, pierwsze anime przeze mnie oglądane to były własnie te o Gigim, o bramkarzu i czarodziejka (chyba ta z Plutona podobała mi się najbardziej :P )